Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehetséges, hogy valaki...

Lehetséges, hogy valaki lélekben "semleges nemű" legyen?

Figyelt kérdés

Nem arra gondolok, hogy biszex lennék. Ezért sem a szexualitás kategóriába tettem a kérdésemet. Férfi vagyok, és a gondolattól is feljön a gyomorsavam, hogy más férfit akár megérintsek. Abszolút a nőkhöz vonzódok, de ennek ellenére van egy csomó feminin vonásom. Például, elkezdtem növeszteni a hajamat, és egyre inkább megtetszettem magamnak a tükörben. Kipróbáltam a fülbevalót, és úgy még jobban tetszik a látvány. Női ruhát mondjuk eszembe nem jutna hordani, de egy szmoking, mellé hosszú haj, szakáll, és fülbevaló, ez a szett olyan, mintha én magam lennék. A saját lelki kivetülésem. Ezen kívül van csomó női hobbi, ami engem is teljesen be tud húzni. Például a különféle samponok, illatszerek. Meg van pár kifejezetten női sorozat, ami tetszik, természetesen az intelligens fajtából. Nem kell arra gondolni, hogy emiatt homokos lennék, ezt megmondtam az elején. Ugyan így, a férfi hobbik is magukkal ragadnak, lövészet, motorozás, edzés. Valahogy úgy érzem, ahhoz, hogy egy komplett életet éljek le, egyszerre kell nőként, és férfiként is élnem. Nem szexuálisan értem, hanem, hogy mindkét nem összes hobbiját ki kell próbálni. Nincs olyan, hogy "fúj, ez női film, ezt nem nézem meg". Vagy, "ez női színű kocsi, ezt nem veszem meg!" Szerintem baromság mindez. Ugyan így a zene, a táncmozdulatok. Én nem teszek különbséget, ami tetszik, az tetszik, függetlenül attól, hogy melyik nemre lett szabva. És nem vagyok LMBTQ-s sem. Sőt, óriási baromságnak tartok mindenféle mozgalmat. Az én elvem élni, és élni hagyni. Senkit el nem ítélni, de senkit fel sem magasztalni. Régebben voltak nekem is elveim, hogy "férfi vagyok, akkor minden, ami női, attól elzárkózóm!" De aztán felnőttem, megengedtem magamnak, hogy az legyek, aki lenni szeretnék, és rájöttem, mennyire előítéletes voltam sok mindennel. Szerintem nagyon sok dolog az életben, amiről azt állítjuk, "nem szeretjük" gyakra büszkeségből, vagy előítéletből nem szeretjük. A test lehet nemhez kötött, de a lélek attól függetlenül szabad. Ha létezik reinkarnáció, vagy lélekvándorlás, akkor arra is gondolok, hogy talán több életen vagyok már túl, és fele részt nő voltam, fele részt férfi. Most épp férfi vagyok, és a nőket szeretem, mert ez a biológiám része. De bármikor szívesen leélnék egy női életet is. Persze, jelenleg el nem tudom képzelni, hogy férfiakat szeressek, de ha akkor olyan lenne a biológiai beállítottságom, akkor kénytelen lennék :D

Vajon vannak még rajtam kívül olyan emberek, akik hasonlóan gondolkodnak?



2023. jún. 12. 16:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
28%
Nem. De megszállás alá kerülhetsz. Mint ami nálad van pl.
2023. jún. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%

... és akkor itt bukik ki, milyen az, ha a magyar kormány által elnyomott és misztifikált "gender-lobbi" hiányában intellektuálisan elmaradnak egyesek a globális társadalomtól.


A kérdésedre válaszolva:

Ez, amit tapasztalsz, az, hogy van egyéniséged, személyiséged. Mindenkinek van, elvileg, de a kultúrközeg, a szűk- és tágabb értelemben vett társadalom formál minket. Már gyerekkortól kondícionálva vagyunk, pl. hogy lányként/fiúként milyen érdeklődési körünknek kellene, hogy legyen, hogyan öltözzünk, hogyan viselkedjünk... De ezek társadalmi ill. kulturális kérdések, nem kötődnek a biológiai nemedhez (tehát hogy férfi vagy, vagy nő). Egy szó, mint száz: valójában olyan, hogy női hajviselet/női ruha/női hobbi/ stb NINCS, mindig csak az adott földrajzi hely és adott időszak függvénye, hogy épp mi számít nőiesnek/férfiasnak. NINCS belénk kódolva semmi egyéb ezekkel kapcsolatban!

