Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy kertészmérnöki vagy egy...

Egy kertészmérnöki vagy egy okleveles szakközgazdász diploma mögött van magasabb szintű szakmai tudás?

Figyelt kérdés
Én egy okleveles szakközgazdász vagyok könyvvizsgálat szakirányon. Egy haverom azzal idegesít, hogy egy ismerőse magasabb végzettségű nálam, mivel ő mérnök, egészen pontosan kertészmérnök. Én nem nézem le azt a szakmát, de nem gondolom, hogy az ő végzettsége magasabb szintű szakmai tudást jelentene, mint az én okleveles szakközgazdász diplomám. Azzal jön még, hogy neki felsőfokú angol nyelvvizsgája van, nekem pedig "csak" középfokú német szaknyelvi és már abból is sokat felejtettem. De társalgási szinten sosem beszéltem.
2023. jún. 10. 22:31
 1/8 anonim ***** válasza:
74%

Mindketto hasznos diploma. Egyik se rosszabb a masiknal.

Mindketten ertelmesek vagytok ,real iranyu diplomat csinaltatok.

2023. jún. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Alapvetően az ilyen nem gyakorlatias diplomák mögött semmilyen tudás nincsen, csak pár bemagolt szöveg. Arra jó, hogy valamennyire értelmesebb emberről lehet szó, mint egy középiskolásról.
2023. jún. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%

A kertészmérnöki abszolút nem egy könnyű szak, csak azért mert a munkaerőpiacon nehezen hasznosítható…


Én speciel meg ettől mászom a falra, amikor kifejezetten nehéz szakokat fitymálnak le, csupán azért mert nem a legpiacképesebbek.


Ilyen a kertészmérnöki, a növényorvosi, a geológia, a régészet, egyiptológia, filozófia, a magyar, a környezet mérnöki, stb.


Igen, alapvetően a kertészmérnöki amúgy nehezebb szak mint a Tied kérdező, akármilyen hihetetlen is ez… De persze ez valamennyire szubjektív is.

2023. jún. 10. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
56%
Én konkrétan gépészmérnök vagyok, de nem fitymálom le más végzettségét, mivel nincs kisebbségi komplexusom. Mi lenne, ha nem méricsgélnétek magatokat? Minden végzettségnek megvan a helye a társadalomban. Az a haverod vajon hasznos tagja a társadalomnak, vagy csak egy kis elkényeztetett pcs, aki abban leli örömét, hogy felhúzzon másokat? Neki vajon van bármilyen végzettsége, vagy csak más fszával veri a csalánt? :) Szerintem ne foglalkozz vele kérdező. Nekem is volt ilyen haverom, aztán kiderült, hogy őkelme egy nagy 0.
2023. jún. 10. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
78%
Egyik sem könnyű szak, de teljesen különbözőek. Nem lehet őket összehasonlítani.
2023. jún. 11. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
77%
Nagy általánosságban alig van korreláció a tényleges szakmai tudás és az iskolai végzettséget igazoló okirat között.
2023. jún. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
41%

Miért ne lenne? Magas szintű, specializált tudás kell minden diploma megszerzéséhez, különösen a tudományos jellegűekhez (amilyen az említett kettő is).


Összeereszthetsz a haveroddal, én is mérnök vagyok, ráadásul nem csak egy alapszakos papírkám van, szívesen helyre igazítom.

2023. jún. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
80%

El tudsz vele helyezkedni az általad vágyott munkakörben?


Ha igen, akkor teljesen értelmetlen ez a fiatalfelnőttes faszméregetés.

2023. jún. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!