Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek önző vagyok?

Szerintetek önző vagyok?

Figyelt kérdés
Szóval van egy barátom, aki majdnem megölte magát(!) csak miattam nem tette. Most él még de így minden percben szenved! Szerintetek önző vagyok?

2023. jún. 22. 13:44
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
68%

Szia. Kedves kérdező. Azt kell mondjam, hogy mindenki a saját életéért felelős. Vannak persze körülményeky amelyek befolyásolják.

Miért lennél önző?

2023. jún. 23. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Csak azért gondolom hogy önző vagyok mert szenved.. És még akar halni:((( én meg visszatartom mert ÉN nem akarom hogy meghaljon.
2023. jún. 23. 11:15
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem akarod? Milyen érzések vannak benned?
2023. jún. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

13. Nak

Nagyon hiányozna:(((( és Ő a legjobb barátom:'((

2023. jún. 23. 13:50
 15/20 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem az jó, ha mellette állsz, számíthat rád. Nem vagy önző, hiszen jót akarsz neki! Ha most meghalna, akkor mennyi mindenről maradna le az életben!


Keressetek egy jó pszichológust neki, minden rendben lesz! :)

2023. jún. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
77%
Csak meg akarod menteni a testét és a lelkét, szerintem ez egy nagyon értékes misszió a részedről, nem mindenki tudja megtenni, ettől pont nem vagy önző, szóval kitartást!
2023. jún. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
57%

Az vagy!

Velem a szüleim csinálták ezt 11 éves koromban és azóta nem merek elmenni pedig eltelt 16 év de szenvedek mint a kutya és ők semmiről sem tudnak. Írták már nekem sokszor hogyha “ők jelentenek kapaszkodót, akkor nem is akarom megtenni” de igazán meg akarom csak miattuk nem merem, mert csak én vagyok nekik. Egy emberi roncs lettem titokban, ezt érték el. Ha gyerekem lenne és ilyet mondana, kedves lennék vele és szakemberhez vinném mihamarabb, nem megfenyegetném a saját öngyilkosságommal meg bántanám amikor ezt mondogatja. Szeretem őket de csak arra várok hogy velük történjen valami és akkor mehetek én is. De ha valami nagyon rossz dolog ér, akkor talán meg sem bírom várni. Kib*szottul rosszak az idegeim!


Önző vagy, mert magadat nézed. Te, te, te. Az emberek többsége nem látja ezt át de nekem a szüleim tönkretették az életemet és belőlem már nem lesz normális ember, egy alkoholista, ideggyenge, depressziós ember lettem. Én a barátod helyében biztos megszakítanám veled a kapcsolatot, egy barátságot sokkal könnyebb eldobni mint egy családi kapcsolatot.


Gondolkozzál el magadon. K*rvára nem számít az hogy TE mit akarsz. Ő szenved!

2023. jún. 26. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

17. Nek

Köszönöm. Akkor ez azt jelenti hogy véget kell vetnem a barátságunknak??

2023. jún. 27. 21:02
 19/20 anonim ***** válasza:
70%

Nem vagy önző. Azt kell tenned amit a lelkiismereted diktál.

Ha segíteni akarsz neki akkor segíts. Mert ha nem segítesz neki lehet hogy életed végéig ezen rágódsz ha történik vele valami.

Más válaszolók sem látnak bele mi zajlik a barátodban.

2023. jún. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
51%
Nekem 2019-ben nagyon fiatalon halt meg a legjobb barátom, egy gyors lefolyású betegség vitte el, és hidd el, nincs nagyon szemetebb dolgok annál, mint amikor őt veszted el. Ez nem önzőség, vagy ha az, akkor is legyen természetes, hogy nem akarod azt átélni, ahogy biztosan a családja sem, néhány osztálytársa sem, egy jófej tanára, bárki. Amikor valaki meghal, pláne fiatalon, pláne öngyilkosként az sokkal-sokkal több embert ránt magával a mély gyászba, mint bárki gondolná, és az egyetlen dolog, amit barátként teszel, hogy megteszel, amit csak tudsz. Ezzel együtt persze, kell legyen egy pszichológus és/vagy pszichiáter mellette, és bátorítsd, hogy forduljon szakemberhez mindenképpen.
2023. júl. 9. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!