Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Könnyebb lenne egyes romák...

Könnyebb lenne egyes romák helyzete, ha visszavennénk az előítéletekből?

Figyelt kérdés

Egyszer már bebizonyosodott hogy lehet kezelni őket, csak abbamaradt, jött a mai rendszer és leszakadtak újra. A szocializmusban elkezdtek felzárkózni, szakmát szereztek, dolgoztak stb.


Manapság is hangoztatjuk hogy ha dolgoznának akkor nem lenne velük gond, de mikor valamelyik rendesen dolgozik és beilleszkedik a társadalomba akkor is képesek vagyunk összevetni a putrisokkal.


Vannak közöttük szépszámmal értékes emberek, csak ugye sok az előítélet velük kapcsolatban.



2021. febr. 11. 16:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
69%
Nincsenek előítéleteim tapasztalataim vannak.Nem túl jók.
2021. febr. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
76%
Mi az, hogy előítélet? Mongyad má, more!
2021. febr. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
69%

Akkor lenne könnyebb ha:

1. Mind tanulna tiszteletet és jómodort.

2. Mind járna dolgozni.

3. Ha gyerekcsinálás nem ész nelkül történne és odafigyelnének a nevelésre is hogy ne legyen a következõ generáció komplett idióta.


Akinek inge vegye magára.

2021. febr. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
75%
Előítélet?? Nem előítélet, tapasztalat. Mellékesen, legjobb barátom cigány. Minden találkozáskor elmondja, ha jót akarsz magadnak, a cigányokat nagy ívben kerüld. Ezt mint jótanácsot mondja.
2021. febr. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
63%

Nem minden előítéletről tud az ember....

Attól nem lenne könnyebb a helyzetük. A dolog ettől kicsit bonyolultabb. De eredményeket, mégpedig hatalmasat, valóban lehet elérni. Úgy 100 év alatt. Nem a romák miatt ennyi.

Az előítéletek is olyanok amilyenek. Sokan hiszik, hogy az ember tárgy. Nem tudatosan, csak abból látszik, ahogy problémákról beszélnek. Sokkal egyszerűbb, semlegesebb dolgokban sem működik, hogy csak úgy szólunk, ezt másképp kéne. Az embert meggyőzni kell erről. Akit nem lehet (mert belégyökeresedtek a tévhitek), ott előbb hosszan tanítani kell. És társadalmat vagy annak jelentős részét (akár roma, akár nem) elképesztően nehéz és hosszan tartó tanítani.

2021. febr. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
#4 és akkor? Meg van oldva a probléma? Mellesleg a tanácsról meggyőződésem, hogy nagyon jószándékú. És hamis. De erről nem a tanácsadó tehet.
2021. febr. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
A szocializmusban még jobban elvoltak nyomva, mint ma. Kádár alatt a rendőrök össze-vissza verték, a cigányt, ha rossz fára tett tüzet, de ma már több joguk van, mint a fehérek. Az előítélet pedig teljesen jogos. Nyilván te fővárosi balosként nem tapasztaltál semmit róluk, de én Szabolcsban nőttem fel, 8 osztályt jártam cigányokkal egy osztályban. Hidd el, ez már menthetetlen probléma ebben az országban!
2021. febr. 11. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ahhoz először nekik kéne bizonyítani. De először a hátrányban lévő magyarokat kéne felzarkoztatni
2021. febr. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nem kell őket sajnálni. Szerintem az emberek nagy része nem azért utálja őket, mert barnábbak vagy ilyesmi, hanem a viselkedésük miatt. És igen, ez tapasztalat. Ha egy csoport 10 tagjából egy rendes van, akkor nem az alapján az egy alapján fogok gondolni rájuk. Azt viszont aláírom, hogy annak az egynek elég nehéz lehet a többi 9 miatt.

Általában azok védik őket, akik sose láttak egyet sem. Be kell költözni egy olyan helyre ahol van pár ilyen család, aztán utána járjon a szájuk, hogy jaj szegények.

2021. febr. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
tegnap 16:40 Probléma nincs megoldva. Az is lehet, az intelem hamis 20%. Igaz lenne 100%-ban, ő sem lenne a barátom. Megoldásom nincs, nem is az én dolgom. Én annyit tudtam tenni, lányom, fiam rávettem, költözzenek el ebből az országból kicsit nyugisabb helyre.
2021. febr. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!