Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudok nemet mondani,...

Hogyan tudok nemet mondani, akkor amikor nincs más dolgom? Tesómnak kellene segíteni?

Figyelt kérdés

Igent mondtam, jelenleg nem dolgozom, de nem szívesen segítek, csak azért, hogy kb ne tűnjek annyira befelefordulónak


Hogyan mondjak nemet ilyenkor?

29f


2023. aug. 24. 12:20
 1/7 anonim ***** válasza:
54%
Mondd, hogy nincs kedved. Az, hogy nincs kedved megcsinálni valamit, ugyanolyan erős érv, mintha nem érsz rá.
2023. aug. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Senkinek nincs kedve pakolászni dolgokat a melegben

Nem is gondolja, hogy van kedvem, nem is ez volt a kérdés


Éppen ahogyan dolgozni sincs kedve senkinek, meg iskolába járni se, senki nem kérdezi azt, hogy van e kedvem, mert tudja a kérdező is hogy eleve nincs

2023. aug. 24. 12:29
 3/7 anonim ***** válasza:
54%
Nézd, én adtam egy választ. Ha nem hasznos, akkor találj ki magadnak jobbat. Mi más kifogásod lehetne, mint az, hogy nem akarod? Ha akarnád, mennél.
2023. aug. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Legyél már egy kicsit kreatívabb!


- állásinterjúra mész egy messzi városba

- lebetegedtél

- becsípődött a derekad

- orvoshoz mész mert időpontod van

2023. aug. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

3.-mas


Nem akartam iskolábaja járni egész életemben, nem akartam munkahelyre bejárni mégis bementem


Hogyan érveljek a nem akarás mellett, amikor az életben számtalan olyan dolgot kell tenned amit egyszerűen nem akarsz, nem emel, lehúz, de meg kell tenned, mert egy olyan rendszer tagja vagy ami nagyobb nálad


Mondj erre valamit


4.

Ja a hazudozásnak hosszútávon megint csak lesz következménye

2023. aug. 24. 15:03
 6/7 Senior Séf ***** válasza:
64%
De miért kéne nemet mondani? Nem tudsz ennyit megtenni a tesódért? Most ne gyere azzal, hogy nincs kedved. Ebben a történetben az a kutyát se érdekli. A testvéred megkért valamire, és te végre tehetsz érte valamit.
2023. aug. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Még véletlenül se legyél őszinte...
2023. aug. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!