Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek megvegyek valamit...

Szerintetek megvegyek valamit drágábban, támogatva ezzel egy menhelyet, vagy vegyem meg olcsóbban, és valamennyivel külön támogassam a menhelyet?

Figyelt kérdés

Lehet nem fogalmaztam meg a legértelmesebben a kérdést, a lényeg, hogy a helyi menhelyen licitre bocsátottak több dolgot is, aminek az összege a menhelyhez kerül.


Ezek között van egy tárgy, amit én is szeretnék megvenni, és jelenleg 10 ezer forint lenne, ha megrendelem valahonnan, és 35 ezer ha beszállok a licitbe (egy darab emberre kéne rálicitálnom, a ma este 8 óra a licit vége).


Nagyon szeretem az állatokat, nagyon becsülöm a menhelyeken dolgozó embereket, rendszeresen támogatom is őket, ezért is gondolkozom azon, hogy licitálás útján vásárlom meg a terméket.


A barátaim szerint viszont hülyeség ezért megvenni valamit drágábban, helyette rendeljem meg online olcsóbban, utaljak a menhelynek 10 ezeret, és több pénzem megmarad, ami ilyen inflációban jól fog jönni.


Nem az utolsó pénzemet költeném erre természetesen, de nem szeretnék felelőtlenül dönteni sem, ti mit tennétek? (Az adományozásról nem fogok lemondani, a mérték most csak a kérdés, ha esetleg túl sokat rizsáztam volna :D)


2023. aug. 14. 13:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, mennyivel támogatnád őket. Ha ígyis-úgyis támogatnád 25 ezerrel, akkor mindegy. Azt mondod, rendszeresen támogatod őket. Ha most ezt megveszed, és kissé visszaveszel a rendszerességből, ugyanúgy jössz ki.
2023. aug. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem vedd meg, ha szükséged van rá, és adományozz, amennyit gondolsz.
2023. aug. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha amúgy is megvennéd, akkor vedd meg szerintem úgy, hogy adományozol vele, de ha csak azért vennéd meg, hogy adományozz, akkor praktikusabb, ha inkább külön utalsz nekik.
2023. aug. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem legyél ideiglenes örökbefogadó, menj sétáltatni, önkénteskedni, vigyél egy marék pórázt, ezekkel segíts, ne pénzzel! :)


Én voltam önkéntes amúgy (mondjuk rég, 10 éve), sétáltattam és egy adott menhely karácsonyi alkalmára szoktam vinni tárgyi dolgokat. Tápot nem, mert nincs autóm.

2023. aug. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
48%

Én ezekben nem hiszek.


Nem hiszek abban, hogy ezek az alapítványok, kórházak stb meg is kapják azt a pénzt, vagy arra költik amire kellene.


Ha támogatom akkor személyesen támogatom.

2023. aug. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A 2# jól írja.
2023. aug. 14. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!