Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyenek a sváb származású...

Milyenek a sváb származású emberek?

Figyelt kérdés
Ismerkedek egy bonyhádi lánnyal aki ,mint kiderült teljes mértékben sváb származású. Mit kell tudni ezekről az emberekről,miben másabb a mentalitásuk,viselkedésük,szokásaik?
2023. febr. 22. 07:41
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
42%
akkor azt már láttad h a sváboknak 3 kezük van?
2023. febr. 22. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
87%

Mondjuk nem szeretek általánosítani,de ez esetben kivételt tennék. A többnyire sváb lakosú falvak általános kinézete jelentősen eltér a magyarok lakta falvaktól. 1.= a házak nincsenek lepukkanva, az udvarok rendesek, tiszták. 2.= a régi épületek, egyéb épített környezet, közösségi házak, templomok mind karbantartva, lehet, hogy 20 réteg festék van rajta,de megóvva,nem rozsdás,látszik, hogy van gazdája.

Élő, összetartó közösségek, nyelvükben, vallásukban, kultúrájukban. Van mit tanulni tőlük.

2023. febr. 22. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
59%
Szorgos népek, szeretnek enni-inni, nem vetik meg az alkoholt. Valóban van mit tanulni tőlük, bár én nem kedvelem őket, mert meglehetősen arrogánsak, gyakran úgy tekintenek a magyarokra, mint mi a cigányokra.
2023. febr. 22. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
78%
Én Némrtorszàgban élek,három évet éltem a svàb régióban,Schwabisch Hallban,általánosságban elmondható a svábokról ,hogy szeretnek dolgozni,főleg mezőgazdasági munkákat,hagyománytisztelők,nem olyan zordak,mint pl az északi németek,szeretnek szórakozni,enni-inni.
2023. febr. 22. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
29%

Miért, van ebben az országban magyar származású??? Az mi lenne amúgy?

Hidd el, aki épp nem sváb, az talán szerb, szlovák, tót, de ha régebbi, mint mondjuk kun vagy bármi,váz is csak idejött valahonnan... Erről ennyit.


Kifejezetten a svábokról meg annyit, hogy szorgalmasan,dolgosak, spórolósak, szóval a jobb fajta emberek ők és nem a linkek. Kivétel persze mindig akad.

2023. febr. 22. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
69%

Ha már a 4-es a schwabisch hallt említi....

Nem minden Németország területéről származó sváb.... Csak nagy részük az, ezért van az összesre rámondva, hogy sváb... Csak szólok. Van aki kikéri magának, hogy sváb...más meg tudja nem az, mégis ő is svábként illeti magát.

2023. febr. 22. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
5-ös:Bonyhádi környéken ott sok sváb van,ezt tudja mindenki szerintem. Amúgy Veszpém és Bp környékén kisebb régiókba. A többit eredeti magyarnak tekintem.(kivéve a romákat,zsidókat). Azért ezeket kivéve az ország nagyrésze magyar szerintem.
2023. febr. 22. 09:23
 8/19 anonim ***** válasza:
80%

Igen, említettem Schwabisch Hallt,mert ott van a "sváb föld",ki is van írva hogy Scwäbisch Land 😀

Amúgy nálunk,Arad környékén,szokás az ottani németeket svábokként emlegetni,pedig nem minden német ember svàb,aki Németországból került Magyarországra,meg onnan tovább, más országokba 😀

2023. febr. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Kései Sirató ***** válasza:
73%

A svábok nagyon szorgalmas emberek és nem szórják a pénzt, jellemzően vannak megtakarításaik, egyáltalán nem vesznek fel hiteleket.

Szeretnek jókat enni és jól is főznek.

2023. febr. 22. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
73%

Jó emberek általánosságban.

És sokkal több településen élnek, mint azt te hiszed....!

2023. febr. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!