Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Jogos volt ezért az irodalom...

Jogos volt ezért az irodalom egyes?

Figyelt kérdés
Múltkor egy dolgozatot írtunk wörösmarty költészetéből. Ezt a dogát ma kaptuk ki azonban én puszta figyelmetlenségből amikor egy versét elemeztem nem az ő nevét írtam fel szerzőnek, hanem Weöres Sándort. Erre a tanár odaírta, hogy így értékelhetetlen a dolgozat és oda írt egy nagy karót. Én utána megnéztem és egyébként teljesen helyesen vázoltam fel a verselemzést, ergo 5-ösnek kellett volna lennie. Ez mennyire volt jogos, hogy emiatt karót kaptam? Ezt nem csak egy hibapontnak kellene számolni? Ugyanolyan mintha nem írtam volna fel a szerző nevét. De javítsatok ki ha tévedek.

2020. febr. 18. 22:02
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
70%
Gondolom, a tanár súlyos hibának értékelte, kb mint hogyha Magyarországot kis kezdőbetűvel írnád.
2020. febr. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
58%
Ez azért igen súlyos hiba, bár én azért egy 2-est adtam volna. Ha nem értesz egyet, mutasd meg az igazgatónak.
2020. febr. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
86%
A “wörösmarthy” megérne még egyet
2020. febr. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
76%
Különben ha felnőttként más néven szólítod majd a párodat, az rosszabb lesz. :-D
2020. febr. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
66%
Jogosan akadt ki, hogy egy XIX. századi óriás romantikust összekeversz egy XX. századi majdnem kortárssal, merthogy neked tök mindegy. Ráadásul Vörösmarty nevét se tudod leírni. Ez alapvető tájékozottsági hiba! Te értékelnél egy olyan földrajz feleletet, amiben kiválóan elmondja valaki Mongólia földrajzát, csak épp azt állítja róla, hogy Olaszország?
2020. febr. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
67%
Vörösmarty-nak írjuk, nem W-vel. Ha ezt megjegyzed, többet nem kevered őket össze. Azért eléggé más korszakban alkottak, a tanár biztos nagy hibának vette.
2020. febr. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
56%

Gondolj bele már felnőtt korban;


Én pl irodában dolgozom. Ha Kiss Pista kérésére a privát adatait kiküldelném egy email-ben, de figyelmetlenségből a címzetthez Kovács Bélát írok be és így küldöm ki Kovács Bélának az adatokat, összeteheten a két kezem, ha megúszom egy írásbeli figyelmeztetéssel.


Keménynek hangozhat egy egyes egy elírásért, de alapjáraton kb úgy tűnt a dolgozatból, mintha nem ismernéd annak a nevét, akiről írod a dolgozatot.


Legyen ez tanulópénz. Gondolj bele, más azért kap egyest, mert hibajavítót használt egy nyelvtan felmérőnél vagy nem húzta alá kétszer a megoldást egy matekdogánál, stb.

2020. febr. 18. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
35%

Nem, egyáltalán nem volt jogos. Ez egy, azaz 1 darab hiba. Egy 5 pontos dolgozatnál sem jár érte egyes. A tanár alkalmatlanságának szintjét tükrözi, hogy ennyivel lerendezte és demotiválta a diákot.


A felettem lévők meg már valószínűleg hibáztak az életben, aztán ha emiatt megszívták, akkor jobban nyavalyogtak, mint a kérdést kiíró gyerek.

2020. febr. 19. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
46%

#8 +1


Nem tudom mi a halál bajuk van a fentebb szólók nagyrészének, de ő biztos hibátlanok és szerintük mindenkinek pár irodalmi név a legfontosabb az életében....


Mutasd meg az igazgatónak bátran, a tanár is kicseszett veled, te miért ne tennéd ugyanezt vele? :)

2020. febr. 19. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
38%
Utolsó kettő, ha érettségi vagy Államvizsga előtt álltok esetleg egy sima egyetemi vizsgára mentek és kihúztok egy tételt és az elmélet vagy az ember neve helyett véletlenül bemondtok egy másikat,ne csodálkozzatok, ha majd szépen meg is szakítják a vizsgát, lenullázzák az egészet.
2020. febr. 19. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!