Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehet legjobban kezelni...

Hogyan lehet legjobban kezelni az ilyen "ragadós" embereket?

Figyelt kérdés

Két kollégám meg egyik szomszédom ilyen. Soha nem érdekli őket az, hogy az embernek nincs mindig kedve beszélgetni, másokkal foglalkozni. Hármuk közös tulajdonsága, hogy szinte megállás nélkül beszélnek. Egyik kollégával egy irányba megyünk egy darabig hazafelé a metrón, addig be nem áll a szája, ő száll le előbb. Másik kollégával reggel és távozásnál is többször találkozom, vele nem egy irányba megyek, de van hogy száz méterről is utánam szalad ha észrevesz, és ő is csak nyomja, nyomja. Ő olyan szinten tapad, hogy ha közel laknánk egymáshoz, tán még boltba is bejönne velem, pedig azt magam intézem. Szomszédom meg legtöbbször odakint tartózkodik, sokszor tényleg azért, hogy beszéljen valakinek, nem zavarja, hogy munkába megyek, ő akkor is elmondja.

Alapjáraton nincs ezzel baj, mert minden rosszindulat nélküli az egész, de sokszor bizony fárasztó így mások folyamatos szövegelését egy idő után hallgatni. Meg hát ők ott vannak a környezetemben. Most hajtsam el őket? Nem haragszom én egyikükre se, nem ártottak nekem semmit. Csak időm meg hangulatom nincs mindig hozzájuk.

Igazából nem tanácsokat kérek, hanem, hogy ti hogyan oldjátok meg, ha vannak ilyen típusú emberek a közeletekben.


2023. júl. 3. 18:29
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
"Bocsi, sietek" majd otthagyom őket.
2023. júl. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%

Legalább csak saját magukról beszélnek?


Dugd be a füled, hallgass zenét.

Vagy egyszerűen mondd meg, hogy most egy kis csendre vágysz.

Borzalmasak az ilyen emberek.


Ha megengedsz egy sztorit, leírnám utólagos engedelmeddel.

Volt munkatársam volt hasonló. Egyszer lekéstük a buszt hazafele munkából, olyan 20 percet kellett sétálni. Végig csak mondta, mondta, mondta, de csak a saját életét. Kétszer próbáltam meg közbeszólni, hogy én is jártam hasonlóan, meg elterelni a témát.. nem is engedett szóboz jutni. Aztán nem figyeltem rá, néha mondtam, hogy igen, tényleg, stb.

Odaértünk a megállóba. Még 10 perc a buszig. Hála az égnek jött egy ismerőse és vele kezdett el csevegni. Én meg gyorsan arrébbhúztam 10 méterre kb.

2023. júl. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Csináld velük ugyan ezt. Beszélj valamiről ami téged érdeekel vagy őket nem, de a lényeg hogy dumálj dumálj dumálj és tapadj ahogy ők. De tényleg nagyon zavaróan. Aztán már maguktól nem lesz kedvük veled beszélgetni. Most azért csinálják ezt veled, mert mindig meghallgatod őket és igazat adsz nekik. Persze csak azért, hogy minnél rövidebbre zárd a beszélgetést, de érted. Ők ebből ennyit szürnek le. Az emberek imádják ha valaki figyel rájuk és meghallgatja őket, te ilyen vagy nekik. Ezért kell neked is ezt csinálnod, mert így már te leszel a beszélő és ők meg a hallgatók. Ezt nem élveznék tehát békén hagynak.
2023. júl. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
70%
Nálam az vált be, hogy idegenekkel nagyon feszengek, semmit se mondok, tök cringe az egész. Már a szófosó szomszéd néni sem erőlteti a dolgot. :D
2023. júl. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
77%
A kollégám ilyen, az elején még udvariasan meghallgattam, aztán meguntam, és azóta egyszerűen csak faképnél hagyom, elmegyek máshova, de még messzebbről is hallom hogy mondja 😄😄 nem is érdekli hogy már nem vagyok ott 😄
2023. júl. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

3-as, ezzel csak az a gond, hogy ők akkor is mondják.

Tapasztalatból írom.

2-es voltam ☺️

2023. júl. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

Apám nővére ilyen.

Otthagyom, nem hallgatom meg. "Fogd már be a pofád" "q életbe hallgass már el végre" "te ha meghalsz, külön kell agyonütni a nyelvedet." stb

A "pofa be" 50 árnyalata


Az élettársa meglendíti az öklét ha elege van/elmegy a kocsmába.

Az előző élettársa is alkesz lett mellette.

2023. júl. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
6. nem voltál elég irritáló és amikor ő megszólalt nem beszélted eléggé túl. vagy olyanról beszéltél ami érdekli őt. Igazából ez a leglogikusabb megoldás pszichológiailag. Hiszen csak és kizárólag azért csinálja ezt, mert mindig kap tőled figyelmet.
2023. júl. 5. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!