Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Vörösmarty Mihály reménytelenn...

Vörösmarty Mihály reménytelennek látta az emberiséget a versében, vagy ez költői túlzás?

Figyelt kérdés

"Az ember fáj a földnek; oly sok

Harc - s békeév után

A testvérgyülölési átok

Virágzik homlokán;

S midőn azt hinnők, hogy tanúl,

Nagyobb bűnt forral álnokúl.

Az emberfaj sárkányfog-vetemény:

Nincsen remény! nincsen remény!"


Forrás: [link]


+ egy bónusz kérdés:

És személyesen TE mit gondolsz?

Az emberiségen lehet segíteni?


2023. szept. 1. 19:36
 1/3 anonim ***** válasza:
43%

Véleményem szerint túlzottan is a negatív részére összpontosított a dolgoknak, mondhatni talán besokallt az emberektől, a rossztulajdonságaitól, én inkább ezt mondanám, hogy ez ihlette Vörösmarty-t arra, hogy ilyen verset írjon.

De ez csak az én véleményem, utóbbi kérdésedre válaszolva, meg az emberiség ilyen, van köztük jó, rossz, becsületes, hazug, rosszindulatú, kedves, lényeg, hogy ez is, mint minden relatív. Mert igaz, hogy az emberek ilyenek is, mint a versben, de tudnak ennek az ellentétei is lenni.

(Mégegyszer szeretném kihangsúlyozni, hogy ez csak az én véleményem, nem kell egyetérteni, se letámadni, ha más véleményen vagy)

2023. szept. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

#1


Tiszteletben tartom a véleményed.

2023. szept. 1. 21:44
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Már akkor látta, hogy a kapitalizmus hova vezet. Táltos költő volt.
2023. szept. 1. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!