Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen hatással lenne rátok,...

Milyen hatással lenne rátok, meg úgy az életre, emberekre, ha a nagy bevásárlóközpontok nem lennének nyitva hétvégén? Hétköznap ugyanúgy 9-20-ig, 21-ig, attól függően melyik város, de hétvégén maximum szombaton 13-ig.

Figyelt kérdés

Közvéleménykutatás a témában.

Kereskedelemben dolgozom és nagyon elborzaszt minket, hogy este 12-13 évesek és céltalanul sétálgató emberek miatt tartunk nyitva egy nem létszükségleteket árusító üzletben. Vannak, akik heti többször is megfordulnak az üzletben.


2023. aug. 11. 12:53
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
79%

Agyvérzést kapnék.

Hétköznap 07:00-18:00-ig dolgozom.

Utána otthon főzés másnapra,takarítás,edzés,alvás.

Hétvégén van időm bevásárolni.

Akinek kereskedelemben dolgozóként nincs ínyére a hétvégi munka az ne menjen eladónak.

2023. aug. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
83%

Nem miattuk tart nyitva az üzlet, hanem, mert addig szól a nyitvatartási idő, akkor is, ha egyetlen vevő sincs az utolsó órában.


Egyébként nem hiába alakult ki így, a legtöbb embernek csak hétvégén van ideje, kedve vagy energiája bevásárolni, főleg egy nagyobb bevásárlást vagy nem élelmiszerüzleti vásárlást elintézni. Kell a hétvégi egész napos nyitvatartás (és ha neked nem tetszik, nem olyan szektorban kell dolgozni, ahol hétvégén is van munka).

2023. aug. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
87%

Mondjuk nem én vagyok a célközönség, mert viszonylag ritkán megyek ilyen helyre, de ez nagyon gáz lenne. Sosem értettem, hogy miért a hétvégét kell lerövidíteni, amikor ez az időszak az, amikor az átlag dolgozó jobban ráér vásárolni. Inkább legyen zárva hétfő-kedd egész nap, de szombat-vasárnap sokáig. Persze a pótlékok miatt ez a cégeknek nem éri meg.. Viszont én pont leszarom, ha hétfőn este 9-ig nyitva vannak, hiszen nekem is az a leghosszabb napom.

Én már azt várnám egyébként, ha lenne olyan normál drogéria/bolt, ami nem nyit ki csak du. 1-kor, de nyitva van éjfélig és nem ilyen éjjel-nappali lebuj. Olyan jó lenne, hogy normálisan bevásárolhatna az ember este.

2023. aug. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
84%

Ha mondjuk 0-24-ben nyitva lennének hétköznap akkor bezárhatnak hétvégére.

De a kérdezőnek ez sem tetszene.

Mindegy, csak ne kelljen sokat dolgozni.

2023. aug. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
86%

Nagyon változó, hogy hogy dolgozom. Akkor tudok menni vásárolni, amikor épp sikerül.

Engem az borzasztana el, ha mondjuk egy 12 órás műszak után sehova nem tudnék bemenni, mert minden zárva.


Értem én, hogy senki nem akar sokáig dolgozni. Én sem akarnék. De ez van. Ráadásul az én munkahelyem 365 napos. Tehát nálunk soha nincs leállás.


Másrészt meg a vásárlókra ráfogni, hogy miattuk tart nyitva a bolt... kicsit furcsa hozzáállás. Ha ennyire utálod az embereket, akikkel foglalkozol, akkor keress más melót. Bezárhatnátok korábban, ha nem lennének vevők? Csak mert mifelénk a boltok nem úgy működnek, hogy abban a pillanatban, ahogy épp nincs senki ott 2 percig, a dolgozók mehetnek haza.

2023. aug. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
34%
Ram semmilyen hatassal nem lenne. Utalok vasarolni, plazazni meg foleg.. kb 2-3 havonta ha megyek. Foleg csak az ott dolgozokra lenne hatassal. Kevesebb nap, kevesebb fizu
2023. aug. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
85%
Az szopás lenne, mert hétköznap esélytelen eljutnom a boltba, házhoz meg csak a nagybevásárlásokat rendelem, egy csomó kisebb dolog marad, amit innen onnan beszereznék még.
2023. aug. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
82%

Bevásárlóközpont egy pláza is. Én hétköznap dolgozom, és mivel itthon nem lehet normális ruhát kapni, vagy olyat, amilyet szeretnék, van, hogy a fővárosba megyek fel hétvégén plázába vásárolni. Számomra rossz lenne, ha ezt nem tudnám megtenni.


Itthon is van olyan, hogy egy héten kétszer hétköznap bemegyek egy boltba vagy munka előtt vagy után. De pl. párommal csak hétvégén tudunk együtt elmenni vásárolni, mivel mind a ketten dolgozunk hétköznap. Párom is kereskedelemben dolgozik. Sőt, egyébként mind a ketten két szombaton is dolgozunk. Szóval, ha zárva lennének a boltok hétvégén, akkor hétköznap idegbeteg rohanva kellene mindent bevásárolni.


Ha nem tetszik neked ez a munkakör, akkor keress másikat!

2023. aug. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
81%
És melyik ez az üzlet, ahol ennyire zavaró tényezőként tekintenek a vásárlóra? Mert akkor oda nem megyek többet, nehogy zavarjak.
2023. aug. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
94%
A pláza sok ember számára nem pusztán gyors és praktikus vásárlás helyszíne, hanem szabadidős tevékenység, étkezéssel, szórakozási lehetőségekkel, amire az átlag dolgozó hétvégén ér rá jobban. Aki egy plázában nyit boltot, az számol ezzel. A 12-13 évesek és a céltalan sétálgatók mind a stratégia része. A 12-13 évesek így úgy nőnek fel, hogy szabadidőben plázázni egy kellemes és menő tevékenység, és fizetőképes emberként is járni fognak majd. A céltalan sétálgatókat pedig valósággal bombázzák a boltok kínálatából jövő ingerek, ez hatékonyabb bármelyik reklámnál.
2023. aug. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!