A hosszú hajjal kapcsolatban főleg felment a vérnyomásom, mert szerintem kb. a 80években volt utoljára az, hogy emiatt valakit leb-ziztak (btw, ott egy csomó rocker a világon a mai napig, akiknél eleve szubkultúrális jellemző a hosszú haj, és még sosem hallottam, hogy bárki melegnek tartotta volna őket emiatt... vagy lányosnak).

Olyan, hogy "női hobbi" vagy "női sorozat" sincs, legfeljebb olyan van filmeknél/sorozatoknál/könyveknél, hogy nőknek targetált, de ez sem azt jelenti, hogy csak biológiailag nők élvezhetik vagy élvezik, ahogy azt sem jelentik, hogy valaki, azért, mert nő, élvezni fogja. A női hobbi meg csak és kizárólag szexista fogalomként létezhet, arra semmi egyéb magyarázat nincs, bocsesz.

Lényeg a lényeg, az igényeid tök normálisak, ha "női ruhát" (pl szoknyát) vennél fel sem növesztenél hirtelen az Y kromoszómád helyett X-et. Ezek csak ízlésbeli dolgok. És tök normális, hogy nem csak az érdekel és az tetszik, amit belédsújkoltak gyerekként, hogy fiúként ahhoz kell ragaszkodj. De azért vedd észre, hogy mennyire dobozban éltél eddig, hogy már a hosszú haj is nálad ilyen határokat súrol...


Üdv,

egy nő, akinek a hobbijai: lövészet, súlyemelés, vadászat, túlélőtúrák és bushcraft Észak-Amerika hegyei között. És még mindig nő, de elsősorban Homo sapiens sapiens.


(amúgy mióta hobbi a női sampon?... Vagy ezt csak én nem értem?)

2023. jún. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

2-es, a samponos dolgot úgy értettem, hogy sok nő megszállottja annak, hogy bemennek a dm-be, és szagolgatják a különféle samponokat, balzsamokat, szappanokat, és mindig kipróbálnak valami újat. Férfiak meg általában vesznek egyfajtát, és 30 évig annál maradnak. A környezetemből indulok ki. Most már én is tesztelgetek inkább, és tök jó.


Olyan hosszú hajú férfival, mint én, nagyon ritkán találkozom. A rokkerek egy teljesen külön kategória, mint ahogy a raszták, és a szamurájdivatúak is. Ők ugyan úgy beskatulyázzák magukat egy komfortos trendbe, én ezt kiegészítik ruhákkal, zenei stílussal, (rokkerek alhoholfogyasztással :D) stb. Én szeretem a színes ruhákat, és az elegáns ruhákat is. És szeretem, ha a hajam nincs felfogatva, mint mondjuk a szamurájoknak, hanem csak úgy fújja a szél. A hippi divat is igazából egy tömegpszichózis volt. Tehát, nagyon sok férfi, aki hosszú hajú, tömegpszichózisból az. Mert tartozni akarnak valahova, és mondjuk a rokkerkedés már egy közösség, amihez csatlakoznak. Én egyénileg vagyok olyan, amilyen. Számomra csak a saját tükörképem számít. Amit viszont látok a tükörből, és tetszik, azt fogom követni.


Szerintem amúgy van különbség női és férfi agy között. Tudnék rengeteg példát hozni, de most nem szeretnék. A lényeg, hogy mindkét nemnek megvan a maga erőssége, és gyengesége. Biológiailag, és mentálisan is. Ez nem azt jelenti, hogy a nők csak ilyenek, a férfiak meg csak olyanok, hanem, hogy az egyik nem ÁLTALÁBAN ilyen, a másik ÁLTALÁBAN amolyan. Még a társadalmi deformációkat leszámítva is megvannak ezek a különbségek.

2023. jún. 12. 16:33
 4/13 anonim válasza:

Ha nagyon be akarod skatulyázni magadat valahová, akkor non-binary-nek vagy genderqueer-nek mondanálak. Röviden: A non-binary lényegében az a személy, aki nem tudja magát a két ismert nembe (férfi,nő) sorolni, nem tud azonosulni ezekkel a nemi szerepekkel. A genderqueer-ek szerint meg többfajta nemi identitás létezik. Biztos találsz erről több információt is a neten, én sem vagyok "őshonos" ezekben a témákban.


