Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért mennek az emberek a fal...

Miért mennek az emberek a fal tövében, ha nem is abban a sávban kéne menniük?

Figyelt kérdés
Hiába van széles járda, az emberek legtöbbje mindig szembe jön velem, pedig én jobb oldalon sétálok. Nem értem miért jó nekik kerülgetni mindig a másikat, ahelyett ,hogy a saját oldalukon mennének. Aztán meg néznek rám, mint a hülyére, ha nem megyek arrébb.

2023. júl. 1. 13:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%
Mert ott van árnyék?
2023. júl. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
51%
Pont ugyanannyi joguk van a fal mellett menni. Járdán nincsenek ilyen sávok.
2023. júl. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
72%

Jól értelmezem? Te a "jó sávban" közlekedsz, és mindenki más aki szembejön, az a "rossz sávban"?

Nekem eddig fel sem tűnt, hogy sávok vannak a járdán...

2023. júl. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Szervizmérnök úr ***** válasza:
75%

Ez hülyeség, gyalogosnak nem kötelező a jobbra tartás, ráadásul bármikor jöhet veled szembe egy zavarodott brit vagy ausztrál.

Bár, szerintem az új-zélandiak okozzák nálunk a legtöbb problémát.

2023. júl. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
57%

Vicces ez a gyalogos jobbra tarts-balra tarts, városonként változik.

Pl Pécsen mindenki balról kerülget, Kapisváron jobbról.

Részemről én leszarom, kikerülöm őket és legyenek boldogok.

2023. júl. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Kitana. ***** válasza:
78%
Íratlan szabály, hogy jobb oldalon kell menni, pont azért, hogy kényelmesebb legyen a séta és ne kelljen folyamatosan kerülgetni, de egyébként mindenki ott megy, ahol akar. Én jobb oldalon szoktam, kivéve, ha bal oldalon van árnyék, mert akkor ott megyek.
2023. júl. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
24%

Én meg mindig baloldalon közlekedek es nem értem az embereket hogy minek tartják a jobbkézszabályt járdán is?:D


Valamiért nekem normál esetben baloldalra esik jól közlekednem es mindenki szembe jön

2023. júl. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
53%
Es ezen agyaltam is miert nem balkéz szabály van, miert jobb? Mikor sokkal praktikusabb a bal mivel javareszt jobb kezes mindenki. Tehát a baloldala a passzívabb. Balra lassabb a reagálási idő is
2023. júl. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
EGy járdafelületre gondolok, nem az út két oldalán lévő járdákra. Ha egy járdafelületen vagyunk, árnyékos az egész 2 méter széles járda, akkor is csomóan szembe sétálnak és feszt kerülgetni kell egymást.
2023. júl. 1. 14:19
 10/15 Szervizmérnök úr ***** válasza:
40%

Elsőre is érthető volt, de akkor sincs erre kötelező szabály, de még csak konszenzus sem.

Mellesleg arra sem árt néha gondolni, hogy az ember fejére eshet valami, voltak ugyebár ilyen balesetek.

Romos házról leváló darabok stb.

Na most aztán retteghetsz...

2023. júl. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!