Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért jelentkeznek egyre...

Miért jelentkeznek egyre kevesebben fizikai munkát igénylő szakmára?

Figyelt kérdés

2023. aug. 31. 22:34
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Mert senki sem szeretne 40 éves korára hogy az egészsége tönkremenjen.
2023. aug. 31. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim válasza:
66%

-Azért, mert zárás előtt is a legbonyolultabb, elérhetetlenebb termékeket keresik, mikor sötét az üzlet, akkor sem tűnik fel senkinek, hogy már a dolgozók leadták a munkát, elmentek haza.


- Olyan terveket készítenek a vezetők az alkalmazottaknak egy hónapra lebontva, hogy csak pisloghat az ember, ha a közelébe sikerül jutni.

2023. aug. 31. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
81%

Az az egyik, a másik meg az, hogy ilyenekre tipikusan tróger, senki, bunkó sggfejek jelentkeznek, egyszerűen azon okból, hogy máshová fel se vennék őket.

Ha véletlenül egy normális gyerek is bekerül egy ilyen közösségbe valamilyen okból, annak garantáltan pokol lesz az élete a képzés alatt, amíg ezekkel van összezárva. Vagy megutálja az egész fajtájukat egy életre és kitör ebből a közegből, vagy ugyanolyan sudribunkó lesz a végére mint azok, meg matt alkesz.

Ja, van még harmadik lehetőség is, nem véletlenül volt egy pár ilyen eset suttyó szakmunkásképzőkben, hogy leugrott a galériából meg hasonlók hogy öngyilkos legyen.

Aztán ilyenkor megy a sopánkodás, hogy ha baj volt, mért nem fordult már előbb a tanáraihoz. Minek, azok is mind szellemileg leépült szakbarbár mattalkedzek már rég ilyen helyen.

2023. aug. 31. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
41%
Mert egyre több a nyominger
2023. aug. 31. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
43%
Eleve mit számítunk fizikai munkának? Hiszen azokból is vannak könnyebbek, nehezebbek. Van jobban fizető, kevésbé jól fizető stb.
2023. aug. 31. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Asztalos szakma, bádogos, kőműves, kárpitos, burkoló, ács, stb... :)
2023. aug. 31. 23:17
 7/23 anonim ***** válasza:
95%

Sajnos benne van az amit 3-as mond. Rokonom szakközépben sok cigány között volt. Ő végül tovább ment egyetemre, de amit addig kapott azt nem sírja vissza. Másik ismerősömet is rendszeresen elverték, megalázták pusztán azért mert nem volt akkora proli, mint az összes többi proli kölyök aki oda járt.


Haverjaim is csináltak több képzést, CNC, biztonsági őr, ki mit. A biztonsági őr képzéses haverom azt mondta, eleve nagy volt a szórás, volt ott ex katona, meg nagyrészt olyanok akik már a képzésen is "boxoltak" egymással meg vergődtek az órán.


CNC-s ismerősöm is ezt mondta, hogy nagyrészt buta cigányok mentek a képzésre, mert majd azzal jól fognak keresni. Egyik srác nem volt nekik szimpatikus mert már volt CNC-s ismeretsége és továbbképzésre jött, a kocsijában elvágták a fékcsövet.


Én építőiparban dolgozom, még felsőfokú végzettséggel is sokszor kerülök kapcsolatba olyan emberekkel, akiket a többség messziről elkerülne.

2023. aug. 31. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Az dúrva.

Én szakmunkásképző-be jártam anno, de ott viszonylag normális osztálytársak voltak. :)

2023. aug. 31. 23:22
 9/23 anonim ***** válasza:
93%

#7, itt az ultima ratio, ha építőiparban dolgozol :)


[link]


Egyébként húúú hát az önéletrajzba nem szoktam beleírni a sok szakirányú továbbképzés mellett :), de dolgoztam én is építőiparban: majdnem 1 napot:P


Ja, amikor épp kényszerpihenő volt az egyetemen, az őseim meg, tényleg őskorszaki mentalitással, hogyaszongya: a tisztességes munka nem szégyen!

..elküldtek valami haverjuk építkezésére.

Ott rögtön telipakolták nekem sittel a talicskát, hogy no, ezt vidd ki! Aztán, ha visszajöttél, a többit!

Nem tudom, szándékos volt-e, vagy egyszerűen nem érzékelték a hülye fejükkel, hogy erre én nem vagyok felkészülve:P

Mindenesetre ezzel elment a délelőtt nagy része, aztán meg azzal, hogy valami gerendákat kellett átcipelni az udvaron, de akkor már szó szerint folyt rólam a víz. Nem mintha egyébként ez bárkit is érdekelt volna ott, bár becsületükre legyen mondva, hogy legalább nem is röhögtek rajtam:P


Aztán jött az ebédszünet, ahol én ugyan nem ettem, viszont kb. lehetetlen küldetésként éltem meg azt, hogy ott mondjuk fel kéne utána állni:P


Na, hát röviden, megmondtam a főninek hogy erre keressen más bolondot, én hazamegyek, ha agyonlőnek is :)


..azóta már rég befejeztem az egyetemet, a jelenlegi fizum 800 bruttó.. szóval köszönönöm, elvagyok gerendaemelgetés nélkül is:P

Persze ehhez mondjuk a diploma után kellett pár szakirányú továbbképzés meg tudatos karrierépítés is, de -

tudod mit?

Én egyáltalán nem bánom, hogy most a mai pozíciómból mondom ezt, és nem mondjuk a főmittoménmilyen fővakarász pozíciójából, aki ugyanennyit keres a 42 fokban a csákányával:P

2023. szept. 1. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
33%

#3

Na ezt az általánosítást szépen leírtad.

Az 1-es válaszolónak nagyjából igaza van.

Az is ok,hogy sok a suttyó pl.egy gyárban,vagy valami féleszű brigádban,de egy rendes vállalkozással azért nem olyan rossz a dolog.

Mi ketten dolgozunk és nagyon sokszor azt tapasztaljuk a Megrendelőknél,hogy semmilyen műszaki vagy építőipari munkát nem tud megcsinálni,viszont minden kéne de csak fillérekért.

Értem én az öltönyös diplomásokat,mindenki annak tanul,aminek akar,csak amikor gond van a lakásban,vagy az autóval,stb.,akkor jó a suttyó melós,ugye(?)

2023. szept. 1. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!