Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek az emberek többség...

Szerintetek az emberek többsége a tanult jócselekedeteket át tudja fordítani a gyakorlatra?

Figyelt kérdés

Pl. Mikor nézünk egy filmet, vagy színházi előadást egy szomorú sorsú emberről, akinek belelátunk a magánéletébe, latjuk az igazságot, hogy mik történnek vele, pl melóhelyen kihasználják, vagy levegőnek nézik, vagy a buszon fellökik stb. Átérezzük, hogy szar neki.

Másnap a való életben egy talán ehhez hasonló embert inkább úgyanúgy semmibe veszünk figyelmetlenül, eléfurakszunk, kihasználjuk, elnyomjuk... Stb. Vagy pl a látott darab/film alapján jobban figyeljük a másokkal való viselkedésünket, hogy az kedvesebb, emberibb legyen?

És személy szerint ti, hogy vagytok ezzel?


2023. aug. 27. 23:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Azt látom, hogy egy ilyen filmtől nem fog senki sem megváltozni, sem rövid-, sem hosszú távon.

Volt, hogy hallottam munkatárstól, hogy látta az X-Y filmet, ami milyen jó volt, de ugyanolyan g*a maradt, mint amilyen volt.

Én jóindulatú vagyok az emberekkel: ha megnézek egy ilyen filmet, sokszor gondolkodom én is a kérdésedben elhangzottakon.

Másnap ugyanúgy kihasználnak a többiek...

2023. aug. 27. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Hogy jócselekedeten változtat-e film, még nem figyeltem.

Viszont egy 10 perces kisfilmet láttam a YouTube-on és a gondolkodásomat határozottan megváltoztatta.

Kiskamaszok egyik társukat kigúnyolták, mert egy rossz szakadt cipője volt. Beült egy fa alá és onnan nézte szomorúan és ábrándozva egy padon ülő kisfiú vadiúj márkás cipőjét. Aztán megérkezett a kisfiú anyja egy üres tolószékkel, amibe belesegítette a bénult gyereket. Ekkor a szakadt cipős kisfiú megértette, hogy az élet nagy dolgai nem ezek, és örömében ugrándozni kezdett, és immár a tolószékkes kisfiú nézte ábrándozva az ő szakadt cipőjét.

2023. aug. 27. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
62%
Az emberek többsége képtelen a jócselekedetre. Mint töri szakos tudom, hogy a magyarok eleve képtelen az emberi sorsokat látni a döntéseik mögött. Az egyszerű honpolgárnak mindössze egy géppel írt levél, a szomszédnak, akit éppen feljelent, viszont az élete lesz megnyomorítva. Vagy akik kitelepített svábok házaiban laktak, azok mire gondoltak? Hogy kirakták a korábbi tulajdonosukat valahol Németországban, hát csak nem lehet az olyan rossz?
2023. aug. 27. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
45%
Én szoktam ilyet tudatosan. Ez most vicces lesz, de szoktam arra gondolni, hogy az különböztet meg minket a "rosszaktól", hogy minden nehézség ellenére a jót cselekedjük. Nálam ez a Flash miatt van.
2023. aug. 28. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kell egy alap érzelmi intelligencia, nyitottág, hogy tudj gondolkozni.

Ha valaki ostoba, az nézhet akármennyi filmet, nem jön át neki az üzenet, legalábbis kevés eséllyel. Viszont ha valaki intelligens, annak sokkal inkább. Tehát önmagában a film kevés.

2023. aug. 28. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!