Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan küzdjem le hogy félek...

Hogyan küzdjem le hogy félek egyedül éjszaka?

Figyelt kérdés

A férjem sokszor van éjszakai műszakban. Ilyenkor rossz egyedül éjszaka. Nem is tudom, mitől félek pontosan. Talán nem is szellemtől, stb, hanem rosszulléttől, balesettől, betörőtől?


Hogy pl el ne csússzak a fürdőben, el ne vágjam nagyon magam, fel ne menjen a vérnyomásom, mert nem tud senki segíteni.

Vagy nehogy valaki bejöjjön az udvarba, nehogy kopogjanak, stb.

Nyilván egy szellemnek se örülnék, de az leginkább az utolsó helyen áll a félelmem listáján 😁


Rossz hogy ilyenkor csak én vagyok a "felügyelő" a házban, túlzottan hallgatok minden zajt, neszt, nem is merek hangosan se tv-zni, mert akkor lehet nem hallom meg amit még "kell" (betörő az ajtóban, vagy hogy valami kidőlt az udvaron, kigyulladt, stb)


Le lehet ezt valahogy küzdeni, megszokni?

Ilyenkor alig alszok el, nem tudok ellazulni, utána meg már olyan fáradt vagyok, hogy attól félek, rosszul leszek 🥴 (pulzusom szokott magas lenni)


Köszönöm a tippeket.

26N


2023. jún. 16. 22:58
 1/7 anonim ***** válasza:
93%

Ha "vicces fijú" akarnék lenni, azt írnám, hogy "Ne féjjé, - inkább keféjjé!", - de ez azért komolyabb dolog ennél.


A problémát abban látom, hogy nem vagy képes kellő mértékben lekötni magad, nem vagy képes ellazulni. Túlzott mértékűen a magányosak ezek az órák.

Ha az eddig megszokottaktól eltérő dolgokkal próbálnád meg lekötni magad, - mondjuk esténként beszélgetnél egy-egy ismerőssel, rokonnal telefonon egy bő negyed órát, talán másként látnád a világot.

Segíthet egy megnyugvást nyújtó irány/hangulatfény működtetése, - még jobb, ha ez időzíthetően vagy távkapcsolóval le is kapcsolható, - de meg lehet ezt húzni televízió működtetése útján is. Döntő, hogy a kínos csend fokozza a magány, a kiszolgáltatottság, elszigeteltség érzetét.

Segíthet egy házi kedvenc, - például ölebről való gondoskodás - is, - akihez tud szólni az ember egy pár szót annak ellenére is, hogy válaszolni nem tud.

2023. jún. 16. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%
Tarts egy akár csak kistestű kutyát.
2023. jún. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
67%

Veszélyes környék? Kamera vagy riasztó. Ablakokra rács szerelés...


Amúgy utcán is lehetne félni. Gyakori hogy emberek rosszul lesznek. Nem segítenek rajtuk,mert azt gondolják azonnal hogy részegek...

2023. jún. 16. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
87%

Kutya jó ötlet, rádió-Tv-hifi valamelyike halkan szóljon, beállítva időzítve. Éjjelre van ún. jelzőfény, amit a konnektorba bedigva világít, hogy lásd, merre kell menni.

Önvédelem megtanulása, személyis riasztó vétele. A szomszédok közül legalább 1-el jóban lenni.

2023. jún. 16. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
81%
Ha nem tudsz egyedül megmaradni egy házban, amit én megértek, akkor be kell költöznötök a városba lakásba, ott sokkal kevésbé félelmetes, mert közel vannak a szomszédok.
2023. jún. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
53%

Lehet, hogy nem jól értem, de akkor mi van, ha bekopog valaki? Attól miért kell félni?

Amúgy sose volt önálló életed? Soha nem tanultál meg egyedül lenni?

2023. jún. 16. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
38%

Soha nem laktál egyedül? Szüleidtől meleg váltás volt a párodhoz?

És valóban: ha netán elválna tőled és egyedül maradnál, akkor mi lenne?

2023. jún. 17. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!