Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehet valaki szegény...

Hogy lehet valaki szegény létére boldog ember?

Figyelt kérdés

Ismerősöm hasonló csónakba evez mint én, családosok vagyunk mindketten, dolgozunk mint állat de nem igen látszódik meg a fizetésen magyarán hónapról élünk viszont ő ennek ellenére mindig boldognak látszik, jó persze mikor néha találkozunk ábrándozik mit szeretne elérni még az életbe stb de akkor teljesen nyugodt mindig mondja mennyire örül hogy van családja egy szerető felesége és hasonlók, én meg vele ellentétben szinte sík ideg vagyok állandóan hogy ugyan megtudok e adni mindent a családomnak, páromnak gyerekemnek ,kitudok e fizetni minden számlát, mi lesz velünk télen tudok e elegendő tüzelőt venni és hasonlók. Néha aludni se tudok nyugodtan ez miatt,


És nem tudom megérteni az ismerősömet hogy hasonló helyzetben van mint én de mégis teljesen kiegyensúlyozott és jókedvű mindig.


2023. júl. 6. 19:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
79%

Attól, hogy izgulsz és szenvedsz, semmi nem lesz jobb vagy könnyebb.

A számlák fontosak, "minden" pedig úgy sem lesz soha, és nem is az a lényeg.

Ne azt nézd, hogy mi nincs, hanem örülj annak és értékeld amid van.

2023. júl. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
52%
Úgy lehet boldog ember valaki szegénylétére hogy nem foglalkozik a mával csak a jövővel.
2023. júl. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

"Ne azt nézd, hogy mi nincs, hanem örülj annak és értékeld amid van."


Ez nem csak arra jó hogy önmagát nyugtassa az ember?

2023. júl. 6. 19:44
 4/17 anonim válasza:
73%
Van fedél a fejed felett van mit egyél? akkor nem vagy szegény!
2023. júl. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
91%

Nem érdemes szenvedni,idegeskedni,mert azzal ártasz magadnak, másoknak így a családodnak is.

Tudod, épp annyi a pénzem,hogy megélek. Nincs már párom, barátaim pedig a párjuk szoknyája alatt gubbasztanak.

De egészséges vagyok,minden nap találok valami jót, szépet és humorosat a világban.Sok könyvet olcsón neten át megszereztem, imádok olvasni.Sokat vagyok a természetben,egészségesen élek és turkálóból, minőségien öltözöm.Jó ruháim,bőr cipőm vannak. Minden csekket befizetek, mindig van bérletem.

És mindenkihez van egy jó szavam, vagy egy poénom, amin nevetnek.Ha már pénzt nem tudok , akkor emberséget adok mindenkinek.

Ezekért vagyok boldog és optimista !

Ja és múlt héten a hatos lottón volt egy hármasom, így a lottópénzem megvan egész hónapra :)


F /Bpest

2023. júl. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha már szegény vagyok legalább boldog legyek. Ha nem vagyok, akkor is szegény maradok, csak még boldogtalan is. :D
2023. júl. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Tiszteletreméltó a pozitív kisugárzásod, örülnék ha így tudnám kezelni a dolgokat én is. :)
2023. júl. 6. 19:51
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Móricz Zsigmond: A boldog ember. Még középiskolás koromban olvastam. Ha mi itt mindannyian így élnénk, nemhogy boldogok nem lennénk, de valószínűleg már megöltük volna magunkat.

N

2023. júl. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
52%
Én boldogtalan és depressziós vagyok emiatt, aki nem az, annak nincs semmi becsvagya és nagyon egyszerű ember lehet.
2023. júl. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, a leírásod alapján nekem úgy tűnik, hogy a családban te egyedül viszed a terheket,...lehet, hogy még anyagilag is és a felelősség súlya alatt rogyadozol. Lehet, hogy olyan igényeket és elvárásokat támasztanak feléd, amiket nehéz megugrani, de mindenáron teljesítesz.

Az ismerősöd egy kiegyensúlyozottabb teherviselésben él, kisebb elvárásokkal, a terhek egyenlőbb elosztásával, azonos cél felé néző társsal.

Nem ismerem egyikőtöket sem, így aztán minden lehetséges!

Még az is, hogy az ismerősöd egy optimistább típus.

2023. júl. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!