Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Magyarországon többet kritizál...

Magyarországon többet kritizálják a vékony embereket, mint a kövéreket?

Figyelt kérdés
Mindenki tudja, hogy nagy probléma az elhízás, csomó egészségügyi pluszkiadás van miatta és az is világos, hogy a mozgásszegény életmód a fő ok, mert 50 évvel ezelőtt sokkal kevesebben voltak kövérek, meglehet nézni retró felvételeket a Balatonnál. Mégis főleg Amerikából nagyon jön be ez a body positivity dolog, hogy mindenki szép kövéren is és ez tök rendben van így. Sőt sokszor még a vékonyabb embereknek szólnak be, hogy neked nincs pocakod, nem vagy igazi férfi, az apatest ilyen. Hát nem. Igenis lehet tenni ellene és kell is jó példát mutatni a gyerekeknek. Nőknél dettó ugyanez a helyzet, van is az ominózus kép, amikor az esküvőn gondolja magában a menyasszony, hogy "most már meghízhatok". Pedig a mai világban, amikor van elég táplálék, semmi kihívás nincs abban, hogy kövér legyen valaki.

2023. júl. 11. 19:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
51%
Matematikailag elvileg igen, mivel összességében többen vannak elhízva, mint ahányan sovány, vagy átlagos testalkatúak.
2023. júl. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
65%

Engem még senki nem kritizált, csak mert vékony vagyok. Inkább irigységet érzek a tekintetekből, mert nekem milyen csinos, vékony, enyhén izmos alakom van.

Lehet engem követni, de hát tudod... erről ennyit.


Amit leírtál, az igaz.

Én nem a házosságot mondanám a nőknél, inkább a gyerekszülést. Utána kevesen fogynak vissza.

2023. júl. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
46%
Olyan unalmas már ez... Állandóan ezt kérdezi minden idióta... Kit érdekel, ki-kit kritizál? Téged ez izgat? Most őszintén...hát én megadom helyetted is a választ. Téged ez nem fogalkoztat egyáltalán, csupán feltetted századszor is ezt a kérdést, hogy provokáld az embereket. Szóval, a kutyát nem érdekli, ki kövér, meg ki vékony. Ha jól érzik magukat a bőrükben, akkor ennyi.
2023. júl. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
35%
Ha magamból indulok ki, akkor igen, egyébként meg nem tudom. Az biztos, hogy életem során visszatérő dolog az, hogy szóba jön az alkatom, hozzátéve, hogy ez már nem szép vagy mondja, hogy fogyni szeretne, de azért nem úgy akar kinézni mint én, azt muszáj hozzátennie, de már olyan is volt, hogy úgy kaptam kritikát a vékonyságomra, hogy "Te már túl vékony vagy, az XY is megmondta!"...😂 Hozzáteszem, átlagos S méret vagyok és nem szeretnék hízni, teszek is érte, különben már rég gurulnék.
2023. júl. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
41%
Mo.-n sok az elhízott személy, ergo inkább őket vegzálják jobban.
2023. júl. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
47%

Mi van?


Kövérként folyamatosan ekéztek csak a súlyom miatt, mióta lefogytam, senki sem csúfol.

2023. júl. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
20%
édes istenem te nagyon ostoba vagy.
2023. júl. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
69%

Én sovány vagyok. Két gyereket szültem, sovány maradtam.

Igen, sokszor megkaptam már, hogy úristen, milyen vékony vagy, elfúj a szél, többet kéne enned, szedjél már fel pár kilót, meg ilyenek.

Ellenben olyat nem hallottam sosem, hogy egy kövér embert szembe kritizálnak, hogy hogy néz már ki, ne egyen annyit, vagy hasonlók. Azt rögtön bántónak érzik, akik mondanák, ezért nem mondják.

Pedig akár a kövérség, akár a soványság lehet valami betegség miatt vagy simán alkati dolog.

2023. júl. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
44%

Én úgy 22 éves korom környékéig voltam kövér, amíg le nem diplomáztam, aztán beállt normálisra az életem, és volt időm-energiám lefogyni. A két végletet nem lehet összehasonlítani.. Kövéren nem létezel. Nem hívnak sehova, nem állnak szóba csak úgy veled az emberek, a figyelemért ezerszer jobban meg kell kizdend, mindenki türelmetlenebb veled, alapból ostobának néznek, sőt, látod hogy vadidegenek az utca túloldalán röhögnek rajtad. Még orvoshoz is rühelltem járni, mert az ég világon minden problémámat a súlyomnak akarták betudni. Maszekba kellett mennem ahhoz, hogy komolyan vegyenek, és egy rendes diagnózist kapják.


Mióta lefogytam, elmondhatatlanul paranoid vagyok, nehogy visszahízzak egy grammot is, mert erre a sok szarra nem lenne lelki erőm. Az, hogy "jaj de kis soványka vagy, egyél még egy rétest, rádfér😊❤️🥰😍😘" semmi ehhez képest. Persze bármi lehet hatalmas sértés, meg mikro-agresszió, meg mittudomén, ha valaki épp szereti túldramatizálni az életét, viszont kizárólag objektíven nézve fszság amit írsz, kérdező.

2023. júl. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
66%
#9 Örülök, hogy sikerült lefogynod. Szerintem azt kellene mindenkinek megértenie, hogy legyünk nyitottabbak és attól függetlenül, hogy mi mit tapasztaltunk, nem csak az az igazság létezik és nem szabadna lekicsinyleni senki problémáját sem és túldramatizálásnak titulálni. Mindenkinek az a legnagyobb fájdalma, amit addig megtapasztalt és tud úgy fájni az a bántás, hogy akár traumát hagyjon maga után. Engem az osztálytársaim piszkáltak a vékonyságommal, nem is akármennyire és nem volt leányálom mindennap úgy bemennem 20+ ember közé, hogy azt hallgattam, hogy "megjött az anorexiás vagy a deszka" és nagy röhögés. Közöm nem volt persze az anorexiához, de mindennap ezt hallgattam, valóban elhittem, hogy csúnya vagyok és valódi önértékelési problémáim alakultak ki. Nálunk (vidéki kisváros) az volt a természetes, ha valakin van felesleg és a túlsúlyos ember (a tényleg túlsúlyos) a környezetemben sosem kapott kritikát, így én itt meglepődve olvasom, hogy kit hogy bántottak emiatt, de nem kérdőjelezem meg és nyomok emiatt egy pirosat. Szóval csak azt próbálom ide leírni, hogy mindenki a saját mikroközösségéből indul ki és sokféle válasz létezik, de bántani senkit nem szabadna semmiért, főleg kinézet/adottság miatt nem.
2023. júl. 12. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!