Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akinek volt már nárcisztikus...

Akinek volt már nárcisztikus személyiségzavarral élő ismerőse, annak milyen tapasztalati voltak vele kapcsolatban?

Figyelt kérdés

#nárcisztikus emberek a való életben
2023. jún. 30. 21:17
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a volt párom volt az. Én 5 évig voltam vele együtt... Olyan volt, hogy mindig minden hibáját amit elkövetett azt át formálta és a végén én éreztem magamat rosszul miatta. Ez ugrott most be először.

5 évig csalt úgy hogy tudtam és nem tudtam kilépni a kapcsolatból. 22 voltam mire sikerült. Vért sajnos és annyira jónak tűnt mások előtt is , mint egy kis angyal... Egyszerűen egy ilyen emberrel nehéz az élet....

2023. jún. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. Bocsánat a helyesírási hibák miatt csak gyorsan írok. Szóval egy ilyen ember kegyetlen. Azt akarja hogy te legyél a hívás és érezd is hogy te vagy még akkor is ha nem te tetted. Nem kér bocsánatot, de elvárja hogy te meg tedd...
2023. jún. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
91%
Hibás*
2023. jún. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%

Nevelőanyám ilyen.


Szerinte ő sohasem hibás, és mindig úgy alakítja a szavakat, a történéseket, hogy végül a másikat hozza ki hibásnak.

Sohasem kért bocsánatot, ellenben mindenen megsértődött, mert szerinte ő ártatlan. Ó, ő MINDIG ártatlan volt, szóval mi az, hogy mi nem állunk szóba vele. WHAT?

Csenddel verés néha heteken át, csak mert nem voltam hajlandó elnézést kérni valamiért, amit nem is én csináltam, stb. stb.


Undorító nő, egyébként.

2023. júl. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%

Az apám Szerintem az és a nővére is

Rengeteget ordított, valóban igaz volt rá hogy kevés önbizalom hatalmas egó

10 perc alatt 15x el tudta ismételni a saját “igazát”

Agresszív, kicsinyes, bántalmazó, szóban és fizikailag is

Undorodom tőle, 11 éve nem láttam, nem is fogom tobbe

Mára már olyan lehet mint egy rossz hajléktalan


Sajnos magamban is látok tüneteket, nincs is senkim…

2023. júl. 2. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%

Exem. De ez nem általános volt nála, hanem bizonyos hatásokra és körülményekre jött jobban, vagy kevésbé elő. Például, ha valami nagyobb problémája volt, vagy ha önértékelésével problémái adódtak. Vagy csupáncsak ha nem érezte (?) igazán érdekeltnek magát ahhoz, hogy foglalkozzon másképp is vele.


Meg még egy tucat más szr.

2023. júl. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim válasza:
100%
Az exem. Önző volt, semmit nem tett értem önzetlenül. A párkapcsolatunkra nagyon jellemző volt a ciklikusság. Az elején úgy indult minden, mint a tündérmesében. Hatalmas virágcsokrok, bókok áradata. Közben az udvarlási tempó amit diktált nagyon gyors volt. Gyorsan szerelmet vallott, egyből összeakart velem költözni. Ezután az idilli állapotból jött a leértékelés. Bármi miatt képes volt szavakkal bántani. Mindent megszólt, lekicsinyelt, ami nekem fontos volt (hobbi, munka) stb. Megpróbált elszigetelni a barátoktól, családtól akik jó hatással voltak rám. Folyamatosan próbált kontrollálni, elszámoltatott, mint egy gyereket. Nem bírta, ha nem tudott rólam valamit. Mindent el kellett terveznie és mindennek úgy kellett történnie, ahogyan ő akarta.Nem szerette a meglepetéseket (mert nem tudta kontrollálni). Nem figyelt rám ténylegesen, de azt elvárta, hogy én figyeljek rá mindig. Mindenből tudott veszekedést csinálni. Mindig mindenért én voltam a hibás. Ha nemet mondtam bármire (szex, randi bármi) azonnal agresszív lett...A tökéletes beszélgetés az volt neki, amikor csak hallgattam őt, ő pedig csak magáról beszélt.
2023. júl. 10. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim válasza:
100%
7/7 vagyok: Az is jellemző volt rá, hogy a bántásokat és a kontrollt becsomagolta. A bántást viccbe, amin ha nem nevettem nem volt humorérzékem, a kontrollt pedig túlaggódásba és "egészséges" féltékenységbe.
2023. júl. 10. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%
1-es vagyok! Illetve engem ezek mellett 5 évig amíg együtt voltam vele, megcsalt.. aztán ahogy szembesítettem vele ugye nem ő volt a hibás hanem én és egy olyan sztorit kevert magának amiből ő jól jön ki, én pedig nem. Illetve nem lehetett Facebook-om sem mert akkor én biztosan megcsalom őt. Nem dolgozhattam ott ahol akartam, ha mégis akkor odajött, ellenőrzéseket tartott... Csak 17 voltam mikor össze jöttünk... Életem legrosszabb időszaka volt és nagyon rossz volt így élni a fiatal koronát, hogy nem tudtam kilépni belőle csak 22 évesen... És persze utána szakítás után nem merte a saját anyjának elmondani, hogy szakítottam vele mert az egója nem bírta el persze.. aztán zaklatott hívásokkal, sms-ekkel.. hogy én vettem el tőle a szép éveket stb...
2023. júl. 12. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%
Fiatal koromat*
2023. júl. 12. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!