Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudnék segíteni a mamán?

Hogyan tudnék segíteni a mamán?

Figyelt kérdés

Egy faluval lakik odébb tőlünk a nagymamám. Beköszöntött a meleg, mamának régi téglaháza van, nincs neki redőny, ezért sötétítőt használ, klímát nem engedi bekötettni mert ő nem ért ehhez mindig ezt hangoztatja.

Van neki egy ventillátor és ennyi meg estére kinyitja az ablakokat.

Mit tehetek még neki hogy jobban bírja a meleget? Sokat panaszkodik a hőségre, ha hozzánk át jön ki kell kapcsolni a klímát különben ha meg tudja hogy megy már haza akar menni, mert ő nem bírja ezeket a gépeket.

A házát reggel 5től este 7ig süti a nap, fát se akar látni az udvarában.

Régebben hogy bírták ki a hőséget? Már semmi ötletem sincs


2023. jún. 22. 12:12
 1/5 anonim ***** válasza:
92%

Régen a 30 fok már soknak számított, és ha fel is ment 1-1 nap magasabbra, nem rekedt meg napokon át ezen a szinten. Most minden évben megdől a valaha mért legmelegebb nyár csúcsa, és 35-40 fokok is vannak napokon át.

A klímát kb. egyszer kell beállítani, de ha nektek van akkor ezt te is tudod. Ha a tévé távirányítóját megtanulta használni, ezt a +3 gombot is tudná. A kérdés az, hogy nem hajlandó nyitni a tanulás felé, vagy nem bírja a ventillátoros huzatot, vagy szabadkozik mert nem teheti meg az ilyen nagyságú pénzkiadást, mert az sem mindegy.

A redőny is segítene valamennyit, az árnyékoló fák még inkább, ez már három dolog amiről hallani sem akar, de látványosan szenved. Pedig az idősek különösen az ilyen durva nyári napokon nagyobb arányban halnak meg, max. ennyivel lehetne még rá hatni, hogy jobban kell vigyáznia magára. Ha semmi, akkor kénytelen vagy elfogadni a helyzetet.

2023. jún. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
51%
A sötétítő függöny nem jó, mert akkor már bent van a meleg. Kintről kellene valahogy leárnyékolni az ablakokat. Kihúzható, kitekerhető árnyékolót nem tudok feltenni? Vagy kipróbálhatna egy mobilklímát egy szobában.
2023. jún. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
2023 van. Klíma. Ne hisztizzen.
2023. jún. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Ha bespricceli magát vízzel és bírja, akkor mehet rá a ventilátor, én úgy szoktam, csak ne aludjon el mellette nagyon.
2023. jún. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Úgy bírták régen, ahogy most is bírjuk páran, hisztike nélkül egyszerűen elviseljük, hogy létezik olyan, hogy nyár.

Vannak erre praktikák, vizes törölköző, ventillátor, de legegyszerűbb simán semmit sem csinálni, és mással foglalkozni, nem azzal, hogy meleg van. Ha ő nem akarja a segítségeteket, akkor engedjétek el, nem tehettek semmit. Egyébként az öregek folyamat nyavajognak valamin, de nem megoldást keresnek a problémára, csak panaszkodni szeretnének, hogy addig is figyeljen rájuk valaki, meg úgy vettem észre, hogy egy csomó teljesen triviális dolgot is mindenképp ki kell mondaniuk valamiért (meleg van-hideg van, esik - nem esik, drágaság van, stb), ez nem azt jelenti, hogy megoldandó problémának tartják, csak valamiért muszáj kommunikálniuk, ami körülöttük történik.


Amúgy simán lehet, hogy nem bírja a klímát, én egy nyarat dolgoztam végig légkondicionált irodában, és állandóan be volt gyulladva-dugulva a fülem. Két hónapon át. Pokol volt. Azóta ha csak lehet, kerülöm a klímát, nem ülök be nyáron étterembe, kávézóba, busszal se utazok, mert a sok fagyosszent nyomatná mindenhol ezerrel.

2023. jún. 29. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!