Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mással is több ízben történtek...

Mással is több ízben történtek meg gyerekként ilyen "Légy jó mindhalálig" történetét idéző szituációk?

Figyelt kérdés

Ahol valami szokatlan események sorozatából, dezinformációból, felnőttek(főleg tanárok) rosszindulatból vagy rosszhiszeműségből minden áron olyan dolgot akartak rád koholni, amit te nem követtél el, illetve egyáltalán nem azok a cselekmények zajlottak le, aminek feltételezésére ők kivülállóként jutottak.


Velem ilyenek többször is megtörténtek általánosiskolás koromban.


2023. júl. 17. 13:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
68%
Na, hát rám ugyan nem fogott rám senki semmi olyat, amit nem én csináltam. Akkor sem tűrtem. Ami hülyeséget csináltam, és lebuktam, azt be is ismertem. De amit nem, azt nem voltam hajlandó. Hittek is nekem, mert valóban csak azt tagadtam, ami nem én voltam.
2023. júl. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Valószínűleg nekem is ezt kellett volna, de én ilyen kis jámbor jógyereknek voltam nevelve, ezért is nyilván teljesen sokkoló trauma volt, mikor valami olyan próbáltak rámkoholni, amihez foghat, még csak gondolatomba sem jött volna soha hogy én olyat csináljak.
2023. júl. 17. 13:26
 3/14 anonim ***** válasza:
43%

velem nem

pedig 12 évesen pont akkora egoista balf.sz lúzer voltam, mint Nyilas Misi

2023. júl. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, egyszer volt ilyen. Ha rendszeres az már nem lenne véletlen
2023. júl. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
De nem mondtad, hogy nem is úgy volt?
2023. júl. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen, alsóban szinte végig. Egyedüli cigány voltam az osztályban. Bármi eltűnt, rám gyanakodtak. A tanító nő gyűlölt, végig szivatott, gyakran megalázott.

Pedig jó gyerek voltam, a szüleim szigorúan fogtak és tisztán, normálisan jártam iskolába.

2023. júl. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
63%
amúgy én is gyanakodtam volna Nyilas Misire. nem volt az a jótét lélek, mint ahogy az író beállítani próbálta. sohasem a jó erkölcs tartotta vissza a helytelen dolgoktól, hanem az, hogy végtelenül gyáva volt. egyébként viszont simán mások arcába hazudott, és hát tőle sem állt távol a lopás.
2023. júl. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem inkább olyan gyerekkorom volt, hogy kihasználtak és akármimet tönkretették, elvesztették, elhasználták akkor nekem kötelező volt megbocsátai, mert ha nem akkor drámakirálynőnek számítottam. Bezzeg ha én csináltam valamit akkor meg esdekelnem kellett mások bocsánatáért.
2023. júl. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

"De nem mondtad, hogy nem is úgy volt?"


Tök mind egy, mert akik vádoltak, nekik már szilárd meggyőződésük volt arról hogy úgy volt, és bármi magyarázkodás igazából csak hazug önmentegetés lett volna előttük.

2023. júl. 17. 13:52
 10/14 anonim ***** válasza:
Hát, de akkor mit vársz, ha beletörődsz? Nehéz kilépni az áldozat szerepből, mert félsz konfrontálódni, de nézd meg, még mindig ezeken rágod magad. Én is jámbornak lettem nevelve, aki csak ne szóljon vissza, de nem is szóltam, amim igazuk volt. Ha nem volt viszont, akkor nem volt. Volt, hogy úgy kikaptam, hogy nyoma maradt, de akkor sem ismertem be. Volt, hogy annyi pofon, ahányszor letagadom, addig kérdez, amíg be nem vallom. Hát, akkor sem. Lángvörös arccal, bőgve álltam ott már, de akkor sem. Ez jellem kérdése. Nekem akkor is "megérte".
2023. júl. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!