Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A meleget vagy a hideget...

A meleget vagy a hideget bírjátok jobban?

Figyelt kérdés
2023. júl. 28. 21:36
A kérdező szavazást indított:
Meleg
Hideg
48 szavazat
1 2 3 4 5 6
 1/52 A kérdező kommentje:
Úgy látszik eddig a hideg áll nyerésre.
2023. júl. 28. 21:48
 2/52 anonim ***** válasza:
60%
Igen, de ezt a kérdést feltenném télen is, kíváncsi vagyok, hogy akkor mi lenne az eredmény...:D
2023. júl. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 A kérdező kommentje:
Pont ez jutott eszembe. Tuti az ellenkezője.
2023. júl. 28. 21:54
 4/52 anonim ***** válasza:
60%
Én egyiket se bírom. Inkább elviselem
2023. júl. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
37%

Én egyiket sem bírom, de a hideget méginkább embertelen dolognak tartom. És kifejezetten szabadban, kültérre értve...


Mindenki más helyzeteket visel jobban, és másokat kevésbé, én személy szerint inkább izzadom szarrá magam és dögledezek a melegtől, mint hogy magzatpózban vacogjak még hat pulóver mellett is. Én személy szerint sokkal szerencsétlenebbnek és kiszolgáltatottabbnak élem meg –és érzem magam amikor fázok, mint amikor melegem van.


Így én érzetre a meleget bírom jobban. Viszont emellett fizikálisan is, nem csak érzetre: valamiért "úgy vagyok bekötve", hogy 45 fokban sem ájulok el a tűző napon több óra után sem, ellenben képes vagyok arra, hogy centivastag, tömött tollkabátban is úgy járjanak a fogaim mint a kereplő, szabályosan vacogjak a hidegtől, és az avar alá akarjak bújni legszívesebben hogy megnyugvást találjak.

2023. júl. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
43%
Hideget bár a nyarat meg jobban szeretem, a sok napsütés miatt.
2023. júl. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
43%

Én télen is a hidegre szavaznék. Megfelelő ruházatban nem fázom, mozogni is szeretek, télen is sportolok kültéren.

A nyarat jobban szeretem, mint a telet, de az extrém meleget ki nem állhatom.

2023. júl. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
36%
én rühellem mindkettőt, de amíg a nyári kánikulában konkrétan azt éreztem, ha még sokáig tart, tényleg megdöglök (nem átvitt értelemben, hanem nagy túlsúly miatt) addig télen ilyen nincs, ha fázom, akkor felöltözök, fűtés, takaró.
2023. júl. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
63%
-10 és +40 fok között jól elvagyok egy polóban. Szóval kb mindegy.
2023. júl. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
33%
Mármint hánytól mennyi fokig? A nagy szélsőségeket nem bírom. Abhideget max -5 bírom elviselni felöltözve. ( Persze a -15 -be se halok bele, de nagyon fázok) ami még nem olyan vészes. Bent a hideget/hűvöst hosszabb távon +15-+16 fokig bírom lefelé. A meleget kint kb 30-32 ig viselem el kb hogy ne izzadjak nagyon,( kis páratartalommal) A szobában hosszú távon +25-+26 a max. Volt benn már +28 +30 fok is, akkor nagyon szenvedtem. Elviseltem mert nem volt más lehetőségem. A falak át voltak forrósodva, hiába szellőztettem éjszaka. Ventillátortal tudtam csak valahogy "túlélni" , mert nincs légkondi.
2023. júl. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!