Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A külföldre költözött magyarok...

A külföldre költözött magyarok általában az adott ország oldalait olvassák vagy továbbra is magyar honlapokat?

Figyelt kérdés
Pl. a Gyakorit is olvassák külföldről, de annak ellenére, hogy elhagyták az országot, viszont az itt lévő pozitív dolgok továbbra is kellenek. Ennek nem tudom az okát.
2023. jún. 14. 13:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
48%

Az ismerőseim Ausztriában laknak, dolgoznak, de teljesen magyarul élnek. Itthon járnak fodrászhoz, autószerelőhöz, orvoshoz, állatorvoshoz, innen hívjak magukhoz a szobafestőt, kőművest. Magyarországon nyaralnak minden évben.

Ez így eléggé tipikus, sokan így élnek.

2023. jún. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
53%

Magyarokat is.

A gyakoribol kiindulva sok kerdes bármelyik országban hasznos, akkor miert ne használná az oldalt.

2023. jún. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Kb akkoriban költöztem külföldre amikor robbanásszerűen kezdett terjedni az internet otthoni és munkahelyi használata (90-es évek vége) és nagyon jól jött hogy a magyar hírportálok, napilapok online verziói, fórumok révén teljesen képben maradhattam az magyarországi történésékkel. És ez a preferencia meg is maradt, pedig anyanyelvi szinten beszélem az itteni nyelvet is.
2023. jún. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

Három évig éltem külföldön, de csak a magyar híroldalakat olvastam. A kinti politika egyáltalán nem érdekelt, a miniszterelnöknek a nevét se tudtam kiejteni, az Orbánt viszont ugyanolyan aktívan utáltam, mint itthon. 2018-ban, a nem tudom hanyadik 2/3 után másnap emlékszem, fizikai fájdalmaim voltak, úgy járkáltam a munkahelyemen, mint egy holdkóros, és néztem a többieket, hogy basszus, én itt épp készülök ebbe belepusztulni, ezek meg nem sejtenek az egészből semmit.

A Gyakorinak akkoriban a gyerekes részét olvastam, mert az enyémek akkor voltak kicsik. A gyerek meg mindenhol gyerek.

Ez nem egy olyan dolog, hogy amint elköltözöl, minden szál egyből elvágódik mögötted.

2023. jún. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
4: Elárulod, miért jöttél vissza? Csak mert olyan sok dolog nem változott azóta...
2023. jún. 14. 17:48
 6/11 anonim ***** válasza:
49%

Ausztriában élek, követem a magyar és az osztrák híreket. Inkább osztrák barátaim vannak már, teljesen integralodtam. A magyar híreket azért olvasom, mert az osztrák hírek uncsik, a magyar meg izgalmas.

A gyakori... Hát az nekem olyan mint a 9gag, rajta maradtam, de ezek is kezdenek lassan lemorzsolodni. Pl ebben a hónapban most nyitottam meg először a gyakorit. :D

Én amúgy nem nyaralok Magyarországon abszolút, családot latogatom csak.


Régebben hiányzott a túró rudi és társai, de azóta finomabb dolgokat is felfedeztem 😋

2023. jún. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

#4 vagyok.

Határozott időre mentünk ki amíg a férjem tanult. Kint maradhattunk volna, de minden ide köt. Család, barátok, anyanyelv, közös viccek, minden.

Tudom, manapság szinte ciki bevallani, de nagyon szeretem Magyarországot. Lehetne persze mit változtatni, volt, ami jobban tetszett kint, de mi itt vagyunk otthon, és kész.

2023. jún. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
7: Értelek, köszönöm hogy megírtad. :o)
2023. jún. 14. 20:25
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
En 90 szazalek brit mediat hallgatok, 10 szazalek ellenzekben levo, mar csak Youtube-on letezo magyar mediat.
2023. jún. 14. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Segítek. Sok éve élek külföldön, de szoktam gyakorizni még mindig, mert régóta leköt az oldal, a honvágyat is enyhíti. Nekem ez azért tetszik, mert tömörebb válaszokat adnak az emberek általában. Szoktam angol oldalakat is olvasni, mondjuk úgy valtogatom őket és ez tetszik, egyszer gyakori egy óra múlva meg mondjuk quora. Ami szintén szuper, de ott mire mindent végigolvasok elmegy a fél nap.Kozben meg mondjuk nagyon informatív. Magyar híreket csak ritkán olvasok már. Ittenieket szoktam mert az érinthet.
2023. jún. 15. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!