Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért hangoztatják sokan,...

Miért hangoztatják sokan, hogy a diploma csak egy papír, mikor ez egyértelműen nem igaz, és szólják le a diplomásokat?

Figyelt kérdés
Ok, vannak semmitérő diplomák is, de pl azt mindenki tudja hogy egy orvos, mérnök, matematikus diploma rohadtul nem csak egy papír. Úgy látom sok ember agressziv lesz már attol is ha meghallja hogy valaki diplomás, és bizonygatja hogy az nem ér semmit, meg az adott ember tuti életképtelen aki 40 évesen is a szüleivel él stb...miért nem lehet valakinek az érdemét elismerni?

2023. júl. 20. 00:56
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
68%
Csak akkor nem er semmit, ha nem kepes dolgozni a szakmajan.
2023. júl. 20. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
69%
Kisarkítod a saját nézőpontodra, az élet nem ennyire sarkos.
2023. júl. 20. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
38%

Pedig így van sajnos.

Van olyan ismerősöm, aki azért ment el külföldre kulimunkát végezni, mert itthon 3 diploma sem volt elég semmire. Pedig értékes, jó diplomái voltak, nem büfészak. Én csak 1 diplomával nem érek semmit.

2023. júl. 20. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
74%
Kezdjük azzal, hogy az emberek diplomával és diploma nélkül is életképesek, van családjuk, gyerekeik, párkapcsolatuk, de akár egyedül is élhetnek. A világ sokszínű, de ha kiragadsz egy részt, felnagyítod és azon keseregsz, azzal saját magadat szívatod. Én nagyon sokféle embert ismerek.
2023. júl. 20. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
72%
A nem diplomás Mari néni kasszázik délutántól estig, mégse mondhatod rá hogy életképtelen, szükség van a munkájára, pedig ez végzettségben jóval kevesebb, mint egy diploma. Csak az a gond, hogy most már minden presztizs-kérdés, úgy mérünk, mint egy versenyfutamon. Ki a jobb, ki a gyorsabb, ki a győztes? Ebbe szépen bele lehet frusztrálódni!
2023. júl. 20. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
33%
Azért, mert a büfészakos diplomások, akik semmire nem mennek a papírfecnijükkel, azok akik mindenkit ledegradálnak aki nem diplomás, s magukat felsőrendűnek állítják be. De ugyanezt a felsőbbrendűségi tévképzetet, sosem hallottam egy orvostól, mérnöktől, ügyvédtől. Vajon miért?
2023. júl. 20. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
60%

A diplomás meg a nem diplomást nézi le. Így is nézhetjük.

Nem a te problémád az egyedüli.

2023. júl. 20. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 A kérdező kommentje:
Én csak próbálom megérteni a hátterét a dolognak. Miért ne mondhatnánk egy diplomásra hogy büszke lehet a teljesítményére? Ugyanúgy mondhatjuk egy szalmunkásra is. Én sajnos sok ilyen leszólást talasztaltam már a környezetemben
2023. júl. 20. 02:02
 9/41 anonim ***** válasza:
19%
Ha nem a diploma témát ragadod ki, akkor lehet a kinézet, a kereset, számtalan ilyen téma van, amibe bele lehet kötni, kit-miért lehet lenézni, neadjisten utálni. Szánalmas az egész, de ha ezen rugózol, attól még nem leszel beljebb. A legfőbb problémát abban látom, hogy másokkal foglalkozol, másokhoz hasonlítod magad. Megfelelési kényszered van, vagy mi a bajod?
2023. júl. 20. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
33%
Az ilyen másokat figyelgető embereket szokta úgy taccsra vágni az élet, hogy a saját kis triviális életükre kényszerülnek figyelni és azt becsben tartani.
2023. júl. 20. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!