Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért pofáznak bele az emberek...

Miért pofáznak bele az emberek, hogy ki, mit, mennyiért árul Facebookon?

Figyelt kérdés

Hirdetések alatt folyamatosan azt látom, hogy "nevetségesen drága", "ennyiért nem veszik meg", "hol ér ennyit", "ingyen sem kéne", "hülye vagy" stb.

Ezek az emberek a boltokban is folyamatosan odamennek a vezérigazgatóhoz reklamálni? (nyilván nem)

Mi jogot éreznek arra, hogy belepofázzanak, ki, mit csinál. Ha az ár irreális, úgy sem veszik meg, majd enged belőle, vagy megtartja, de senkinek, semmi köze hozzá, hogy ki, mit csinál. 1-1 hirdetésnél én is eltátom a számat, főleg, amikor lakást kerestem, de nem fogom odaírni, hogy "hülye vagy ez nem ér ennyit". Aki akarja/tudja, úgy is megveszi, nekem meg semmi közöm hozzá.



2023. júl. 31. 06:51
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
93%
Mindenbe beleszólnak, mindenkinek beszólnak, mindegy, csak bántsanak valakit - van akit ez éltet. Engedd el, lépj tovább, bár nem egyszerű, tudom.
2023. júl. 31. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
92%

Azt hiszik kíváncsi bárki a véleményükre. Bár azért vannak olyan hirdetések ahol kb a szemetet árulják jó drágán. De végül is nincs ezzel baj..


De szerintem az idegesítőbb amikor jön a szokásos "ez megvan még?" Válaszolsz neki .. és utána semmi.


A másik kedvencem, hogy ott a hírdetés és nincs ár, mert "írj és árat privibe".. na érted biztos láttál ilyesmit..

2023. júl. 31. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
92%
Burgonya, és az miért van? (a privis ár) Sosem értettem.
2023. júl. 31. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
93%
Gondolom mert tart attól amit ír a kérdező vagy ő is tudja, hogy pofátlanul drágán akarja adni vagy csak annyi az ára mint egy török piacon. (Ha tehetősebb a megjelenésed akkor dupla annyiba kerül..)
2023. júl. 31. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

#3: Aki privátra játszik azért csinálja, mert vagy fingja sincs mennyit ér, vagy annak fogja eladni, aki a legtöbbet kínálja érte.

#2: igen, én is szoktam látni mindent is. De ott vannak a reakciógombok, legfeljebb röhögök rajta egyet, de nem kezdem el ecsetelni, hogy az illető mekkora rohadék. Érdekes, a Józsefvárosin senki nem mer kötözködni, amikor a cgány a lopott holmit pénzért kínálja (de ott helyre is tennék).

Az "ez megvan még" meg nekem is ismerős... megbeszéljük, hogy eljön, megnézi, megírom, hogy mikor jó, látja, és szarik válaszolni. Olyankor úgy sem hagyom békén, addig írogatok neki, amíg nem válaszol, aztán ha semmi, akkor megköszönöm a semmit, jelentem a Facebooknak a tapasztalatomat, és letiltom.

2023. júl. 31. 07:49
 6/23 anonim ***** válasza:

3, én is azt láttam, hogy azért csinálják, hogy hátha valaki többet ad érte.


Van egy olyan mondás egyébként, hogy minden annyit ér, amennyit megadnak érte. Ez így is van. Vaterán pl napi szinten láttam, hogy lekoszlott szutykokért fizetnek nagy összegeket egyesek, mert bedőlnek a marketingnek, hogy ez így értekes, úgy antik... majd koppannak, ha tovább akarják adni vagy megpróbálják felbecsültetni, de ettől még szívük joga megvenni.

Amúgy tény, hogy az én szememet is szúrni szokta, ha valamit használtan, mocskosan árulnak a bolti ár fölött (!), bár én sosem megyek oda hőbörögni, csak vidulok rajta a monitorom előtt aztán továbbgörgetek.

2023. júl. 31. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
69%

"én 5 évvel ezelőtt vettem ilyet minden tartozékával negyed ennyiért"

"most adtam el 3x nagyobbat tized ennyi áron"


Okosnak hiszik megukat, szeretik játszani az agyukat.

Az is lehet hogy kellene nekik, csak szinte ingyen, mert csórók. Azt hiszik, hogy megszégyenítik az eladót és oda adja majd az ár töredékéért is.

2023. júl. 31. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

#7: sok esetben nem így látom. Szimplán az emberek többsége olyan szinten önző és irigy, hogy ha valakinek sikerül eladni 10 ezer Ft-os dolgot 20 ezerért, akkor megölnék érte. Engem inkább az a része bosszant, hogy ha lesz olyan, aki azt az adott dolgot megveszi, azt szépen lehúzzák valamivel, ami valójában nem is ér annyit. De arra meg azt mondom, hogy aki különösebb utánajárás nélkül lecsap így dolgokra, az meg megérdemli.

Ha nem veszik meg, előbb-utóbb úgy is meggondolja magát az eladó.

2023. júl. 31. 08:37
 9/23 anonim ***** válasza:
92%

Ez még a jobbik, ha csak a face-n irogatnak, de amikor kijön személyesen a Rómeó, meg az Alehandró a 4 gyerekével, és elmagyarázza, miért ér 50 ezret a 400-ért hirdetett autód, az már húzósabb.

Eladtam vagy 40 autómat, örökös problémám ezeknek a csóringereknek a kiszűrése.

2023. júl. 31. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Gondolom, mert olcsóbban akarják.
2023. júl. 31. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!