Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ennyire ellenségesek az...

Miért ennyire ellenségesek az emberek a kisebbségekkwl?

Figyelt kérdés
Gondolok itt mindenkire, betegséggel küzdő, látássérült, hallássérült, magassérült, értelmi sérült... bármi okból kilógó emberekre.

2023. júl. 15. 19:25
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
Ez az evolucio. A tarsadalom terhere eloket kirekesztik osztonosen.
2023. júl. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
33%
Nagyon, 12 éve ezt erősíti a propaganda, az emberek meg fogékonyak rá. Mindig kell valaki, akit lehet gyűlölni, mert valamilyen szempontból más, így nem kell az igazán léyneges dolgokkal törődni
2023. júl. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
20%
Azért nem hinném,hogy az emberek nagy része ilyen lenne.Érzéketlen bunkók,szociopaták mindig is voltak és lesznek is,ez ilyen dolog.
2023. júl. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
34%
Én csak a súlyos értelmi fogyatékos meg önellátásra képteleneket nézem ki, mert felesleges embereknek tartom őket, akik csak az egészéges emberek terhére vannak. A mozgássérültek, vakok stb. rendben vannak, tudnak dolgozni, teljes életet élni, hozzájárulni a társadalom építéséhez stb. A munkahelyemen pl van egy süket srác, aki a legnagyobb forma, imádom őt, nem rekesztem ki, mert azt leszámítva, hogy mutogatni kell neki, semmi se hártáltatja az életben. Ellentétben az önellátásra képtelenekkel.
2023. júl. 16. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

1! Az állatok állítólag ösztönösen viselkednek, mégis elfogadóak.

2! Én már 30 éve is ezt tapasztaltam.

3! Akkor biztosan csak én vagyok rossz környezetben.

4! Erről „beszéltem“! :( Sok „sérült“ nem tud dolgozni, mert nem kap munkát, főleg vidékiek. Így vannak mozgássérült emberek, vakok is. Akkor ők is értéktelenek? Az értelmi sérült is ember, segíteni kell ez tény, de ők sem ufók, nekik is itt a helyük köztünk.


Illetve, vannak a gyerekmentesen, a nemi politikai, vagy vallási nézetekkel kirekesztett emberek, ők nincsenek a társadalom terhére, és mégis. Az időseket is, pedig a jelen nem lenne nélkülük.

2023. júl. 16. 20:07
 6/10 Tehetség másként ***** válasza:
24%
Azért, mert félnek a más vagy furcsa emberektől, és ahelyett, hogy nyitnának feléjük, elzárkóznak a megismerkedés lehetőségétől.
2023. júl. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Egyfelől fárasztó lehet nyitottan, az eddigi sablonoktól eltérően gondolkozni, hogy megértsék őket. (Bár szerintem lehetetlen sokszor és nem is kell megérteni, szimplán csak elfogadni, ráhagyni.)



Másfelől én csak szimplán, sok-sok gondolkozás árán jutottam arra a következtetésre, hogy önbizalomromboló lehet, ha látnak valakit, akinek az élete (egy adott területe) működik máshogy is.

Pl hmm, ő csak 3-4 napokra utazik el, akkor se vízpartra, hanem egy 15 fokos helyen járja le a lábát, mégis jól érzi magát? Hmmm, lehet, hogy nekem se csak vízpartra kellene járnom, hanem kilépnem a komfortzónámból?

Ajjj, nem, hiszen vízparton pihen az ember, győzzük meg, azzal meggyőzzük saját magunkat is.


Vagy szimplán "bolondnak" gondolják, azzal önmaguk számára önmagukat igazolva.


Szerintem ez játszódik le minden ilyen esetben, kisebb-nagyobb furcsaságokkal.



Aki rendben van magával és kiegyensúlyozott, az biztos vagyok benne, hogy elfogadó.



Amúgy itthon a politika tényleg rátesz az el-nem-fogadásra, egyfelől állandóan ellenségképet állítanak, másfelől tűzzel-vassal erőltetik a régi kori családképet, életmódot.

2023. júl. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én csak iskolában, és álláskeresés közben tapasztaltam ilyet.
2023. júl. 27. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
5# államnak kellene normális megélhetést adni nekik, ha nincs stabil munkahelyük.
2023. júl. 27. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
9#-es vagyok, pl szolgálati lakás, ingyen rezsi és mellette minimálbér támogatás. Egy normális világban ez lenne normális.
2023. júl. 27. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!