Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Akik szerencsejátékra verik...

Akik szerencsejátékra verik el a pénzüket (lottók, sorsjegy, stb) ők hogy hihetik el komolyan, hogy reális esélyük van milliókat vagy épp a telitalálatot megnyerni vele?

Figyelt kérdés
Vajon az ilyen ember még hisz a télapóba is? Komolyan gondolja, ez nem úgy van megcsinálva, hogy a cégnek jó legyen neki pedig ne? Dolgoztam lottózóban közel 10 évet, egy kezemen meg tudom számolni hány valóban nagy, milliós nyeremény volt ez idő alatt. Ez azért sokat elmond. Magamban jókat mosolyogtam azon akik valóban azt hitték majd most nyernek és önként fizettek a semmiért 10-15-20 ezer forintokat
2023. jún. 26. 20:50
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
94%
Sok helyen van rola video, hogy magyar nyertes csodbe ment, akkor az is kamu vagy mi?
2023. jún. 27. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
93%

Lehet, hogy lottózóban dolgoztál, de látom, a lényegét neked sem sikerült felfognod.

A többség nagyon jól tudja, hogy valószínűleg nem fog nyerni. (Jó, persze, olyannal is találkoztam már, aki komolyan elhitte, hogy ő majd az "eszével" megoldja, de a többség azért érzi vagy tudja, hogy nagyon kicsi az esélye rá.) De ott van az a "mi van, ha mégis?" kérdés. Mert azért párhetente csak elviszik valamelyik lottó főnyereményét. (És azért az eggyel alacsonyabbnyerőosztály sem fizet rosszul.) Ha pedig azt nézzük, apai nagyszüleimnek egyszer volt négyesük a lottón. Másodumokatesóm mostohaapja megnyerte az Austria Lotto főnyereményét. Tőlünk pár házra egy pasas 5 milliót nyert a sorsjegyen. Szóval azért nem olyan xtrém ritka dolgok ezek. És sokakat ez vezérel, hogy hátha most éppen nekik lesz szerencséjük. Nyilván nem valószínű, de az esély mindenkinél ott van.

A probléma az, amikor valaki erre irreálisan sokat költ. Mert oké, 1-2 ezer forintot elszór rá az ember hetente... igazából mindegy, hogy erre szórja el, vagy másra. A probléma ott van, amikor ez már a mindennapi életükre is negatív kihatással van.

