Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az mennyire igaz, hogy a...

Az mennyire igaz, hogy a Horvátok többségében "olaszos mentalitásúak"?

Figyelt kérdés

Persze tudom, hogy nem lehet x nemzetre egységesen ráhúzni valamit, nem is ez a kérdésem célja. (Meg amúgy nem feltétlen negatív vagy pozitív egy sztereotípia).


Mit gondoltok erről?



2023. jún. 26. 23:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
98%

Maximum a tengerparti horvátok, azokból is azok akik Isztriában laknak. De tapasztalataim szerint inkább olyasmik, mint az olaszok és a magyarok keveréke.


Az én kedvenceim egyébként a dalmáciai horvátok, akik délebbre laknak a part mentén, ők nagyon kedvesek, és semmilyen más népre sem hasonlítanak igazán. Van is egy helyi legendájuk, amit vicceskedve szoktak emlegetni, hogy ők a hableányoktól származnak, úgy másztak elő a tengerből.

2023. jún. 26. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
23%
A horvatok nagyon bunkok. Split es kornyeke.
2023. jún. 27. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
97%

Én egy horvátot ismerek, de ő szlavóniai. Szerintem ő simán elmenne a magyarnak is, ugyanaz a mentalitás, ugyanazok a szófordulatok. Mondjuk angolul beszélünk, de pl. egyszer szóba került hogy nyert valami összeget. Oh, mondom milyen jó végre tudsz nekem utalni.

Válasz: Nem én vagyok a Vöröskereszt, menj el dolgozni xd

Tipikus, csak mi máltait mondunk. De lehet ott az Adriánál élők mások.

2023. jún. 27. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
19%
Szerintem ritka bunkók, nekem nagy csalódás volt Horvátország. Pont a tuskó horvátok miatt:((
2023. jún. 27. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
22%
Bunkó erőszakos balkáni banda 😃 semmi olaszos nincs bennük. Annyi, hogy nem annyira rosszakk, mint a tőlük délre levők.
2023. jún. 27. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
40%
max csak szerintem azért tűnhet így, mert nekünk magyaroknak már lassan annyira tipikus nyaraló hely lett mint a balaton. és ebből arra reflektálunk hogy az ottaniaknak milyen jó lehet, hogy életvitelszerűen élhetnek tengerpart mellett, és így születik meg ez a következtetés. ezeken kívül ők is ugyanolyan balkáni nép mint mi, mentalitásban, hozzáállásban, fizetésügyileg...
2023. jún. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

#6


Te vagy balkáni.

2023. jún. 28. 13:35
 8/12 anonim ***** válasza:
18%
#7 Kedves Kérdező, a Balkánt nem földrajzilag értik, amikor azt mondják, hogy „MO is Balkán”, hanem gyakorlatilag, és úgy sajnos valóban az. Fizetésügyileg is, és a hogyan politizálnak odafent című kérdésben is, sajnos közelebb állunk hozzá mint a nyugathoz. Bocsánat, az utolsó mondatom akkor lenne igaz teljesen, ha a kettő között lennénk gazdaságilag is, nemcsak földrajzilag, de sajnos ma már csak földrajzilag maradtunk középen, gazd-ilag nem kivétel nélkül minden balkáni (most földrajzilag balkáni) ország kullog mögöttünk, hanem már van köztük olyan, amit mi „előztünk hátrafelé”, hát az első idézetemben szereplő kijelentés ezért van.
2023. jún. 29. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

#8


Nem vagyok tudatlan, sőt. Érintett.


Tudom, mi ez a "balkánozás", meg jajj sírjunk, mert mi Balkán vagyunk.

Ezt a szöveget egy bizonyos kör fúja, kintről és bentről.


A Balkánozás rég nem igaz Horvátországra se, ha ugyan valaha igaz volt. Társországunk volt és eléggé benne voltak ők is a török elleni védekezésben, stb.

2023. jún. 30. 01:38
 10/12 anonim ***** válasza:
96%

Ja, tényleg unalmas ez a Balkánozás az nem utal túl nagy műveltségre hogy vannak akik azt hiszik az egész terület egy kalap alá vehető, elmaradott, barbár térség aminél mi annyira jobbak voltunk mindig is ők csak 'mögöttünk kullogtak'. Szlovénia, vagy Horvátország jó 30-40 éve sem volt lemaradva, előbbinek mióta mérni lehet jobbak a gazdasági mutatóik.


Ezt amúgy nem kell balkáninak nevezni, a TI mentalitásotok az ami baromi káros. Amikor még egy szomszédokról feltett egyszerű kérdés kapcsán is rögtön sikerül pökhendien büdös Balkánozni egy sort. Meg persze a politizálás, panaszkodás sem maradhat el.

2023. jún. 30. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!