Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak én érzem azt, hogy az...

Csak én érzem azt, hogy az elmúlt hónapokban jóval frusztráltabbak lettek az emberek mint előtte?

Figyelt kérdés
És vajon mi lehet az oka?

2023. júl. 3. 13:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%

Menj be a Spar-ba, és megtudod.


A "háborús inflációnak" titulált folyamat megette az emberek megtakarítását. És van, aki így már ki se jön hó végéig a fizetéséből. Sok embernek egyre kilátástalabb a helyzete, ez pedig általános frusztrációt szül. Dolgozik, és nem jut előbbre, csak hátra.


Ez látszik azon is, hogy 25-30%-al csökkent a forgalom mindenhol, egységesen.


A fizetések pedig nem nőnek olyan ütemben, mint ahogy az élet drágul. És kezdenek remélem rájönni az emberek hogy ez a mélyen tisztelt szeretett Kormányunk áldásos tevékenységének köszönhető. Mert milyen érdekes, hogyha átmegyünk a határ túloldalára Ausztriába, akkor ott nincs háborús infláció. Se 27% ÁFA az élelmiszeren, ha már itt tartunk. Így lehet az, hogy az osztrák Billában olcsóbb egy rúd Pikk szalámi, mint itthon.

2023. júl. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
35%

#1

Ki azaz őrült, aki a Sparba jár vásárolni? Penny, Lidl olcsóbb.


Kérdező: sok oka lehet, drága élelmiszer, figyelmetlenség az utakon, párkapcsolati problémák, munkanélküliség, hiteltörlesztés... elmúlt a covidhiszti, most itt van már lassan másfél éve a háborús hiszti, amiért "furcsa" mód, csak a magyarok szívtak leginkább, mert nálunk a legmagasabb az infláció Európában..

2023. júl. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
#1 Először én is erre gondoltam hogy a rekordinfláció miatt, de azt tapasztalom hogy a tehetősek, jól menő vállalkozók körében is egyre nagyobb a frusztráció.
2023. júl. 3. 14:03
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
#3 Nyilván mert a cégeket, vállalkozókat is hasbavágás-szerűen érte az infláció miatti visszaesés. Oké hogy jól menő vállalkozó és évente futja neki 30 milliós Mercire, de ha ezentúl max kétévente tud új autót venni és havi 5 millióról 3 millióra visszaesik a bevétele akkor az neki ugyanúgy visszaesés. Ha bárki kevesebbet keres mint előtte - legye az bármekkora összeg - az általános frusztrációt válthat ki.
2023. júl. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
83%
Én eddig a Spárban vettem nádcukrot és kókuszzsírt, most már csak a nádcukor maradt, kókuszzsír diszkontból.
2023. júl. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
88%

Amit a többiek írtak, plusz a kilátástalanság, a tehetetlenség állandó érzete. Illetve, hogy egyre többen felismerik, hogy a hozzánk képest mélyebbről induló országok is elhúznak mellettünk, míg ez az ország a legszégyenteljesebb EU-s listákon betonozza be magát a top3-ba, a többiek pedig fejlődnek szépen.

Van vállalkozó rokonom, és őket is meg tudom érteni, mert amiket mesél, hogy hogy viselkednek az emberek velük.. én is csak a fejem fognám. Sokan csalnak, hazudoznak, üres ígéreteket tesznek, mutyiznak velük, és egy ponton tényleg betelik a pohár.

2023. júl. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
87%
Egymáson vezetik le nem azon,aki ezt okozta az a baj....
2023. júl. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem az elmúlt pár hónapban történt ez, hanem folyamatosan az elmúlt években.


2020-ban beszoptunk egy világjárványt, amit mindenki a maga módján reagált le. Az emberek egyik része azon dühöngött, hogy miért nem húz maszkot valaki, meg miért nem veszi fel az oltást, a másik fele meg azon, hogy a háttérhatalom csippelteti, mint a kiskutyát. Ezen már telibe össze lehetett veszni bármikor.


Aztán 2022-ben az oroszok megtámadták Ukrajnát, ami az amúgy is traumatizált emberekre a világháborús sokkot hozta el. Az ország egyik fele szerint Putyin = Hitler, a másik fele szerint Ukrajna a hibás, és b.szódjanak meg. Ezen is lehet egymást gyilkolni az idők végéig.


Aztán erre mindenidők egyik, ha nem a legalávalóbb választási időszaka, miniferivel, szja visszatérítéssel, nemátváltó műtétekkel, "háborúpárti" baloldallal, libernyákkal, liberálfasiszta Brüsszellel, és a végén a holdról is látható "csodagyőzelemmel".


Aztán jött 40 fok, aszály, 30 év múlva végződő civilizációs jóslatokkal. Elszáradó kukorica, elszálló élelmiszerárak, Ukrajnában ragadt gabona. Majd ennek a tetején a csúcsok csúcsa: a rezsicsökkentés és a tízszeres gázárak. Egyik héten bejelentik, hogy simán lehet többszörös a rezsid, majd hat hétig semmit sem tudsz a részletekről.


Most az aktuális éppen a pedagógusok bérezése, ami a kormány szerint Brüsszel és Gyurcsány miatt nem megy. A lényeg, hogy megint lehet veszekedni: az ország egyik fele szerint Orbánék egy tanulatlan birkaakollá züllesztik az országot, a másik fele szerint ez csak politika, és a pedagógusok amúgy is túlfizetett ingyenélkől.


És mindezeken ível át egy éve Európa legmagasabb inflációs környezete. És persze az ország egyik fele szerint ezért 100%-ban Brüsszel, a másik fele szerint 100%-ban Orbán tehet róla.


Öjöm, bódottá...

2023. júl. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
80%
Egy hónapig voltam "itthon", amúgy külföldön dolgozom és mostmár élek is (Belgium). Borzasztó volt, alig vártam hogy mehessek vissza.
2023. júl. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
24%

Nem érzem az extra frusztrációt, mindig volt kilátástalan helyzet és tömeges elszegényedés.

Igaz én kb duplája korú vagyok az itteni átlagéletkornak.

2023. júl. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!