Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az normális dolog hogy az...

Az normális dolog hogy az embernek szüksége van az extrém eufória érzésre vagy az már mindenképp mentális betegség? Nektek szükségetek van rá?

Figyelt kérdés

Elsőször a mentális egészség kategóriában akartam megkérdezni, de rájöttem hogy ott több lehet a pszichés beteg és nekem olyanok válasza kellene akik stabilnak mentálisan.


Itt most nem arra gondolok hogy mindnekinek van hobbija és az jó érzéssel tölt el, mint az olvasás, tv nézés, kerti sütés, evés, vagy hasonló dolgok hanem konkrét extrém eufória, amit drog nélkül érzel.

Ti éreztek ilyet?


Számomra az első számú forrása ennek a gyönyörű dolgok nezegetese és a zene(az talán a kedvencem) valamint az álmodozás hogy egy gyönyörű emberrel lehetek.

Párom és azért nem volt soha mert kizárólag a szoborszerű férfiak tetszenek és eddig csak kettő ilyet találtam, az egyikkel csokoloztam, a másikkal együtt aludtam, ezen kívül nem volt semmilyen kapcsolatom soha, ebbe a két emlékbe kapaszkodom…..

egyébként gyönyörű tökéletes férfiakat nézegetek egész nap a neten, az is eufóriát okoz és függőséget.

egy ilyen Kedves Ferenc külsejű férfire ha rágondolok elkezdek öklendezni és sírni.


Vagy egy nagyon specifikus dolog, a csillogó dolgok nézegetese.

Csillogó púdert elkenni magamon, vagy ilyen videókat nézegetni vagy éjjel a csillogó városi fények.

Ha ezt nézegetem az már konkrétan hipnotizal….

Drog nélkül ezek eufória érzést okoznak bennem és képtelen vagyok elképzelni hogy mások ezt nem érzik?


(Drogot, alkoholt nem fogyasztok, néha kávézni szoktam)


Most nagyon csúnya depresszív szakaszban vagyok, de amíg jobban voltam addig a saját életem mutogatása, az utazás és a fotózás és megadta ezt az érzést.


Illetve ha szednék hangulatstabilizalo gyógyszert akkor attól egy másik ember lennék és már nem okoznának ezek a dolgok eufóriát?

Ettől félek.

Illetve attól is hogy már nem érdekelne a fényűző életmód és megelegednek azzal hogy egy csúnya kietlen boltban vagyok arufeltolto… ennek a gondolata nekem 10 éve panikorhamot okoz és boltokban pl rendszeresen rohamokat kaptam emiatt….

Az eddigi munkám is a csillogásról, szepsegrol szólt….


Mit gondoltok erről, mit kellene tennem?


Ebből ki kellene gyógyulni mert betegség?



2023. aug. 11. 13:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Terapia segithet.
2023. aug. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%

Kb mindent átérzek,amit leírtál. De akárhogy ragozzuk,kéne neked egy pasi és egy munka. Fogd fel kihívásnak,hogy ezeket megtaláld.

Mi segíthet? Nekem a sport pl segít nagy mértékben. Kisebb mértékben a séta,zenehallgatás,ábrándozás,fotózás/fotózkodás,rajzolás. Mostanában sokat eljárok csak úgy,egyedül mindenhova, próbálok ismerkedni, nyitott lenni és megadni a lehetőséget,hogy történjenek a dolgok. Várom,hátha egyszer az történik,amit elképzeltem. Korábban ez már bejött párszor,gondolom idő kérdése és megint történik valami jó/romantikus/izgalmas dolog. Annyi biztos,hogy depresszióba esni nem szabad,hiszen olyankor nulla az esélye, hogy ezek a dolgok megtörténjenek. Én azt szoktam mondani magamnak, hogy minden nap csinálni kell valamit,ami előrevisz,akkor is,ha nincs kedvem és akkor is,ha hónapokig semmi jó nem történik. Velem ezen az egész nyáron alig történt valami, pasizás szempontjából pedig nulla, egész nyáron 1 volt,aki egyáltalán megtetszett,de az sem jött össze. Konkrétan egyedül sétálgatok a naplementében,zenét hallgatva. De nem adom fel, mert úgyis tudom,hogy megint eljön majd az időm, amikor minden sikerül majd.

2023. aug. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Jó olvasni hogy van aki megérti mit érzek

Igazából az ilyen függőségem megkeserítik az életem de közben meg semmi más nem érdekel csak az ilyen szép dolgok.

Így érzem egy paradoxon így az élet és felek ha kapnék gyógyszert már nem tetszene ami eddig tetszett….

2023. aug. 12. 15:49
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem nincs ilyenre igényem. Néha ér valami nagy öröm, amitől van ilyesmi érzésem, de amúgy nem hajszolom ezt az érzést, őszintén, eszembe sem jutott eddig, hogy kéne.
2023. aug. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez így első olvasatra bipolárisnak hangzik
2023. okt. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Senior Séf ***** válasza:
100%
A "Túl a csúcson" érzés segíthet. Tehát amikor úgy érzed, hogy tovább már nem bírod a fizikai terhelést, amikor az utolsókat rúgod, akkor még rádobsz egy lapáttal, és onnantól nincs megállás.Gyakorlatilag képes vagy még egyszer annyit elvégezni, és minden percét élvezed. Csak vigyázz, mert hosszú távon ez is függőséghez vezet.
dec. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__mentalis-egeszseg__..


Igazából már tökmindegy miután elolvastam ezt

dec. 17. 23:11
 8/9 anonim ***** válasza:
49%
Csak ha az alap kérdést elolvasod, máris árulkodó. Tehát a 'normális' és az 'extrém' szavak eleve ütik egymást. Ha valakinek extrém dolgokra van kifejezett szüksége, az nem lehet normális. Vagy éppenséggel lehetne, de a leírást végigolvasva nálad nem ez a helyzet. Kérd szakember segítségét.
ápr. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

De ha nekem az a normális hogy kell az extrém?

Mert pont így érzek

máj. 1. 04:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!