Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Volt rá példa, hogy kizártad...

Volt rá példa, hogy kizártad magad?

Figyelt kérdés
Akár autóból, vagy lakásból, vagy bárhonnan. És nem, vagy csak nagy nehezen tudtál bejutni.
2023. jún. 16. 13:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
97%
Rácsaptam a motorom ülését a saját kulcsára. Taxi haza a pótkulcsért.
2023. jún. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
98%

Almaszedés, kölcsön teherautó. Amikor kiszálltam, a könyökömmel bezártam az ajtót - igen, abban a típusban sajnos ilyen egyszerű - és rácsuktam a kulcsra. Aztán hárman tapasztottuk a tenyerünket az ablaküvegre, hogy még azt a három centit lejjebb tudjuk húzni, hogy beférjen a karom a résbe.


Szülőket látogattuk hétvégén. Elköszöntünk, puszi-puszi, elmentünk haza a lakóhelyünkre. Cuccokat, gyereket kicsomagoltuk az autóból, fellifteztünk a tizedikre. Az ajtóban meg néztünk egymásra az asszonnyal, hogy nálad van, kulcs, nem-nem: nálad van kulcs. Kiderült, hogy egyikünk bent hagyta a kulcsát a lakásban, a másikunk meg a nagyszülőknél. Szóval a feleségem szoptatott egyet a kocsiban, majd irány vissza a szüleihez vidékre.


Fordított irány, de izgalmas volt: a feleségem 60km-re járt dolgozni. Reggel felkelt, hirtelen nem találta a kulcsát, ezért elvitte az enyémet. Később kiderült, hogy mindkettő nála van, de a lakást rám zárta. Úgyhogy jöhetett vissza értem, hogy kiengedjen.


Buliban voltam, bezárt a kocsma, nekiindultunk az éjszakának. Egyszer csak csörög egyikünk telefonja: az egyik lány hívja.

- hol vagy?

- én még itt a kocsmában!

- az nem lehet, a kocsma már rég bezárt

- hát éppen ez a bajom nekem is, bazmeg!


Szegény elköszönt, de mielőtt hazament, elment a budira, és ott úgy bealudt, hogy rázárták az egész kocsmát. Hajnalig ott álltunk, míg kerítettünk valakit, akinek van kulcsa.

2023. jún. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
97%
Pár hete a hétvégi házamból. A másik táskámban hagytam a kulcsot, mehettem érte haza.
2023. jún. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
98%
Igen, alsós középsulis koromban. Borzalmas volt, azóta kb vallásosan ellenőrzöm mindig hogy van-e nálam kulcs.
2023. jún. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
97%
Gyerekkoromban egyszer a lakásból. Panel bejárati ajtó a külső fele "gombos". Belülről volt a kulcs becsukódott... 3-4 órát vártam az ajtó előtt ülve mire valaki hazaért.
2023. jún. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
97%

Mentünk barátokkal moziba két kocsival, én apám kocsijával mentem és rázártam az ajtót úgy, hogy bent volt a kulcs. Amit amúgy a mai napig nem értek, hiszen a vezető ajtót elvileg csak kulccsal lehetett bezárni, az nem működött, hogy lenyomod a "lezáró pöcköt" és becsukod az ajtót. Egyik haverom hazavitt gyorsan a pótkulcsért.


No meg még középiskolásként nem klasszikusan kizártam magamat, hanem mások "tréfáltak" meg. Talán szalagavatóm volt, szóval hajnalban értem haza, egy kicsit illuminált állapotban. Kertes házban laktunk, elértem a kerti ajtóig, mentem volna be, de zárva. Hát mondom sebaj, ilyenkor úgyis belül hagyják a kulcsot, majd kinyitom úgy, hogy átnyúlok a kerítésen. Na, hát most pont levették. Nem baj, akkor kinyítom az autó kapuját, azon úgysincs rendes zár. Be is jutok, már épp zárnám vissza, amikor a kutyánk ráugrik a FEJEMRE, de szerencsére inkább csak lelkes volt és nem betörőnek nézett. :)

Eljutottam a ház bejárati ajtajáig, ami szintén zárva, de micsoda szerencse, hogy hoztam kulcsot. Bedugom, de nem megy be, mert belülről rajtahagyták a saját kulcsukat. :) (Nem tudom milyen ajtó volt az, de egyszerre csak egy irányból lehett benne kulcs.)

Na mondom fasza, akkor felcsörgetem az öcsémet, hogy engedjen már be. Felhívom, erre egyből kinyom. Már épp kezdtem volna megbarátkozni a gondolattal, hogy a pajtában alszok, amikor is apám nagy álmosan kikecmergett ajtót nyitni. :)

2023. jún. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
94%
Volt
2023. jún. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
97%
Lenge öltözetben lazán bevágtam magam mögött az ajtót. Utána pislogtam kint a körfolyosón a lemerült mobilommal. A lakótársam napokra elutazott. Végül be kellett csöngetnem a szomszédhoz, aki azt sem tudta, ki vagyok, akkor látott először. De olyan profin kinyitotta a zárat, mint egy betörő. :D Ha olvassa, innen is köszönöm neki még egyszer, megmentett.
2023. jún. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
97%
(előző vagyok: gombzár volt, azért nem lehetett kinyitni, a kulcsot bezártam)
2023. jún. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
97%
Még nem, de tegnap majdnem sikerült. Itt is ilyen szerencsétlen kilincsnek nem nevezhető gomb van az ajtón, a huzat majdnem becsapta, ugrottam is gyorsan, nehogy kint ragadjak a lépcsőházban.
2023. jún. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!