2023. jún. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
szerintem a hármasnak van igaza. Én nagyon ritkán lottóztam ami kb azt jelenti, hogy pár évente egyszer max. Soha eszembe nem jutott ilyen hülyeségre költeni a pénzem és a kaparós sorsjegyeket is hülyeségnek gondoltam mindig is. A barátaim egymásnak kaparóssorsjegyeket szoktak ajándékozni, ezt sem nagyon értettem soha, egyszerűen nem láttam értelmét, viszont nyáron valami bekattant hirtelen nálam. Elmentem és kitöltöttem egy lottót, illetve rájöttem, hogy online is lehet lottózni aztán gondoltam miért ne, mostantól megjátszom a nagymamám lottószámait. ( egyszer megtaláltam egy régi szelvényt amit mindig megjátszottak). Aztán párszor kitöltöttem ilyen online kaparóssorsjegyet is néha de különösebben nem érdekelt, viszont amiért elkezdtem játszani az az, hogy 11 éve dolgozok egy cégnél és eddig én tényleg hihetetlenül naív voltam és azt gondoltam, hogy majd jobb lesz egyszer biztosan az anyagi helyzetem. Rengeteg de tényleg rengeteg pénzt és energiát öltem bele a tanulásba. Nyelvtanulásra pl soha nem számoltam de hatalmas összeget költöttem majd nyelvvizsga (30.000), emelt érettségi (50.000) mindezt munka mellet, előtte elvégeztem plusz egy szakmát még munka mellett, és egy másikat is elkezdtem de azt egy év után abbahagytam mert rájöttem nem nekem való (na az is kb havonta 20-30 ezer ft volt, de hát na legalább megpróbáltam...kifizettem a tanulópénzt, hogy az a szakma nem nekem való)...szóval már 11 éve amióta ennél a cégnél dolgozom, próbálom belefektetni a pénzem önmagam fejlesztésébe, hogy egyszer majd kicsit jobb anyagi helyzetem legyen, de amikor éppen kicsit úgy éreztem hogy egy hangyanyúlfarknyit jobb lenne a helyzetem, akkor bummm: jött a koronavírus majd a hatalmas infláció....most megint ott tartok, hogy semmire nem elég a fizetésem és ami a legjobban bosszant az az, hogy amire a plusz pénz nagyon kellene nekem az legfőképp megint az önfejlesztés. Szeretnék még egy nyelvvizsgát megcsinálni, szeretnék csomó mindent amihez pénz kell és állandóan akadályokba ütközök. Egyszerűen elegem lett abból, hogy csak dolgozok dolgozok a pénzem csak annyira elég, hogy hónapról hónapra megéljek belőle..Egyszer kiszámoltam hogy tulajdonképpen kb 20-30 ezer ft-om marad minden másra ami nem számla vagy élelmiszer plusz háztartási dolgok....az élelmiszerre sokat költök, mivel számomra az egészség a legfontosabb, ezért igyekszem jó minőségű dolgokat venni. Szóval én azt hiszem, hogy ezért kezdtem el szerencsejátékozni, mert egyszerűen azt látom, hogy bármit teszek, bármennyire igyekszem , bármennyit költöttem az elmúlt tizenévben önmagam fejlesztésére, mégsem jutok egyről a kettőre....és sajnos ha most pl ebben a városban munkahelyet váltanék, akkor sem lennék sokkal előrébb, hiszen a bérminimumnál sehol sem nagyon akarnak többet adni....egyszerűen nevetségesnek tartom, hogy az ember 11 éve dolgozik, és hogy kb másfél évet kellett várnom arra hogy összespóroljak pl egy ruhásszekrényre valót (a lehető legolcsóbb ruhásszekrényre valót), mert egyszerűen tényleg minden hónapban volt valami váratlan kiadás...és elegem lett abból is, hogy itt vagyok 30 feletti nőként és állandóan spórolnom kell. Szeretném érezni most már végre, hogy fejlődök valamerre, hogy előrébb jutok és igen anyagilag is szeretnék előrébb jutni, mert mindenki aki tisztességesen dolgozik megérdemelné, hogy ne csak hónapról hónapra éljen, hanem hogy tudjon egy picit félretenni is néha, hiszen így az ember előbb utóbb teljesen kiég a munkájában.....és hát nagyon sokan vagyunk így ezzel, hogy tulajdonképpen már nem kergetünk hiú reményeket ami az anyagi előrébb jutást illeti..
jan. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Én inkább azon képedek el, hogy egyesek ennyire hisznek a konteókban, hogy a lottó meg van umbuldálva és nem nyeri meg senki, meg hogy csókosnak adják oda. STB. Én meg ezen mosolygok jókat.


Elárulom, (van szjrt-s ismerősöm, aki nem lottózóban dolgozik, hanem bent) a Szerencsejáték Zrt-nek nem az a biznisz, hogy ne adja ki a nyereményt, az neki aprópénz, a szelvények árán hatalmasat szakítanak. A telitalálatos szelvény esélye pedig egy a negyvenmillióhoz, tehát egy-egy lottózóban akár tízévek is eltelhetnek nagyobb nyeremény nélkül. De persze nálunk vannak ilyen okostóbiások, akik aztán húde tudják a frankót.

febr. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
viszont olyan is előfordulhat mint a kisvárosomban hogy bement az iszákos link alak, aztán csak úgy random lekaparta az egyik sorsjegy sokmilliós főnyereményét. na az ilyen esetek aztán mégjobban reerősítenek a sorstársaknál hogy lehet itt nyerni, adódhat szerencse...
febr. 15. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!