Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyenek a svábok? A Dunai...

Milyenek a svábok? A Dunai sváboknak milyen tulajdonságaik vannak? Milyenek külsőleg?

Figyelt kérdés
Állítólag a Dunai sváboknak szőke hajúk és kék szeműk (kiskoromban népismereti órán így tanították) Viszont én most ismertem meg egy férfit aki állítása szerint full sváb ez még a nevében is eléggé észrevehető, csak az a fura hogy Ő barna hajú és barna szemű. De ezt hogy? Nem értem már ezt az egészet. Nekem mindig úgy mondták és tanították ahogy a fentiekben leírtam. Kicsit összekvarodtam

#nemzetiség #sváb #magyarországinémetek
2023. aug. 20. 11:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Lehet nem 100% sváb, a felmenők közt lehetett keveredés más néppel és az kiüthet rajta. Gondolom nincs 300 évre visszavezetett családfája mindkét szülő ágáról.


Nekem éppenséggel van, anyum tényleg 100% sváb és kék szemű, gyerekként szőke volt, felnőtt korra sokak haja bebarnul, nálam is ez a helyzet. Apum félig sváb és neki is az az ága kék szemű, anyukája volt barna szemű, de ő magyar/lengyel volt. Persze a tiszta svábok között is lehet barna szemű, csak ritka.

2023. aug. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Anyukám családja dunai svábok, de senkinek nincs szőke haja. Inkább szőkésvörös, vörös, de az is inkább csak gyerekkorukban és felnőttkorukra bebarnult, vagy barnásvörös lett. Anyukám családjában a kék szem gyakori, de előfordul világosbarna vagy borostyánszínű is. Akik a saját családunkon kívül vannak sváb ismerőseim, nekik is inkább vöröses a hajuk, a szemük világos, de nem kék.

Nekem kislánykoromban vörös hajam volt, felnőtt koromra barnásvörös lett. A szemem zöld, de azt apukám családjától örököltem.

Azért ez nem egy kőbevésett szabály, hogy minden sváb szőke.

2023. aug. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A dunai svábok alatt gondolom a tolna megyeiekre gondolsz. Van olyn is amiről te beszélsz. De ezt inkább a náci fajelmélet sulykolta a köztudatba. Maga a náci vezérkar se volt szőke és kék szemű. A németországi svábok között is láthatsz szép számmal nemszőke nem kék szeműt. A legtöbbet akit ismertem pont úgy nézett ki mint egy magyar.
2023. aug. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
#3 a dunai svábok nem csak a Tolna megyeiek, hanem a pilisiek, nógrádiak, Dunakanyar mentiek is.
2023. aug. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
31%
Berkenyén jártam egyszer focimeccsen. Sznob népség. Egy nyomorult büfé sincs nyitva, de étterem az van.
2023. aug. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyik szülőm nagyszülei svábok voltak. Arról az ágról mindenki szőke és kék szemű (10-12 ember). Mi is azok lettünk tesómmal. Hiába, hogy a másik ágazat mindig barna hajú és barna szemű volt senki sem örökölte.
2023. aug. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
12%

Oke, Duna-Kanyar, munkahely, 90 szazalek kb svab.

Pisiles utan nok nem huzzak le a vecet. Kelet-europai kulso, nemetul nem tudnak. Ennyi.

2023. aug. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát nincs szemét az utcákon, mert felszedjük. Az emberek kicsit távolságtartóbbak, mint máshol az országban, de attól még nem sznobok, bár elsőre lehet, hogy ilyen benyomást kelt.

Apum, echte sváb, sötétbarna hajjal, és kék szemmel, anyum magyar, sötétszőke hajjal, és mogyoróbarna szemmel. Nővérem szőke, zöld szemű, öcsém sötétszőke, kék szemű, nekem sötétbarna hajam van, és a szemem néha zöldnek látszik, ha zöld felső van rajtam, egyébként barna, és le szoktam húzni a wc-t pisilés után... 36N

2023. aug. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Én elég sokat ismerek. Sokan szeplősek, a hajuk dús de vékony szálú. Nekem úgy tűnik, nagyon egészséges,erős,hosszú életű emberek,jó génekkel. Pedáns,intelligens emberek, de persze kivételek vannak. Csak a saját tapasztalataimat irtam le,nem statisztika értékű nyilván.
2023. aug. 20. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
A magyarok szemében azért tűnhetünk sznoboknak, mert szépen és rendezetten tartjuk a környezetünket és nem akarjuk, hogy ideköltözve belerondítsanak a balkán stílusukkal.
2023. aug. 21. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!