Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Magyarországon többet kritizál...

Magyarországon többet kritizálják a vékony embereket, mint a kövéreket?

Figyelt kérdés
Mindenki tudja, hogy nagy probléma az elhízás, csomó egészségügyi pluszkiadás van miatta és az is világos, hogy a mozgásszegény életmód a fő ok, mert 50 évvel ezelőtt sokkal kevesebben voltak kövérek, meglehet nézni retró felvételeket a Balatonnál. Mégis főleg Amerikából nagyon jön be ez a body positivity dolog, hogy mindenki szép kövéren is és ez tök rendben van így. Sőt sokszor még a vékonyabb embereknek szólnak be, hogy neked nincs pocakod, nem vagy igazi férfi, az apatest ilyen. Hát nem. Igenis lehet tenni ellene és kell is jó példát mutatni a gyerekeknek. Nőknél dettó ugyanez a helyzet, van is az ominózus kép, amikor az esküvőn gondolja magában a menyasszony, hogy "most már meghízhatok". Pedig a mai világban, amikor van elég táplálék, semmi kihívás nincs abban, hogy kövér legyen valaki.

2023. júl. 11. 19:34
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
0%

1. A kövér ugyan olyan hulladék,mint a vékony.

Hiszen egyik sem tesz semmit az ellen,hogy nem egészséges az állapota.

Ez tény.

Az hogy sokaknak ez sértő,az érthető.

Gondolj bele,hogy egy makacs kis szutyok vagy,és tudod hogy úgysem kelsz fel a hátsódról,és ezt sugallja a környezeted is.

2. A vékonyak közül sokan vannak akik azért erősek,tehát nem olyan vékonykák,de 100% hogy előbb kell kinyitni a balféknek egy üveg vizet hajnali kettőkor,mert különben szomjan fog halni,mint egy nagyobb darabnak.

Nem minden nagydarab lusta annyira,mint egy vékony.

Ez fordítva is létezik,de akiben van egy csepp hajlandóság az más.

Általában nem a legkisebbet kérik meg a nagy feladatra,ez mondjuk némely szempontból baj is.

Teljesen mindegy,hogy ki mit csinál vagy hogy hogyan gondolkodik.

Van egészséges,van erős,van gyenge és egészségtelen.

Lehet választani.

A libsik szerint qúrj fűvel-fával,azokra nem érdemes hallgatni.

Nekik piszkosul mindegy minden,még az idő is relatív tehát onnan késnek el ahonnan akarnak,persze jogosan.

És meg sorolhatnám.

Túl sok elfogadást,jutalmazást kapnak olyanok,akiknek nem kéne.

Ezért tart itt a társadalom.

Ezért van annyi egoista,beképzelt,azt csinálok amit akarok típus.

2023. júl. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt olyan lány aki nagyon vékony volt és voltak akik rávágták, hogy anorexiás meg egyen többet, de amúgy a legtöbben szépnek tartották, mindig mondták neki, hogy legyen modell mert megvan hozzá az alakja, meg hogy milyen jó neki, hogy akármennyit ehet hízás nélkül. Viszont a fiúk csak a ducibb lányokat csúfolták.
2023. júl. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Én voltam vékony, sajnos kifejezetten sovány és enyhén túlsúlyos is.

19-26-os BMI, bár a BMI nem mond sokat önmagábam, amúgy a testzsírom magas.


Mondanom se kell, enyhén túlsúlyosként senki se kritizált, vagy azt mondták, pont jó.

Vékonyként vannak/voltak kritikák bőven.

2023. júl. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Engem enyhén túlsúlyosként az egész család folyton basztatott, hogy "jaj csak egy kicsit kéne fogyni és szép lennél". Mondjuk most normál súlyban vagyok és most meg basztatnak, hogy egyek többet, de sokkal többet mondják, hogy szép vagyok.



Amúgy vicces, hogy minden válasz amiben valaki azt írja, hogy duciként csúfolták, az le van pontozva. Nyilván azt akarjátok hallani, hogy a kövéreknek milyen hiper-szuper életük van, és mégis elhíznak, mert szar emberek, a vékonyak meg hogy el vannak nyomva.


De egyébként szerintem is többet mondják a szemébe a vékonyaknak, hogy vékonyak, viszont a vékonyság sokkal kevésbé van negatívan megítélve, mint a kövérség. Az emberek háta mögött a kövéreket sokkal jobban oltják.

2023. júl. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

ha körülnézel az utcán, azt látod, hogy Magyarországon a többség dagadt vagy legalább löttyedt.

A vékony vagy sportos szálkás ember borzasztóan ritka, na ezért.


Ráadásul ebben az országban a többsége ott tart, hogy 100 kg felett van férfi, táplálkozástudományhoz szinte senki nem ért, és a zabálás a szórakozás egy formája.

2023. aug. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!