Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Azok az eladók, akik magasabb...

Azok az eladók, akik magasabb árkategóriájú termékeket forgalmazó (ruházat, óra például) üzletekben dolgoznak, egy idő után miért képzelik azt, mintha ők is ahhoz a réteghez tartoznának?

Figyelt kérdés
Közben meg laknak a másfél szobás panelben, tele hitellel, mint a magyarok többsége...
2023. júl. 31. 10:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
Na pont ezen szoktam elgondolkozni. :D Olyan magasan hordja a többségük az orrát, mondjuk egy luxus ékszer üzletben, mintha kb ő lenne a tulaj. :D
2023. júl. 31. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Pár napja óraboltban jártam így... Érted, célirányosan mennék, 200+, Tissot, aztán alig akar felállni a székből a 30 éves, rövidnadrágos hülyegyerek. Nem vettem semmit tőlük végül.
2023. júl. 31. 10:40
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A szakképzett eladó, kereskedő semmi egyebet nem tesz, mint hogy megpróbálja a vásárló(jelölt) érdeklődését fenntartani az eladásra szánt termék(ek) irányába. Ahhoz, hogy ezt megtehesse, maximálisan ismernie kell az árú összes tulajdonságát és erősen ajánlott ismernie az árúval megcélzott vásárlók gondolkodásmódját. A szakképzett eladóhoz, kereskedőhöz nagy bizonyossággal vissza fogsz menni a későbbiekben is, mert képes olyan szinten felvenni a gondolkodásmódodat néhány mondat kommunikáció után is, hogy bizalmat gerjeszt benned, - mivel a te érdekeidet is szemmel láthatóan szem előtt tartva képes együtt gondolkodni veled a vásárlás alkalmával. Nagyjából ennyi a különbség a szakképzett eladó, kereskedő, illetve boltos között, - utóbbi csak annyi szeretne, hogy minél hamarabb leteljen a munkaidő, amiért fizetnek és amitől csak lehet, lélektelenül igyekszik megszabadulni. A boltost nem is érdekli, hogy visszamész-e hozzá az éppen aktuális vásárlásod után vagy sem, nem is törekszik arra, hogy elégedetten távozz az üzletből. A fentiekbe foglalt együtt gondolkodás készségét gondolod túl, kérdező.
2023. júl. 31. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Ritkán olvasni itt ennyire összeszedett, alapos választ.


Köszönöm a rám szánt időt!

2023. júl. 31. 10:46
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt gondolom ott is alul van fizetve, másrészt nem jutalékra dolgozik, tehát tök mind egy neki, hogy vásárolsz avagy nem, az alacsony fix fizetését így is úgy is megkapja.
2023. júl. 31. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért az életuntságból fakadó flegmaság, (lásd tesco-s eladó) meg a szabályos lenézés, megvetés között hatalmas különbség van.

És én az utóbbit tapasztalom a kérdésben említett üzletekben.

2023. júl. 31. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Igen. Csak tudnám, mire fel... Csak azért, mert ügyvédnek, orvosnak szokott értékesíteni, ő még baromira nem lesz az.
2023. júl. 31. 11:27
 8/11 anonim ***** válasza:
Általában az ilyen cégeknél van olyan foglalkozás, ami az adott terméket menedzseli, hírdeti, promóciózza, és ezek azt kérik/követelik meg, hogy a cég brandjét kövesd, még akkor is, ha egy szakadt Trabantod van.
2023. júl. 31. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
50%
Érzi rajtad, hogy lenézed és csak alkalmazkodik hozzád. Attól, hogy nincs 200 ezre egy órára, még lehet, hogy emberileg értékesebb nálad.
2023. júl. 31. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem nézem le egyáltalán, sőt, kissé még én vagyok zavarban egy ilyen helyzetben.
2023. júl. 31. 22:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!