Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egyre többet gondolok az...

Egyre többet gondolok az öngyilkosságra bipolárisként. Mit tegyek ?

Figyelt kérdés
Évek óta szenvedés az életem. Bipoláris zavaros vagyok. Égy élő halottnak érzem magam. Az elmult években szinte minden nap depresszios vagyok. Sokszor annyira,hogy nem bírok felkelni az agybol. Gyógyszereket szedek. Voltam pszihiátrián is de ott még rosszabbul voltam. Plusszba még szociális fóbiám is van ami miatt nem bírok emberek közt lenne. A párom is elhagyott mert nem dolgoztam. Nem tudom feldolgozni. Egy genetikai selejt vagyok. Egy mentalis roncs. Nem akarok már élni. Viszont nem tudom,hogy hogyan öljem meg magam. Meg nem is merem. Ha meghalnak a szüleim nekem már nincs értelme élni. Munka téren nem értek semmihez. Akármit rámbíznak elrontom. Önbizalmam nulla. A lelki világom olyan mint egy gyereknek. Már 30 elmultam ,de tudom magamrol hogy sose leszek felnőtt. Teljesen más vagyok mint a többi ember. Ebből már nem látok kiutat. A párom nélkül meg főleg nem. Szüleim is idősek már. Ez nem élet. Magányos is vagyok nagyon. Látom hogy mások boldogok,kiegyensúlyozottak. Érzékeny is vagyok nagyon mindenre. Akarmi történik tulaggodok mindent. Úgy erzem eddig tartott az eletem. Nem bírom már. Aki hasonloan van mit tanácsol ?
dec. 17. 16:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
41%

Aki hasonló mint én az hogy adjon tanácsot?

Majd szólj ha lesz jó módszered

dec. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
73%

Tesóm is kb hajszálpontosan ugyanebben van. Próbálunk neki segíteni, de nem változik semmit, csak nézzük ahogy sorvad el, évről évre..

Félek, hogy ő is meddig bírja ezt, hol lesz az a pont, hogy betelik nála a pohár a szenvedéssel..

Ne gondold, hogy egyedül lennél meg különböznél az emberektől. Egy ember legalábbis, a tesóm, tuti van, aki olyan mint te. Ő ráadásul még kényszeres is.

Fogalmam sincs, mi lesz számotokra a kiút, a vég..

Pedig értékes emberek vagytok ti is, ezt kéne megtapasztalnotok egy olyan közegben, ahol tudják, hogy kell reagálni az ilyen típusú, érzékeny emberekre (nyilván ez most csak egy leegyszerűsített megfogalmazás), mint ti vagytok.

dec. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Van jó pár diagom.szocfób,pánik,depresszio,fóbiák,bipolaffektivzavar. Én mindennap azon agyalok vajon ezt a hetet még kibírom vagy már nem. Pár éve volt kisérlet itt maradtam bár akkor megakartam mi degy sokáig nem bírom én se közel járok a 30hoz még bő egy év.másfél.mindennap egy kicseszett szenvedés szedek gyogyszereket de sokat nem erek vele szoval nem tudom elegem van legalabb lenne testi lelki egeszsegem nem fajna semmim akkor jo elek azt elvagyok az hogy csoro vagyok mar nem is erdekel azzal egyutt tudok letezni viszont ezek a rohadt betegsegek a fajdalmak a tunetek testileg lelkileg ezt mar nem tudom viselni. Sokszor ramjon a siras mert annyira szar vagy duh roham mikor mi pedig srac vagyok ennyi szart miert kell megelnem gyerekkent is csak szenvedtem most megtobbet en ezt nem birom tanacsot otletet nem adok nem szabad. En mar tervezgetem ha ugy van mit valasztok de ez maganugy.az ember csak beteg ne legyen kuva eletbe.
dec. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
64%

Na itt legalább nyíltan leírják mi a helyzet

Borzalom ilyeneket olvasni, meg is kaptam a panikrohamot

Én if tudom hogy már csak pár even van hatra most vagyok 30

A vírus óta nem tudtam dolgozni akkor mentem tönkre végleg

Amúgy is csak gyari munkára lennék már alkalmas de az meg nekem a vég mert nem úgy neveltek… egy nárci nevelt

Ráadásul egyke vagyok, se férj se gyerek nyilván nem lehet

Csak annyi a jovokepem hogy vmi alja munka majd haza a gyárból…


És a retardált anyám meg csak az éppen aktuális gyökér pasijaval van elfoglalva akinek folyton kibeszel, sokszor már fejbe tudnám baszni, annyira egyszerű mint az 1x1


