Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Fontosnak tartjátok a származást?

Fontosnak tartjátok a származást?

Figyelt kérdés
Elsősorban a zsidó származással kapcsolatos véleményekre vagyok kiváncsi. Sokszor hallani a médiából, vagy mondjuk híroldalak hozzászólásaiból kiolvasva zsidóellenességet. Holott én a környezetemben nagyon ritkán tapasztalok ilyet. Hozzáteszem hogy jómagam is zsidó-magyar vegyesházasságokból származom, nincsen zsidó kinézetem és így sem szembesülök zsidók elleni előítélettel.

2023. júl. 9. 13:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%
Nem ismerek igazából, de engem pont nem érdekelne, hogy egy embernek zsidó-e a származása.
2023. júl. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
27%
igen germának lenni különleges dolog
2023. júl. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
79%

Ez kétoldalú dolog.

Egyrészt van, aki előítéletes.

Viszont olyanról is hallani, hogy X csoportba tartozó emberek egymást segítik. Pl. olyanról mál hallottam, hogy egy bizonyos vallási közösséghez vagy népcsoporthoz tartozó ember előnyben részesült álláskereséskor, mert az adott helyen valaki szintén oda tartozott.

Az sem sokkal tisztább dolog...

2023. júl. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
37%
Nezz korul az ujlipotvarosban : a dunahoz es Szt istvan krthoz kozeli reszen. Ott laknak sokan. A bunkosag,onzoseg,eloiteletesseg,segiteni nem akar meg valaszadassal se,ha nem ugy vsgy oltozve,mint ok.
2023. júl. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

4-es! Ez nem inkább az anyagiak miatti lenézés, mintsem etnikai hovatartozás?

Nem vagyok pesti, így nem sokat mond újlipótváros lakossági összetétele.

2023. júl. 9. 16:27
 6/12 anonim ***** válasza:
47%
#4, Talán igaz, hogy újlipótváros Dunahoz es Szt istvan krthoz közeli részén lakók általában jómódúak, de a többi egyszerûen elõítéletes baromság. Nem, mintha sok helyütt nem részesítenék elönyben a körükhöz tartozót, csakhogy ez minden közösségre jellemzõ, akár muszim, akár hindu, akár eszkimó.
2023. júl. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
17%
Amíg valakit nem a származása határoz meg, addig igazán mindegy. Kivéve ha cigány vagy arab
2023. júl. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
78%

Mi az a zsidó kinézet? Az észak afrikai zsidók elég barnák, az amcsi zsidók kb úgy néznek ki mint a fehér angolok, a magyar zsidók hasonlóan néznek ki a magyarokhoz. A zsidók a helyi népességhez állnak közel ahol laknak. Nincs olyan hogy zsidó kinézet.


Másodjára, én az antiszemitizmust inkább neten látom, de azért élőben is volt pár élményem. Én ezeket általában szét szoktam trollkodni. Az IQ-juk nem túl nagy, szóval bámiféle komoly vitára alkalmatlanok.

Meg egyszer volt egy pozitív diszkriminációs élményem, voltam állásinterjún ahol pénzügyi területre kerestek embereket. Oké folyt a beszélgetés blah blah... aztán a végén kiböki hogy maga zsidó származású? Gondolom látta a családnevem. Mondom jah, erre rá is vágta hogy felvesz, majd elkezdett egy hosszú sztorit aminek kb az volt a lényege, hogy a zsidók olyanok mint a koboldok, ahol megjelennek ott pénz terem és fellendül a cég. Szóval jah, irtó hülye főnököm van, aki antiszemita kicsit, de legalább viccesen hülye.


Emlékszem még általánosban volt, nem is tudtam hogy ki a zsidó meg nem zsidó, úgy voltam vele hogy egy nyelvet beszélünk, egyféle dolgokat nézünk a Tv-be, hasonló hobbink van stb, szóval egyformák vagyunk. Aztán ahogy nőtt az osztály a családnevem alapján elkezdtek zsidónak hívni. Azt se tudtam mi ez, kik azok a zsidók. Aztán hazaballagtam és megkérdeztem a szüleim, akik elmondták a család hátterét. Nem annyira érdekelt a dolog, de suliban folyamatosan ezzel jöttek, hogy zsidó vagy. Aztán egy idő után úgy voltam vele, hogy oké akkor az vagyok. Aztán ezt később is tudatosították bennem mások is, hogy zsidó vagy. Kb igy kezdődött az "identitásom". Olyan gimi körül alakult ki. Egyébként most már fontosnak tartom, mert azóta rendesen beleástam magam a témába.

2023. júl. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Szerintem emberre válogatja. Én semennyire nem vagyok pénzügyes, inkább műszaki beállítottságú. Mondjuk a felmenőim vagy az adóügyben, vagy egyéb pénzügyi területen dolgoztak. Viszont mind alkalmazott volt. Én magam is jól hazdálkodok a pénzzel az tény.

Iq? Zsidó iq? Pocsék a memóriám, szerintem átlag alatti. Emlékszem még általánosban a verstanulásra... Nekem 3x annyi volt mint másoknak. A matek viszont maga volt az ágybasz**ás.

A nyelvtanulás se a barátom. Mondjuk ugyanez igaz a felmenőimre is.


A zsidó kinézet alatt a cimpás széles orra gondolok. Sokaknál ez megvan, igaz nem csak zsidóknál.

Engem hidegen hagy a származásom.

2023. júl. 10. 14:18
 10/12 anonim válasza:
100%
A 8#-as vagyok. Hát nekem fekete göndör hajam van, az nem tudom mennyire "zsidós" a sztereotípiák szerint. Egyébként ha nem látják a családnevem vagy nem mondom, akkor senkise vágja le külsőből hogy zsidó lennék.
2023. júl. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!