Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mire/miért jó a pozitív,...

Mire/miért jó a pozitív, optimista hozzáállás?

Figyelt kérdés

Több ismerősöm is azt mondja hogy nagyon negatív vagyok és pesszimista, mindig a rosszat várom.

Pár példa a sok közül, ha foglalunk nyaralást akkor én készülök hogy szakadni fog az eső, ha vizsgám lesz akkor készülök hogy meg fogok bukni, ha egy haver mondja hogy majd hétvégén átjön akkor készülök hogy úgyse jön, stb.

De ez szerintem nem negativitás hanem csak realista vagyok. 10-ből 9 esetben igenis az történt amit várok.

Igazából engem kicsit pont hogy a túltolt hurráoptimizmus zavar, mondjuk ha nekem lesz egy vizsgám amit én tudok hogy mennyire lesz nehéz és mennyire sikerült készülnöm akkor más miért tudja jobban hogy mennyire könnyű lesz és úgyis ötösre sikerül.. idegesít ilyenkor hogy nem hisznek nekem.


Meg úgy vagyok vele hogy ha a rosszra számítok akkor rossz esetben igazam lesz, jó esetben meg jobb lesz mint vártam. De ha a meg a jóra számítok az nagy csalódásokhoz tud vezetni.


Mégis mindenki azt mondja legyek pozitív, de nem tudjàk megindokolni hogy az mire jó.


Szóval Mi az előnye az optimizmusnak? Ti mit gondoltok erről az egészről?


2023. jún. 16. 12:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha valaki nagyon negatív, és mindenben a rosszat látja meg, akkor a hangulata is szar lesz, és ki szeretné úgy leélni az életet, hogy nem vesz észre semmi szépet az életben.


Az optimizmus arra jó, hogy szeress élni, mindig találj valami jót, amitől jó kedved lesz, és általában ha valaki jobb kedvű, akkor a jót vonzza be.


De ez csak az én véleményem:)

2023. jún. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Szerintem a pozitív és a negatív dolgok ígyis-úgyis megtörténnek, függetlenül attól hogy mit várunk. Az optimista hozzáállás eddig vagy csalódást eredményezett nekem, vagy ilyen “ok, erre számítottam” jellegű nyugtázást. De amikor például meglett a záróvizsgám pedig álmomban se hittem volna hogy sikerül, az kb eufórikus élmény volt. :D


(Nem kötekedni akartam, zöldet nyomtam és köszi a választ 😊)

2023. jún. 16. 12:28
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az optimista hozzáállás ugyanolyan betyáros pofon magadnak, mint a pesszimista.


A pesszimizmusban az a rossz, hogy rengeteg időt vesztegetsz el dolgokkal, amik sosem fognak megtörténni és rengeteg lehetőséget hagysz ki, mert mindent szarnak látsz. Az optimista sem jobb, mikor maga alá gyűr a szarlavina és te észre sem veszed, csak mikor már fuldokolsz, ugyanolyan szánalmas, mint mikor nem lehet veled mit kezdeni, mert te eldöntötted, hogy szenvedni akarsz.



Reálisan érdemes szemlélni a dolgokat, tisztában lenni a dolgok kockázatával és mérlegelni azokat, néha pedig kockáztatni a nagyobb jó érdekében.

2023. jún. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
41%

Ez kognitív gondolattorzítás. Olyanokat képzelsz be előre, amik még meg sem történtek. Nem a valóságban vagy.

Az nem realitás, hogy meg fogsz bukni, hiszen nem történt még meg.

A nyaraláson is akkor fog esni, amikor éppen fog. Ha fog. Ez sem történt meg.

Nagyon szörnyű így élni.

2023. jún. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#4

Lehet félreérthetően fogalmaztam, tehàt a múltban ezek már megtörténtek, és ebből a tapasztalatból igyekszek következtetni.

2023. jún. 16. 13:10
 6/8 anonim ***** válasza:

"ha vizsgám lesz akkor készülök hogy meg fogok bukni"

Tehát nem is tanulsz, mert úgyis bukta lesz?

Ha ilyen szinten van a negativitásod, akkor nincs min csodálkozni. Azon meg pláne nem, ha kutya nem kíváncsi rád

2023. jún. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

#6

Természetesen tanulok, csak “lelkileg” készülök arra hogy bukó.

2023. jún. 16. 14:45
 8/8 anonim ***** válasza:
A magyaroknál csak arra, hogy jól lenyúlják a másikat.
2023. jún. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!