Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Valakinek tényleg nincs belső...

Valakinek tényleg nincs belső hangja?

Figyelt kérdés
Ezen gondolkoztunk nővéremmel nemrég és tényleg nem tudom elképzelni, hogy valaki nem tud a fejében (magában) szavakat kimondani, inkább csak elképzelni. Mesélt róla hogy ismert olyakat akik nem tudtak úgy szöveget olvasni, hogy nem mozogna a szájuk. Elvileg ez egy ismertető jele szerinte. Nálam ez alap dolog, úgymond beszélgetéseket folytatni magammal, gondolkodni és így irányítani az életem.

2023. szept. 3. 21:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez tök érdekes. Kíváncsi vagyok a válaszokra. Én mondjuk tudok magammal beszélgetni, de nem figyeltem még meg, hogy mások csukott vagy nyitott szájjal olvasnak-e.
2023. szept. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, bármennyire is furcsa, vannak, akiknek nincs belső hangjuk. Nekem van, és kb. folyamatosan dumál. Akinek meg nincs, annak meg az furcsa, hogy valakinek van. :D
2023. szept. 3. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
18%
Nekem a belső hang olykor kívül is megnyilvánul egy kiadós bableves után!
2023. szept. 3. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Olyan sokféle agyi működés van jó és rossz értelembe,hogy simán elképzelhető, hogy ez nincs valakinél. Gondolkodáshoz nem kell a legtöbb gondolatunk kimondás nélkül jön megy. Az egész személyiség kialakulása is, aminek valószinű a része a belső hang, megfoghatatlanul összetett.
2023. szept. 4. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen.
2023. szept. 4. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Metionin ***** válasza:

Van ilyen de szerintem ritka. Anyámnak pl. nincs és nem is érti, hogy másoknak lehet. Amikor kicsi voltam, mindig csesztetett, hogy ülök csendben, mit csinálok és amikor mondtam, hogy hát gondolkodom, akkor nem hitte el, mert szerinte gondolkodni úgy "kell", hogy így motyogsz magadban, szóval valamilyen formában kimondod a gondolatot. Szerinte olyat nem lehet, hogy gondolsz bármire és mindeközben nem látszik rajtad semmi, nem mozog a szád, az meg, hogy közben bármit csinálsz pl. mosogatsz, képtelenség. Az, hogy nekem a fejemben konkrét tervek, jelenetek játszódnak le miközben faarccal, csendben állok a buszon, számára hihetetlen és szerintem a mai napig nem hiszi el. Az olvasást sem érti, hogy mit szeretek rajta, már gyerekkoromban magyaráztam neki, hogy én látom magam előtt a sztorit, a szereplőket, elképzelem a hangjukat stb. de úgy nézett rám, mint valami ufóra. Gond volt a tanulásból is emiatt, mert nem hitte el, hogy épp tanulom azt a cuccot, mert nem mondtam hangosan, csak "néztem a könyvet" szerinte. És ő tényleg motyog is mindig, amikor gondolkodik, akár csinál mellette valami mást, akár nem.

Rajta kívül egy emberrel találkoztam még, akinek nincs ilyen hangja de ő nem motyog, azt mondta, hogy ő inkább képekben, jelenetekben gondolkodik, csak hang nincs hozzá.

2023. szept. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!