Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak én vagyok ilyen vagy más...

Csak én vagyok ilyen vagy más is kész van ha meghal a kisállata (akár egy papagáj, tengerimalac) és ugyanúgy meggyászolja mintha egy ismerőse, barátja halt volna meg?

Figyelt kérdés
Azért ötlött fel bennem a kérdés, mert munkahelyen kérdezték miért vagyok depis ma és mikor mondtam, hogy azért mert elpusztult a kanárim akkor néztek rám mintha nem lennék komplett meg láttam, hallottam gunyolódtak, meg röhögtek rajtam.
2023. jún. 20. 00:17
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
4 éve halt meg a görénykém, még a mai napig kijárok a kis sírjához ahol eltemettem és viszek neki virágot.
2023. jún. 20. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%

sokan nem értik meg, de ez egy létező pszichológiai jelenség, és nem tudsz vele mit csinálni.


te is képes vagy szeretni az állatodat, az állat is képes szeretni téged + ezt a szeretetet nem is árnyékolják be a problémák, konfliktusok, hanem tényleg csak a szeretetről szól. ha elveszítesz valami ilyesmit, akkor természetes hogy meggyászolod.

2023. jún. 20. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%
Az állatoknak is joguk van méltóságosan nyugodni az elmúlás után. Sokan csak kidobják őket döglötten a kukába. Szerencsére te nem ilyen vagy. ✌️
2023. jún. 20. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
53%
Mivel élőlényről van szó, így érthető az érzésed. A mai világ sajna az érzelemmentességről szól.
2023. jún. 20. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nyilvánvalóan szomorú vagyok miatta és nagyon hiányzik, de amíg nem egy hozzád közeli embert veszítesz el, addig fel sem fogod, hogy az mennyivel nagyobb fájdalom.


Sok állatom volt az életem során, sokkal együtt nőttem fel. Legutóbb a kiskutyám pusztult el, teljesen összetört minket is. De azért amikor a saját apámat kellett eltemetni, az teljesen más szint volt.

2023. jún. 20. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Metionin ***** válasza:
Nálunk pl. rendes temetése van az állatoknak is. Nekem az volt fura, amikor hülyén néztek rám, amikor kicsúszott a számon a "kutyám temetése" kifejezés. Az állatok a barátaim, a családtagjaim, teljesen normális, hogy gyászolom őket. Akinek nem tetszik, mehet a levesbe.
2023. jún. 20. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
75%
Az egyik papagájom 2 éve összeszedett (valószínűsíthetően egy fertőzött magból) egy idegrendszert érintő fertőzést. Kerestem egzós dokit, 60+km pályán, semmi gond, férjem vett ki szabit, vettünk pálymatricát, mentünk is az orvoshoz. A kollégiái idiótának állították be a férjemet, hogy milyen baromság madarat orvoshoz vinni, intézd el házilag, adok légpuskát, ezért kivenni szabadságot stb. Minden próbálkozás ellenére sajnos a fertőzés elvitte a papagájomat, természetesen eltemettem és gyászoltam. Egy dolgot viszont egy életre megtanított nekem ez az eset. Egy állat feltétel nélkül szeret, míg az ember ott képes beléd rúgni, ahol a legjobban fáj. Őket minősíti, ha egy állat halálából viccet csinálnak. A te gyászod teljesen érthető. Részvétem a kanárid miatt.
2023. jún. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a választ, válaszokat, természetesen mindenki válaszát hasznosnak jelöltem, rendkívül jó érzés olvasni hogy rajtam kívül is vannak még olyanok akik családtagnak tartanak egy állatot és meggyászolják az elvesztését.
2023. jún. 20. 18:44
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem volt egy papagájom, amelyikkel olyan szinten nem bántam jól, hogy belepusztult. Őszintén megbántam, amikor elpusztult és amíg élek, egy életen át kísérni fog intő jelként, hogy miként nem szabad viszonyulni egy olyan állathoz, amely semmit nem árt az embernek.

Patakokban folyt a könnyem, amikor ráébredtem, hogy mi történt, - soha nem felejtem el!

2023. jún. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!