Valamennyire egyet kell értenem az előttem lévő hozzászólóval is, mert mindenkiben található maszkulin és feminim vonás is. Szóval nyugodtan tekintheted magadat "normális" férfinak (:

2023. jún. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%

Nincs olyan, hogy női agy, meg férfi agy... :D Erre soha nem is volt semmiféle tudományos bizonyíték. A hited nyilván arra alapul, hogy te ezt szeretnéd látni meg belemagyarázni...

És nem, társadalmi helyzeteken kívül ezek a különbségek nincsenek meg, de ehhez már kéne némi antropológiai ismeret, történelmi tudás, meg pszichológia sem ártana. Addig csak arról beszélsz, hogy te miben hiszel, az meg mindegy, hogy a fogtündérben vagy a "férfi- és női agyban".

AMúgy egy csomó férfi is szaglászná a samponokat, ha nem éreznék cikinek. Ahogy bármelyik nem tagja egy csomó minden mást is csinálhatna, ha nem vágnák el tőle már elég korán. Pl. a társadalmilag egyenlőbb országokban nincs olyan meredek megoszlás munkák terén sem, hogy kialakuljanak női-férfi munkák. Kanadában pl fele-fele arányban vannak női-férfi buszsofőrök, ott valahogy nem is divat azzal jönni, hogy jajj de pocsékul vezetnek a nők (ez is inkább magyar narratíva). Ahogy pl útépítőmunkásokban is sok nő van. Nyilván nem az 50 kilós Gizike lesz útépítőmunkás, de általában férfiak közül sem a nyeszlettebbje megy fizikai melóra. Ahogy ezekben a fejlettebb országokban a tudományos pályára lépő nők száma is már a férfiakéval vetekszik, hiszen őket nem bátortalanítják már el gyerekként attól, hogy a lányok inkább csináljanak mást (és vagy kimondják, vagy nem, hogy azért, mert a lányoknak ennyi elég/többre úgysem képesek).

Amíg nem nézel azzal szembe, hogy milyen szexistán állsz a világhoz, nem tudsz te sem kiteljesedni. A szexizmus legalább annyira érinti a férfiakat is, mint a nőket.

2023. jún. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Én meleg férfi vagyok, sokat gondoltam már rá, hogy nőként könnyebb lenne az élet.

Külsőre férfias vagyok, belsőre inkább nőies tulajdonságokkal rendelkezem.

A szex is egyszerűbb nőként.

A társadalom jobban segíti a bajba jutott nőket.

Gyerekként lányokkal barátkoztam, azt hittem transznemű vagyok, aztán elkezdtem sportolni, erősíteni a férfias képet, de lélekben, mintha nő lennék.

Kicsit submasszív is vagyok, ami inkább nőkre jellemző.

Operáltatni sose lennék képes, a testemmel elégedett vagyok.

2023. jún. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

5-ös, ha nincs "női agy", és "férfi agy", akkor mire alapozzák azokat az elméleteket, miszerint a női agy jobban alkalmas a figyelem megosztására, míg a férfi agyak jobban képesek egyetlen dologba belemerülni? Vagy hogy a nőknek alapvetően jobb és könnyebb a kommunikáció, és fontosabbak feladatuk van a családösszetartásban, míg a férfiak logikus gondolkodásban jobbak? Ezeket csak kitalálták a kutatók? Számos kísérlet bizonyítja, hogy az agyi idegpályák másképp működnek a két nemnél. Másra másként reagál az agy. Miért lenne az szexizmus, ha valaki hisz a kutatóknak? Ha nem hiszek nekik, akkor ennyi erővel semmit nem kéne elhinnem, míg utána nem járok személyesen. Azt se, hogy létezik a világűr, mert még sosem jártam ott kint.

Miért van sokkal több alkoholista, és szenvedélybeteg férfi, mint nő? És miért van sokkal több naiv nő, mint férfi? A betelefonálós, jósolós, ezoterikus műsorokban 90%-ban csak öregasszonyok telefonálnak be, míg a kocsmák jórészt férfiakkal vannak tele. Nem hinném, hogy ezek csak és kizárólag társadalmi torzulások. "Te férfi vagy, lehetsz alkoholista! Te nő vagy, lehetsz naiv! Fordítva viszont társadalmilag tilos!"

Soha nem azt mondtam, hogy MINDEN NŐ ilyen, és MINDEN FÉRFI másmilyen. Én csak a nagy minta alapján nyilatkoztam, és vannak JELLEGZETESSÉGEK. De nálam ősibb tanok is, mint például a buddhizmus is különbséget tesz a két nem mentalitása közt. Példának okáért, a Nő a testi teremtő isten, míg a Férfi a szellemi teremtő isten. Ezt nem én mondom, hanem a buddhizmus. De 1.000.000 ilyen példát hozhatnék még különféle vallási, tudományos, vagy bármilyen személyes tapasztalatból meritkezve. Ha nem is igaz belőle mind, akkor is van bennük igazság bőven.