Undorodom hogy ebbe a családba születtem bele, gyűlölök mindent és mindenkit

Legalább nem kell megoregednem, nekem amúgy is csak a külsőm volt…,

dec. 17. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
64%

Nekem is nem ilyen volt a celom tervem anno kituno tanulo voltam 15 evesen kijott a szocfob panikroham szorongas agorafobia meg a testi tunetek remeges izzadas levegokapkodas gyorsszivveres meg a buszra se tudtam felszalni eltelt 13 ev de meg mindig van h rohamot kapok menkulok izzadok remegek szoval a tarsas kapcsolataim a tarskereses a talalkozok mondani se kell nekem szenvedes ezert vagyok maganyos de rovid kapcsolataim voltak viszont hosszu tartos nem semmi kedvem elni nem akarok igy minek. Patikaba is ma voltam kivaltani a szarjaim scippa frontin patikus olyan flegma volt mintha egy rohadt hajlektalan narkos jonne az anyagert ramformedt szemelyit is kerek itt van baszki nem tehetek rola hogy tapos vagyok nem jk kedvembol szedem ezeket a sza.rokat. mindegy meg en erzem kellemetlenul magam mert bocs beteg vagyok elnezest hogy meg elek de nem sokaig rohadtul elegem van jonnek az unnepek tars szerelem boldogsag egeszseg csalad jokedv orom ja persze nekem sehol semmi kimegyek egy erdobe azt megrohadok egy fatovenel gubbasztva karacsony nesze. Szoval hogy a lenyeg en sem igy terveztem buta sem voltam de ezek tonkre tettek a maradek lehetosegem hogy talan normalis eletem legyen jelenleg takarirokent melozok utalom mert egy rohadt undorito halatlan munka ami miatt megjobban az van bennem en csak egy szarpuculonak lettem jo.szoval ennyit errol

Plusz az irodistak nem mindegyik de paran lekezeloek szoval erzi az ember hogy egy kicseszett labtorlo kategoriaban van. Mindegy is. Viszonlzag a melo laza kutyat nem erdekli hogy mentalisan rottyon vagyok meg bogyokon elek meg hogy izzadok remegek ha ramjon plusz hogy neha duh kitoresem van az elfojtott szarjaim miatt neha a falat utom hatul ahol csak egyedul vagyok orrb a syajba cigizhetek kavezhatok ennyi orom forrasom van ja meg pilota kekszet zabalok ha van ra penzem szoval nesze neked elet volt alkesz idoszakom ami a detoxikalo satobbivel jart. Akkor is megakartam dogleni volt hogy kihuleses allapotban szedtek ossze ajultan alkoholmergezessel masnap szomszed mondja majdnem ottmaradtal meghaltal mondom barcsak jott volna a fekete kombi volga es vittek volna egetni nem kene itt szenvednem de nem ertik meg senki nem erti meg ezeket a lelki eredetu betegsegeket. Nem pialok boven 2 eve de most is ugy vagyok vele hogy elegem van. Nyaron meg volt egy csajom nem volt hosszu par honapig tarott es az antidepi amit azert szedek ne legyek teljesen eletkeptelen hat meg a szex dolgot is szetcseszte nincs benne oromom nagyon epphogy nem tudok ugy elmenni ahogy kene tehat a szex is kozombos olyan jo de ertelme nincs oromom nincs nyilvan a csaj orult en meg oke hat koszi dilibogyo ennyi oromom bass..ameg a ku..isten se lehet hat akkor mi? Elmegyek hajnal 5kor melozni het napbol 5ot sokzor 6ot delutana haza esek takaritok boltba megyek kutyat ellatom satobbi es kifujt ennyi az elet furdes fekves alvas alvasom is tre alszok pl 3 orat felkelek es hiaba zombi vagyok vissza mar nem tudok. Na mindegy en voltam a 3-mas.szoval fuck the life.

dec. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Pszichiátriai gondozó, pszichiáter, pszichológus, mondd el nekik mit érzel.

Munka kell, hogy megélhetésed legyen.

Barátok, ismerősök, munkatársak akikkel válthatsz néhány szót.

Szüleiddel ápold a kapcsolatot, ha van esetleg más rokonod, velük is.

Neked a saját életedet kell felépítened, lépésről lépésre, kezdd kis dolgokkal. Ne dőlj be annak, hogy mindenki boldog körülötted, ez sokszor csak látszat. Te is tehetsz valamit másokért, pld. azt írod, hogy idősek a szüleid, kérdezd meg tőlük, miben segíthetsz. Ha velük ki tudsz jönni, másokkal is fogsz tudni kommunikálni, ne félj az emberektől, keress olyat, akivel tudsz beszélni. Takaríthatsz, vásárolhatsz, főzhetsz, nézz ki egy jó receptet, ezzel az önbizalmad is meg fog erősödni, mert rájössz, hogy képes vagy ezekre. Minden napra tűzz ki valami célt, csak egy dolgot: időpontot pszichiáterhez, utána karácsonyi süti recept keresés, majd megvenni ehhez a hozzávalókat, megsütni. stb.

dec. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Pupusz ***** válasza:
46%

Az alábbi videó segíthet megértened a helyzetedet, önmagadat és megoldást kínál:

https://www.youtube.com/watch?v=48cv8Pkvg_o&t=394s

dec. 20. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Pupusz ***** válasza:
15%
A bipoláris mélypontokon nekem az ima segít. Ha ugyanis hiszünk Istenben, rábízzuk a problémáinkat, ez reményt ad, hogy jobb lesz. Aztán véget ér a mélypont. A hit segít.
dec. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
30%
Minden időszakos, a szenvedés is. Ha nem teszel semmit, akkor is elmúlik majd.
dec. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
A legnagyobb baj,hogy erős szociális fóbiám van és nem tudok emberek közt lenni. Ezáltal dolgozni. Pedig nagyon kéne munkahely.
dec. 26. 13:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!