Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Elköltöznél egy vadászó-gyűjtö...

Elköltöznél egy vadászó-gyűjtögető utópiává tett bolygóra élni vagy nem? Miért?

Figyelt kérdés

Lenne egy másik naprendszerbeli bolygó, ami olyanná lett téve, mint a Föld volt 20.000 éve, és pár hónap űrutazással oda lehetne repülni.


A bolygót olyan emberek számára hozták létre, akik vadászó-gyűjtögetők akarnak lenni.


Nanorobotok lennének kiengedve a légkörbe, amik a következőket csinálnák:


-Nem engednék, hogy a bolygó népessége 100 millió ember fölé menjen


-Megakadályoznák, hogy vadászok megöljék a kihalófélben lévő nagyvadakat, csak akkor engednék újra a vadászatukat, ha a ismét megfelelően elszaporodtak


-Ha valaki fel akarná találni a mezőgazdaságot, azt agymosnák, hogy elfelejtse


Ezen kívül nem szólnának bele a bolygó életébe.



2023. aug. 23. 13:42
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
95%

#10


Ilyen az, amikor hülye embereknek egy minimális hatalom, felelősség kerül a kezébe. Azt tehet vele amit akar, gondolkodás nélkül, függetlenül attól, hogy az mit eredményez.


Ezt láthatjuk itt, az oldalon is, meg négyévente a választásokon :D


Én zöldet adtam Neked.

2023. aug. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
34%
Nem, mert a jelenlegi élet sokkal normálisabb. Például: orvostudomány.
2023. aug. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

12#

Én értem többek közt ezt is, de sajnos ez minden, csak nem normális. Ez az úgynevezett fogyasztói társadalom egy rövidke epizód lesz még az emberiség történelmében is. Persze még egy darabig lehet maszatolni, technikázni, tőzsdézni. Azoknak a nagy energiasűrűségű napenergia konzerveknek, ami beindította ezt a robbanásszerű fejlődést több százmillió év a képződési ideje. Egyebekről nem is beszélve.

2023. aug. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

"képződési ideje"

Természetesen fel fogjuk találni az energiaforrásokat is, meg az önmérsékletet is.

Például a tóriumos erőművek legalább 100 évre fedeznék az energiát, csak ki kéne végre fejleszteni. Ez már nem tudomány, csak mérnöki feladat. A katonák nem hajlandók foglalkozni vele, de Kína már igen. Az amerikaiak meg majd ellopják.

Az önmérséklet meg néhány generáció és nevelés kérdése.

2023. aug. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

"Például a tóriumos erőművek legalább 100 évre fedeznék az energiát, csak ki kéne végre fejleszteni."


Meg ki kell bányászni a tóriumot a föld alól, stb.....


Önmérséklet?

Hagyjuk már. Ösztönlényként bánunk a modern technológiákkal. Evolúciós szempontból értelmezhetetlen ez az elmúlt ~300 év.

2023. aug. 24. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Ha neked ez utópia...
2023. aug. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

#16 Nekem az lenne. Nincs több munka, nincs több túlnépesedés, nincs több környezetszennyezés, csak a törzs meg a mamutok.


Az ember a civilizációval túlbonyolította a saját életét.

2023. aug. 25. 14:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!