Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az,hogy egyre több...

Miért van az,hogy egyre több nő nem főz?

Figyelt kérdés
Anyukám saját vállalkozásban 300 óra fizikai munka mellett kétnaponta, háromnaponta megfőz. Miközben látjuk ,hogy sokan fele ennyit dolgoznak és egyre többen rendelik a kaját. Sok anya csak otthon van a gyerekkel és azok is rendelik a kaját.
2023. aug. 9. 11:49
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
67%

Én abszolút nem vagyok lusta.

Viszont sokkal szívesebben sportolok, tanulok idegennyelvet, olvasok könyvet, találkozom a barátaimmal és alszom eleget, minthogy a konyhában rostokoljak.

Szerencsére megtaláltam, honnan rendeljek, nagyon változatos az étel, eszem húst is, de vegán és vega kajákat is, a köret nem krumpli és rizs, hanem kuszkusz, bulgur, barna rizs,édesburgonya is időnként.


Sőt, a nagybevásárlást 3 éve rendelem, 3-4 terméknél többért nem megyek boltba.


Sőt, robotporszívóm is van és nem törekszem a makulátlan tisztaságra. Sőt, nincs mindig rend.



Én inkább azokkal nem értek egyet, akik felsorolják, hogy hétvégén 2-3 félét főztek, végigjártak 3 boltot, kinyalták a lakást és fáradtak, nincs idejük erre-arra, nincs idejük sportolni stb. Éjfélkor fekszik, mert bejárja a boltokat, főz, mosogat, takarít.

Látok ilyet velem egykorúban, 60 évesen és minden korosztályban is.


Persze én max megjegyzem, hogy nem értek velük egyet (de ált ezt se), de ők viszont azonnal támadóak: nem esik le a gyűrű a kisujjadról stb



De igen, leesik.

Az élet arra való, hogy jól érezzük magunkat.

Rostokolhatok a konyhában, a hagyományos porszívó csövével vagy porronggyal a kezemben, futás helyett állhatok sorban a boltban, de miért is?


Mert régen ez volt? Mert valaki megmondta? Mert valaki irigy rám, amiért merek máshogy élni?



Egyébként ha otthon lennék, valószínűleg nekem is lenne kedvem főzni és tisztaság lenne. Sőt, akkor lenne kedvem tyúkot tartani, kis konyhakertet kapálni (bár növényeim így is vannak).


De főállású munka és élethosszi tanulás mellett bocsánat, hogy élvezni is akarom az életet.



30N, szingli (az élethelyzetem miatt írtam, priviket nem kérek nem ismerkedem online)

2023. aug. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%
Könnyebb/gyorsabb a rendelés, más megoldás választása. Nem mindenki tanult meg (rendesen) főzni. Időpocsékolásnak véik sokan.
2023. aug. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
66%
11, azért sokan a spórolás miatt főznek. Szerintem mindenki szívesebben élne a hobbijainak, de ha 1200-at spórol a szállítással, akkor inkább főz több napra.
2023. aug. 10. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
48%
én pl nem szeretek, eddig nem tudtam aztán megtanultam és rájöttem hogy nem nekem való, mindig ott kell állni felette meg csinálni össze vissza mindent, ha a hús fő akkor mellette még vágjad a köreted stb az ember megbolondul és engem rohadtul lefáraszt.. anyám minden nap főz és látom hogy én nem ilyen ember vagyok, kész, ezt nem lehet jobban elmondani, egyébként én nem eszek sokat, simán elélek bármilyen más gyorsan készített vagy fagyasztott, készen vett kaján és nem is tervezek még senkit se eltartani egy darabig.. mi akkor a gond
2023. aug. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

"1200-at spórol a szállítással"

Na, azért számold hozzá a főzés idejét a saját munkabéreddel, és mindjárt más lesz a helyzet!

Esetleg még a bevásárlás és a mosogatás idejét is, ha rendelsz, és pl. nem hideg vagy előfőzött ételt eszel helyette.


Talán azért érdemes mégis főzni, mert egészségesebb, és mert önállóbb leszel tőle, nem vagy kiszolgáltatva senkinek.

