Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért fáj a szomszédomnak,...

Miért fáj a szomszédomnak, hogy a füvem zöldebb?

Figyelt kérdés

Csak pár példa:

Grillezett csirkemellett a barátival. Ugyanezen a napon én is grilleztem a barátaimmal vaddisznót és vadnyúlat és másnap beszólt emiatt.


Vagy pld mondta, hogy volt a Mátrában, én meg mondtam neki, hogy nah szuper meséljen, mert nagyon szeretem a hegyeket, éppen egy hete jöttem haza az Alpokból, erre ezen is megsértődött.


Rengeteg más ilyen van még.

Mi a franc baja van ennek az embernek, miért fáj neki az élet?



2023. aug. 22. 14:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
68%
Zsák a foltját.
2023. aug. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Azt érzi, hogy rá akarsz kontrázni.
2023. aug. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Hat eleg frusztráló lehetsz az biztos. A grillzéssel mondjuk nem tudom mi a helyzet, lehetett veletlenül ugyan akkorra szervezni, de a hegyeknél pl lazán kihagyhattad volna hogy te az Alpokban voltál, hogy róla szóljon a beszélgetés nem rólad. Mert ha mindig rólad szól nem vagy túl érdekes mert senkit nem érdekelsz. Mindenkit csak saját maga érdekel kb.
2023. aug. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
16%
minek beszélsz egyáltalán a szomszédaiddal? ha nem jócsaj, én rá se nézek, nevüket se tudom kik élnek mellettem pedig 10 éve itt lakom kit érdekel
2023. aug. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
De jó, hogy nincsen ilyen szomszédom!
2023. aug. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez alapján kicsit felvágósnak tűnsz.


Amúgy minek haverkodtok, ha ennyire nem bírjátok egymást?

2023. aug. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Azért, mert elég jó csaj.

Nem akarok tenyérbe mászó lenni, szívesen elviszem az Alpokba, ha azt szeretné.

2023. aug. 22. 14:40
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Kezdem érteni miért nincs odáig érted 😬
2023. aug. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel nem fogsz nála bevágódni, inkább azt éred el, hogy kellemetlenül érezze magát a közeledben. Emlékszem, amikor még elég alja szinten dolgoztam, és elmentünk a közvetlen kollégákkal valahova, akik között volt, aki nyilván tapasztalatai miatt jóval előrébb járt. Én megengedhettem magamnak mondjuk egy olcsóbb 1 napos utazást, volt olyan kollégám, aki rendszeresen járt külföldi kiküldetésbe, meg volt, aki gyakrabban utazgatott külföldre nagyobb utakra családdal. Volt, aki el tudta úgy mesélni a kalandjait (mondjuk egy céges utat), hogy az érdekes volt, meg olyan is volt, aki nagyon felvágósan, valószínűleg észre sem vette, hogy akik nem engedhették meg maguknak ugyanazt, mennyire kellemetlen hallgatni. Most már jóval előnyösebb helyzetben vagyok, sokkal többet tehetek meg, mint akkoriban, de nem hozok kellemetlen helyzetbe senkit, aki mondjuk rosszabb anyagi helyzetben van, mint én.

Lehetnél kicsit tapintatosabb, és ha a másik elkezd mesélni valamit, akkor nem teszed hozzá, hogy te mit csináltál ugyanazon a téren csak épp sokkal magasabb szinten, hanem végighallgatod.

Hangozhatott volna úgy is a beszélgetés, hogy:

- Most jöttem haza a Mátrából.

- De klassz, én is szeretek kirándulni. Rég voltam már ott. Merre jártál? Mesélj róla!

... (mesél, majd a végén ha visszakérdez, hogy és te merre voltál legutóbb, akkor mondhatod, hogy te meg voltál az Alpokban, és egyszer elmehetnétek közösen kirándulni valahova)

2023. aug. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ne próbáld meg lehengerelni, csak szimplán hívd el inni valamit valahova, aztán, ha tetszel neki úgy is igent mond. Ezzel a felvágóskodással nem érsz el semmit, mert tudja miért csinálod/mire gondolsz közben, szal akár lehetsz vele direkt is.
2023. aug. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!