Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Amikor egy ember első ránézésr...

Amikor egy ember első ránézésre nem szimpatikus számodra, miért van? Legutóbb miért találtál valakit taszítónak, ellenszenvesnek?

Figyelt kérdés
2023. aug. 28. 11:27
A kérdező szavazást indított:
Külső tulajdonságok miatt (öltözködés, frizura, gesztusok, tetoválás, piercing, stb.)
Beszéd és megnyilvánulások miatt
A szaga vagy illata miatt
Ezek összessége miatt
Valami más, leírom
25 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
9%
Ismerkedni akart velem egy csaj, elsőre még amúgy szimpatikus is volt, de ahogy beszélgettünk, a hosszú haja miatt elsőre nem láttam, egyszercsak látom, hogy kib@szott piercing volt a fülében. Mondom nki, ez meg mi?? És még ő volt felháborodva, hogy odanyúltam a füléhez, hogy megnézzem. Nem álpiercing volt, hanem egy rendes karika, át volt lőve a porc. Na, mondom, akkor szevasz!
2023. aug. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Kedves válaszadó, nem szabad és nem illik megkérdezés nélkül megérinteni másokat, semmilyen indokkal, így a felháborodása jogos volt.


Köszönöm a választ.

2023. aug. 28. 11:46
 3/14 anonim ***** válasza:
84%

#1 te beteg vagy 😂

Sógornőm először baromi kimerten viselkedett velem. Volt, hogy nem is köszönt, (szerintem) úgy nézett rám, mint a veres rongyra. Borzasztóan frusztrált a tudat, amikor tudtam, hogy talalkoznom kell vele.

Azóta ő a gyerekem keresztanyja, csomó közös programunk van, egy laza, tündéri nő, nagyon szeretem.

2023. aug. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Új kolléga. Nem buta, nagyon okos, diplomás ember. De érzelmileg teljesen unintelligens: kérdezel tőle valamit, amiben közöttünk ő kompetens, és jön lenéző stílus, hülyének nézés, hogy te még ezt sem tudod. Amikor kiosztom, hogy persze hogy nem tudom, mert nekem nem ebből van oklevelem, akkor viszont érdekes, normálisan, segítőkészen válaszol.

Viszont ahogy arrébb ugrunk pár mondatot, megint kezdődik elölről: na szerinted? Ezt se tudod? Mit gondolsz, hogyan?


Ha nem kifejezetten róla és a munkájáról kérdezel (magáról órákig tudna beszélni), akkor bunkó és lekezelő.

2023. aug. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
86%
Vannak azok a típusú pláza cica jópofizós nők, akikről néha már ránézésre látszik hogy olyanok. Ezt az embertípust nagyon nem kedvelem. Vagy az olyan középkorú férfiak akik egyszerűbb emberek, és látszik rajtuk hogy nem jó indulatuak hanem kötekedőek. Tipikusan azok akik a nők után fütyül ék az utcán. Vagy ilyen van a tinik között is, akik ráadásul szemtelenek, és felnőttnek hiszik magukat. Általában az öltözékükről meg a beszédükről már meg lehet mondani hogy ilyenek.
2023. aug. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
31%

Hurka szájú, Kiszel Tündére sminkelt, géllakkos anyuci.

Általában az ilyen ember kötekedő, okoskodó, isten komplexusos agyhalott. Rendesen várja a lehetőséget, hogy vitatkozni/okoskodni tudjon valakivel. Direkt lassú, elfoglalja az egész utat/járdát, boltban feltartja a sort stb

2023. aug. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Amikor munkahelyen először meglát valaki, és látom a tekintetén, hogy ő eldöntötte, hogy ismeretlenül utálni fog engem - és tényleg, soha nem válik nyitottá rám, ellenben elsőként kezd áskálódni ellenem, miközben soha nem beszélgetett még velem. Na az ilyen ember a legellenszenvesebbek között van számomra.
2023. aug. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom megmondani. Mivel ezodolgokban nem hiszek, mindig azzal magyaráztam magamnak, hogy valószínűleg tudatalatt felfogok metakommunikációs jeleket és mikroarckifejezéseket, amiket tudatosan nem tudok levezetni vagy megmagyarázni, de "érzem".


Külsőtől teljesen független ez. Egyszerűen csak érzem. És mindenkivel kedves vagyok, sokszor magamat is próbálom gaslightolni, hogy semmi okot nem adtak rá, de mindig kiderül a végére, hogy igazam volt.


Legutóbb egy teljesen kis átlagos, szürke kolléganő volt ez. Tök aranyos volt, sütit is hozott, olyan, kedves, de nem nyálas volt. De nekem valami nem tetszett rajta. Aztán kiderültek dolgok, és végül elment a cégtől, de a végére durva lett. Nem volt szabad beengedni, volt ellene távoltartási végzés.


De lazább esetekben is ott van bennem, hogy ez az ember kamus. Nem szólok róla a többségnek, csak közeli barátoknak, vagy annak, aki kérdez.

2023. aug. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen munkahelyi főkolompos, ki ha én nem egyedek. Keztetben lehet, hogy normálisnak tűnik, de már annyi ilyen nyomorultat volt szerencsém megismerni, hogy egyetlen pillantással felmérem, kik a nagyipari fúrógépek és nem tévedek.
2023. aug. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Ránézésre sosem. Első hallásra már többször. Vannak, akiknek a hangja nagyon irritál. Nem a hanghordozása, hanem maga a hangszíne. Volt olyan kollégám, akit emiatt legalább 1 évig nem bírtam elviselni hosszabb távon. Aztán jóban lettünk, aztán korán elhunyt.
2023. aug. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!