2023. aug. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
15# megjegyzem én nem azért nem főznék mert nem tudnám eltartani magam vagy mert nem tudok önálló lenni, a 14-es válaszoló voltam
2023. aug. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

Az anyagi oldal nekem is ami fura.

Tételezzük fel hogy alap a napi egy főtt ételes étkezés. Legyen szó rendelésről, vagy akár főzésről. És legyen egy pár a példában, azaz két ember.

Elszoktam a rendeléstől, szinte csak neten és szórólapon követem az árakat manapság. De pl egy nagyvárosban mennyi lehet most 1-1 adag átlag büfés étel, ami főételnek is elmenne? 2000? 3000? De legyen mondjuk 2000, az 2 főre 4000, legyen mondjuk 1000 a szállítás és borravaló, bár lehet ezzel most nagyon alálőttem, nem tudom. Ez napi 5000 ft, legyen mondjuk átlag 30 napos hónappal számolva, az kapásból 150 ezer forint a 2 fő főétkezésére havonta, ha mindig rendelnek és nem főznek. Ez majdnem egy nettó minimálbér, rengeteg! És akkor tegyük hozzá hogy ez csak az ebéd, mert reggeli, vacsora, uzsonna, arra ugyanúgy meg kell venni a jelentősen drágult hozzávalókat, a nem főző háztartásoknak is. Így meg még többre jön ki a rendeléses verzió, talán már nem is minimál hanem átlagbérnyi összegre a két főre.

Értem én hogy trend és divat, meg azt is hogy sokaknak nincs ideje mert sokkal több pénzt megkeres a munkában mint amennyit pl a főzés elvenne, így megteheti hogy minden nap rendel. De az átlag csóró magyarnál hogy elvárás lett hogy mindig rendelni valamit, és ne főzzön, az nekem kissé fura és pazarlónak tűnik. És tényleg nem az a bajom hogyha valaki ételt rendel időnként, vagy hogy aki megteheti az mindig hozat vagy helyben eszik. Hanem hogy divat és elvárás lett erőn felül is ez a mentalitás az átlagnál is, és ez elég sok elégedetlenkedést, vagy akár balhét is tud generálni a kapcsolatokban. Vagy a barátságokban, mert tapasztaltam már lenézést afelé aki otthon magának főz.

2023. aug. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

Egyébként akik képben vannak, tudnának nekünk jelenlegi árakat mondani? A legjobb lenne kategóriákra bontva, nem baj ha becsült, csak nagyjából hogy mennyire pontos a számítás.

Szóval pl hogy átlag olcsó falusi büfében vagy kifőzdében mennyire jön ki egy étkezés, ugyanez a városi verzióban, esetleg egészséges vagy speciális étkezéses helyen mi a felár. Divatos, drága helyek árai is jöhetnek. Meg a jelenlegi házhozszállítási díjakra is kíváncsi lennék, meg persze a borravalóra. Az divat még amúgy, vagy kell adni?

Én csak a pizzaárakból tudok kiindulni, az pár év alatt a duplája lett olyan 3-4000, bár igaz abból talán 2 ember is jól lakik. Többi étellel is ez lenne a helyzet?

Aki tudja ne tartsa magába, tényleg kíváncsi vagyok hogy megy ez manapság.

2023. aug. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Egy menü 1500-2000 között van kb. Mondjuk én Újpesti vagyok, de a belvárosban láttam 2000-ert menüzős helyet. Én szeretek főzni, és egyelőre nem is bánom azt a kb 1-1.5 órát amit heti kétszer rá kell szánni. Mi napokra főzünk, kb 3-ra, a reggelit, vacsit meg jobban variáljuk, és ez így teljesen kielégítő. Nyilván sokkal olcsóbbra jön ki. Múltkor azt számolgattuk, hogy napokra, adagra, főre kb 400 Ft-ra jött ki a jó lucskos lasagne amit sütöttem.
2023. aug. 14. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

És mennyi, ha hozzászámolod a bevásárlás, főzés, mosogatás idejét?

Plusz az eszközeid avulását?

2023. aug. 14. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!