Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Más is van így vagy csak én...

Más is van így vagy csak én vagyok nyomorék?Hogy változtathatnék?

Figyelt kérdés

Itt vagyok 18 évesen és sehol nem tartok.Mindenki halad valamerre én meg egyhelyben állok.Itthon lakok,főzni se tudok,munkám,kocsim nincs,jogsim se.Elköltözés meg munka miatt lehetetlen hisz nem tudok dolgozni suli mellett.Már próbáltam de nem ment.Nincsenek barátaim,párom szóval senkim

Ezek mellett még lelkileg is egy roncs nagyjából.


2023. aug. 23. 13:01
 1/8 anonim ***** válasza:
85%

Mit akarsz 18 évesen? Én mikor 18 voltam, középiskolába jártam. Mivel nyelvi előkészítőbe jártam, ezért én 19 évesen érettségiztem. 22 évesen lett jogosítványom. Igaz, autóm nincs, de a jogsit se használom azóta se.

Ha még tanulsz, nem kötelező dolgozni, ha nem szorulsz rá. 18 évesen én se tudtam főzni, de 26 évesen megtanultam. 21 évesen lett először párom. Barátaim nekem se voltak.


Most 33 évesen diplomás vagyok, olyan munkahelyen dolgozom, amit szeretek, sikeres is vagyok benne, a kollégáim is szeretnek.


Mit szeretnél csinálni? Tovább szeretnél menni főiskolára? Vagy dolgozni szeretnél? És mit? Mik a terveid?

2023. aug. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

18 évesen még én is ott tartottam, olyan problémáim voltak, hogy strandra menjek a biciklimmel, vagy fel a hegyre?


Majd minden adni fogja magát, hidd el. Csináltam szakmákat, jogsit, elköltöztem otthonról, megtanultam főzni, most én is 30 éves vagyok, diplomával, jó munkával, családdal.


Majd kialakul.

Ha van lehetőséged bármiben, hogy fejlődj, akkor ne hagyd ki sose. Ennyi a tanácsom.

2023. aug. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
24%
Még saját lakásod sincs 18 évesen?!?
2023. aug. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én sem értem, mi bajod. Egy 18 éves általában még középiskolás, legfeljebb idén érettségizett, hol lakna, ha nem otthon? Jogsit épp leteheted, de saját pénzből kocsit nem fogsz még venni, apádnak meg nem kötelessége a feneked alá tolni, járj busszal, mint a korosztályod 90 százaléka.

Az gond, hogy nincsenek barátaid, a többi még bőven ráér.

2023. aug. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
19%
Csak te vagy ilyen nyomorek
2023. aug. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
52%
Ezért jó a szakiskola. Bár nem tudom most mi a helyzet az ösztöndíjjal, de nekem már 18 éves koromra volt munkahelyem, jogsim meg egy tragacsom.
2023. aug. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
18 evesen amikor leteszik az erettsegeit es mondjuk nem megy valaki továbbtanulni akkor elojon az elso valsag, hogy ki vagyok en mi vagyok en, leszek-e ember, senki vagyok? En is ateltem ezt. Keresd meg az eletedben a celokat es tuzd ki a tervet a megvalositasara. Hidd el rengeteg idod van meg. Nekem ezt senki nem mondta 18 evesen sajnos azt hittem mar lecsusztam mindenrol es egy luzer vagyok. Emiatt mentem fosulira, kenyszerbol ahol elhevertem/buliztam kb 6 evet meg az eletembol. Ott is fevaltva jottek a depis idoszakok, majd diploma utan amikor mar tenyleg normlisan dolgoztam es lett penzem pszichologusra meg egyeb dolgokra nem pedig anyamek tartottak el na akkor kezdtem rendbejonni. Es megvalaositani mindent amit mar x evvel ezelott kellett volna, de sosem keso. Most 30 vagyok mindjart mesterrel a kezemben, jo munka ami eleg kenyelmes, es valositom meg folyamatosan a celjaim, elvezem az eletem :)
2023. aug. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ezt minden héten előadod...
2023. aug. 23. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!