De igen, kiindulok saját példákból is. Ha nézem mondjuk a gyerekkoromat. Soha nem felejtem el, hogy a serdülő lány agy milyen pengeéles a serdülő fiú agyhoz képest. Az unokanővérem olyan szinten lealázott MINDENBEN, mikor kicsik voltunk, és úgy, hogy komolyan se vette az egészet. Az ő agya ezerszer jobban fogott, mint az enyém. És az osztályban is, a lányok egészen korán sokkal értelmesebbek voltak a fiúknál, kommunikáció és tanulás szintjén, persze volt 1-2 fiú, aki felvette velük a versenyt, de ők voltak a kivételek. És egyik tanár se mondta, hogy "fiúk, nektek hülyének kell lennetek ennyi idősen, a lányok biológiailag gyorsabban fejlődnek nálatok!" Egyszerűen csak így volt, és kész. Aztán persze beértük őket idővel.

De például, mikor olvasok, nagyon jó eséllyel felismerem a szerző kiléte nélkül is, hogy melyik könyvet írta nő, és melyiket férfi. Mert vannak jellegzetességek a gondolkodásmóduk közt.

Mindegy, csak azt akartam ezzel mondani, hogy nem kizárólag magamból indulok ki, és nem is kizárólag különféle kutatásokból indulok ki, hanem a kettőből egyszerre.

Nem hinném, hogy bármennyire is hibás, vagy szexista lennék azért, amiért abban hiszek, amit tapasztalok.

2023. jún. 12. 17:34
 8/13 anonim ***** válasza:

"kutatók"

Szeretném látni a forrást.

Csak mert a legtöbb ilyen "kutatásnak" nincs forrásmegjelölése, nincs részletes dokumentációja, az a néhány, aminek meg volt, már BIZONYÍTOTTAN hamisított volt. ;) Szóval ja, annak nem hiszek, hogy az origón lehoznak egy cikket, benne a "kutatók" szóval, én ennél egy kissé komolyabban veszem a témát.

Amiket felsorolsz, ismét csak igazolják, hogy nem konyítasz a társadalomtudományokhoz, de még cikkeket sem igen olvashattál a témában. Amíg ezeket a hiányosságaidat nem pótolod, kár "vitázni", mert kb. iskolai oktatást pótolnék neked.

(amúgy arra a részére hadd ne mondjak semmit, ahol egy vallási irányzattal akarsz érvet szerezni egy vitában... :D )

2023. jún. 12. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ja még annyit hozzátennék, hogy "abban hiszek, amit tapasztalok", ez nem állja meg a helyét. Mert a tapasztalás egy dolog, annak az értelmezése pedig egy másik. Távoli pontokat kötsz össze az alapján, hogy te valaha mit hallottál a témáról (legyen annak a forrása a buddhizmus, vagy egy általános iskolai tanárod ((?!)), vagy a szomszéd Marinéni). Rengeteg témakör szándékosan volt nőellenesen vagy minimum férfiközpontúan magyarázva, miközben tudományosan egyik sem igazolt, mi több, cáfolták is a nagy részüket azóta. Amiket te mondasz, azok meg kb urban legend szintjén mozogtak eddig is, ezelőtt is. Művelődj, utána fogalmazz véleményt legközelebb.
2023. jún. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Oké, tényleg kár vitázni, mert úgysem fogunk egyet érteni. Ha szerinted a férfi meg a női agy és gondolkodás közt abszolút semmi különbség nincs, akkor az a te véleményed. Gondolom, mindezt te sem fogod tudni alátámasztani semmilyen hiteles kutatással. Beírhatjuk google-ba, hogy "férfi és női agy közti különbségek", vagy hogy "férfi és női agy ugyan olyan", ki fogja eldönteni, mi a kamu kutatás, és mi a valódi? Úgyhogy ennyi. Mindenki marad a saját véleményénél, tapasztalatánál.

Ezek után honnan művelődjek? Cikkekből, könyvekből, kutatásokból, amik "úgyse igazak?" :D Több száz könyvet olvastam már el, ami alapján lett egy véleményem. Gondolom neked is. A te hited megrendíthetetlen ebből a témából. Ahogy az enyém is, úgyhogy tényleg kár vitázni erről.

2023. jún. 12. 21:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!