Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A magyar ember miért irigy a...

A magyar ember miért irigy a szomszédjára?

Figyelt kérdés
2023. aug. 16. 07:51
 1/9 anonim ***** válasza:
53%
Mert a szomszéd is az. De a családtagjaira is.
2023. aug. 16. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
48%
Szomszédomnak 3X akkora a haza és van Mustangja meg SUV Audija mégsem vagyok rá irigy
2023. aug. 16. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%
Én nem vagyok irigy egyikre sem
2023. aug. 16. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
23%
Nem vagyok irigy, csak akkora a különbség köztünk, hogy alacsonyabb rendűnek érzem magam. Hozzám képest palotában laknak, komfortos körülmények közt. Én meg a szerencsétlen kis vályogházamban, ami ráadásul egyre problémásabb kezd lenni rájuk nézve is.
2023. aug. 16. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
5%

Nem irigy, csak utálja a versengésedet, meg a sznobizmusodat.

tökéletesen elvagy egy sokkal szerényebb valamiben, de neked kompenzálni kell mindenképp, mekkora f.sza csávó vagy.

Az ilyen embert komolyan, csak utálni lehet.

2023. aug. 16. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mert ő van közelebb.
2023. aug. 16. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én el lennék putris körülmények közt is, csak lenne vagy 15-20 méter távolság. Nem az, hogy anno odaépítenek egy "palotát" 4-5 méterre.
2023. aug. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mert ideggyenge.
2023. aug. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk mocskosul irigyek, már evek ota pedig mi csak élni akarunk. Az teljesen veletlenul alakult ki elvileg, hogy 20 éve azt a házat vették meg, amit mi akartunk és nekünk sosben kellett megvenni a mellette lévő romos házat, mert máshol nem találtunk annyi pénzért és már nem volt hol laknunk. A házuk pont a mi udvarunkra néz és először tök normálisak voltak, aztán kb 10 éve a nagymama elkezdte, hogy megfigyel minket az ablakon át és akármit csináltunk képes volt odajönni, megnézni és közölni, hogy hát ők is akartak ilyent, csak nem jött össze. Oké először tűrhető volt, aztán az öregasszony már minden mozdulatunkat nézte a ku.va ablakból és akárhogy is húzták be a redőnyt a fény úgy vetődött be a házba, hogy láttuk, hogy ott áll állandóan akarmit csinálunk. Azt hittük majd a másik 3 családtag normálisabb lesz erre mára már mindegyik ezt csinálja. Mostanra már versenyt csinálnak mindenből, hogy melyik családnál lett előbb unoka, hogy milyen gyorsan fejlődnek a kisbabák, ha füvet nyirok ők is elkezdik gyorsan hiába nyírták le 3 napja, ha kiállunk az autóval a ház elé ők is gyorsan oda állnak, hallgatóznak állandóan. Kicsit jobb az anyagi helyzetünk és ezzel is flexelnek, mára már valami koszos cigányként kezelnek minket, alig akarnak köszönni de azért minden mozdulatuk rajtunk alapul. Egyre jobban elviszi őket az eszuk és egyre jobban akarnak versenyezni, csak nem tudom mire jó ez.
2023. aug. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!