Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Önző, rossz ember vagyok,...

Önző, rossz ember vagyok, amiért ilyen gondolataim voltak?

Figyelt kérdés

Ma felszállt egy ember a buszra. Hólyagok borították az egész testét. Óriásiak, mint a hüvelyk ujjam felső ujjperce. Némelyik nagyobb is, de akadtak kisebbek. Az arcát, a karját, a kézfejét, a lábait, (ami a rövidnadrágból kilátszott.) Nem volt rajta egy kis felület sem, amin ne lettek volna szabályos gömb alakú hólyagok. Az arcán ültek a legszorosabban egymáshoz.


Én meg azon gondolkoztam, hogy rosszul vagyok. Hogy nem szabad odanéznem, de lopva mégis odanézek. Ha pedig éppen nem, akkor a lelki szemeim előtt látom és ki vagyok borulva. Mindeközben neki lehet, hogy abban a percben is fájt a bőre, plusz akárhova ment, biztos mindenhol megbámulták. Én meg csak azzal törődtem, hogy én vagyok rosszul. Csak később tudtam belegondolni az ő helyzetébe. Ott és akkor egyáltalán nem érdekelt, min megy át az az ember. Kizárólag azzal foglalkoztam, hogy ne mutassam nyilvánosan, mennyire ki vagyok készülve tőle, mert nehogy elítéljenek ez miatt idegen emberek. Ő meg biztos örült volna ha problémát cserélhet velem. Amúgy kicsit azóta is meg vagyok zuhanva. Korábban hasonlót se láttam még. Ötletem nincs, mi ez a betegség.



2023. szept. 1. 21:47
 1/6 anonim ***** válasza:
60%
Nagyon tapintatos vagy, es tulzottan biralod magad. Az a minimum, hogy az ember rosszul lesz a latvanytol, termeszetes reakcio.
2023. szept. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
57%

Lesokkolt a látvány ettől nem vagy rossz ember. Plusz az ismeretlentől való ösztönös félelem

Nézz utána az implicit bias reakciónak, a legelső gondolat ami eszedbe jut, erről nem tehet az ember.

2023. szept. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Darius- ***** válasza:
68%
Talán sav marta szét. Vagy fényérzékeny, de ez csak tipp. És akkor mi van, ha elítélnek idegenek ? Én sokszor tapsolni is szoktam a buszon :))
2023. szept. 2. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem a legtöbb ember félelmet kelt benne maga a betegség. Ha hozzátartozóval történik akkor megembereled magad és szembeszállsz ezzel az érzéssel, ha éppen bőrgyógyászat on dolgozol akkor meg megszokod. De ha egyik sem akkor az első reakció az az hogy elfordítod a fejed. Az hogy rosszul érzed magad a reakciód miatt mutatja hogy nem vagy rossz ember.
2023. szept. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem ez a tapintatos viselkedés, hogy nem bámulod meg. Beszélgetést kezdeményezni vele pedig teljesen felesleges.
2023. szept. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem neurofribromatózisos beteget láthattál.

Vannak egész extrém esetek,de nem fertőző.

2023. szept. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!