Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Az elmúlt egy hónapban, heti...

Az elmúlt egy hónapban, heti háromszor elmentünk a barátnőmmel bulizni. Ő inkább koktélozott én pedig pezsgőztem. Volt olyan hogy zsinórban péntektől-vasárnapig megittam esténként egy üveg pezsgőt. Ugye nem szoktam rá az alkoholra? N/19

Figyelt kérdés

2023. márc. 25. 07:05
 1/10 anonim ***** válasza:
6%

A pezsgő csak 4%-os. Ezert nem pezsgőzik senki mikor buliznak.

Az alacsony %-os italok az alkalmi jellegre vannak pl szulveszterkor egy pohar a koccintashoz, vagy pl egy nyari este egy ket pohár bor es ennyi

Bulizáshoz egészéjszakákhoz ilyeneket nem isznak az emberek plane pasik

2023. márc. 25. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
46%
Kérdés, ha valaki elmegy bulizni, minek kell hozzá alkoholt fogyasztani? Talán alkohol nélkül nem lehet jól szórakozni?
2023. márc. 25. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
41%
Minden bizonnyal nem, az alkoholizmus nem ebben merül ki.
2023. márc. 25. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
93%
1-es: honnan szeded, hogy a pezsgö 4 %-os??? A legtöbb 10-12 % között van!
2023. márc. 25. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
9%
Attol fuggetlenul is nem veletlenül alkalmi ital a pezsgő es nem bulizáshoz van.
2023. márc. 25. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
71%
5, Ez esetben te sosem hallottál még az egyetemisták pezsgős-energiaitalos kombójáról. Kevés dolog van, amitől jobban be lehet rúgni.
2023. márc. 25. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
16%

Az egyetemisták sem az eszükről híresek vagy arrol hogy konyítanának az italokhoz bármitis. Nem kell velük peldalózni.

A bor is pp egy esszencia kuriozum erre vannak akik kannás pancsot isznak es állandoan.

Az italkultura teljes hiánya.

2023. márc. 25. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
13%

#6:

Normális, kultúrált ember nem ilyen kevert szarokat iszik, hanem igazi minőségi alkoholt, ennyike. ^_^

2023. márc. 25. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
72%

Nem, ennyitől nem szoktál rá az alkoholra. Az alkoholra rászokni egy viszonylag hosszadalmas folyamat, aminek valóban első lépése lehet, hogy az ember minden nap bulizik és iszik hozzá. A kérdés ugyanakkor nem az, hogy mi az első lépés, hanem hogy az egyik lépést milyen másik lépés követi.


Mondok pár tünetet, ami tipikus jele lehet annak, hogy a kezdenek gondjaid lenni az alkohollal.


1: ha egy bizonyos mennyiségű alkoholt elfogyasztottál, nem bírod ki, hogy ne igyál tovább. Nekem ez megvolt anno: ha koccintottunk kettőt, akkor én onnantól biztosan zárásig maradtam.


2: többször előfordul, hogy egy társaságban te vagy az egyedüli, aki iszik, vagy isznak ők is, de messze kevesebbet, mint te.


3: nem tudod elképzelni a bulizást pia nélkül. Frusztrált vagy, ha mások isznak, de te nem ihatsz. Akár inkább el sem mégy a buliba.


4: tudod, hogy nem szabadna innod valami miatt - pl másnap vizsga, reggel autót vezetsz, akármi -, de te akkor is iszol.


5: ha nincs már pénzed, akkor is megoldod, kérsz kölcsön, meghívatod magad.


6: rossz kedved van, vagy ellenkezőleg: meg akarsz ünnepelni valamit, az első gondolatod, hogy tuti, megiszol valamit.


7: időnként kínosan érzed magad, vagy negatív visszajelzéseket kapsz egy buli után vagy a viselkedésed, vagy egyszerűen csak a feltűnő fogyasztásod miatt.


Lehetne folytatni, de főleg a korosztályodban jellemző társasági ivás megszaladására akartam fókuszálni. Ha ezekből néhányat igaznak érzel magadra, akkor érdemes elgondolkodni.

2023. márc. 25. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

Zsinórban esténként 1 üveg pezsgő wow:)

Garantálom, hogy ennyitől az alkoholra még nem szoktál rá.

Egyéb dolgokra valószínű, hogy igen. Az is valószínű ,hogy nem 19/L vagy.:)

Egy 19/L, ha partizni jár, 3 napokat összefüggően, akkor pontosan tudja mire szokott rá.

:)

2023. márc. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!