Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Vörös leszek hogyha emberek...

Vörös leszek hogyha emberek elött kell beszelni...mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

34 eves no vagyok.


Elvegeztem 2 egyetemet, jo allasom van, extrovrtaltnak mondanam magam amikor baratokkal vagyunk, eljarunk szorakozohelyekre, söt altalaban en vagyok aki vicceket mond, szorakoztat...


Aztan ott a masik oldalam amit nem ertek...egyetem alatt kezdödött..a gimiben nem volt ilyennel problemam.

Ha emberek elött beszelek, prezentalok mindenki ram nez hallgat elpirulok. Nem dadogok, nem felejtek el semmit, de erzem a szivem ahogy ver es allitolag nem latszik rajtam nem remegek pl...

Viszont megis erzem ahogy eg a bör az arcomon...aztan ugye ha ra gondolok megjobban bepirulok.. :-/


Legutobb tegnap a szuloiertekezleten az oviban, bemutatkozas volt.. elpirultam. Ez olyan kellemetlen nekem.


Mit lehetne tenni, gyakorolni hogy ne törtenjen meg?


Szerintem idovel ez majd hatrany is lehet a munkamban hogy elöre lepjek.


Köszönöm



#Elpirulas #Szegyen erzett
2023. szept. 14. 12:42
 1/3 Shaddark ***** válasza:
56%

Igen, a gyakorlás segít.

A legegyszerűbb megoldás az ismétlés számok növelése - ha szokottá válik akkor természetesnek veszed az ilyen alkalmakat.

Bonyolultabb ha megtanulsz meditálni és vezetett (ha van aki vezessen) vagy irányított medivel megkeresed az okot és feloldod.

Utóbbi minőségibb megoldás, a blokk, félelem ... megmarad ha csak gyakorolsz. Persze, a problémádat megoldja mert tudod helyén kezelni a dolgot, de a belső félelmed ami okozza megmarad. Persze, ha nem jön olyan élet helyzet hogy más témában előjöjjön akkor nem gond.

2023. szept. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
59%

Gyakorolni lehet.

Először szembeállsz a tükörrel és beszélsz, előadást tartasz, aztán ugyanezt 1 embernek, aztán két embernek, majd háromnak... Tíznek... Stb.

2023. szept. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
59%

3as sz.rpoen...csak ugy omlik.


Én is ilyen vagyok.

Egyebkent ennek van biologiai oka. Ugy ertem egeszsegugyi.

De a lenyeg: beszelj tovabb, mosolyogj. Es ignorald a hulye ego erzest. Nekem ez segit elmulik. Ami meg segit, ha ilyenkor ugy teszek mintha egy jegyzetbol is felolvasnek nehany pontot.

Szerencsere amig nem kezdesz dadogni, hadarni, nincsenek nyelvbotlasaid valamiert a hallgatokozonseg ezt nem veszi nagyon komolyan. :-) ja es gyakorolj de ne az analeugoval

2023. szept. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!