Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek mekkora hányadának...

Az emberek mekkora hányadának vannak féltett titkai? (Szavazás)

Figyelt kérdés

Megpróbáltam kategóriákra bontani a dolgot. Nyugodtan írjatok válaszokat is a témában.

A válaszokat és a szavazatokat előre is köszönöm.



2023. szept. 14. 22:33
A kérdező szavazást indított:
A magánéletem teli van titkokkal, amiket csak én ismerek, és nem szeretném, hogy kitudódjanak.
Van nélhány féltett titkom, amiket csak én tudok, és nem szívesen mondanék el még a hozzám legközelebb állóknak sem.
Csak részleges titkaim vannak, amiket bizonyos hozzám közel álló embereknek nem mondanék el.
Csak hozzám kevésbé közel álló emberek felé van néhány titkom.
Nem jellemző rám ilyesmi, maximum alkalmi titkok, pl. szülinapi ajándék.
29 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt hittem a titok az mind féltett, és mindenkinek van.
2023. szept. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
48%

Az a baj ezekkel a dolgokkal, hogy olyan jellegű dolog általában (legalábbis nálam) ami megalázó trauma, vagy olyan, hogy teljesen másként tekintene rám, aki esetleg eddig kedvelt. (Itt most nem olyanra gondolok, hogy valakit bántottam volna.)


Szerintem ilyen pedig sokaknál van..

2023. szept. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
67%
Vannak de nem olyan féltettek ha kitudódna sem bánnám, de inkább elhallgatás, nincs kifecsegve, de nem feltétlen rejtegetett pl kollégáimnak nem kell tudniuk hogy Aspergeres vagyok de ha megtudják, se baj és büszkén felvállalom
2023. szept. 14. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
50%
Nekem egy titkom sincs. Unalmas vagyok.
2023. szept. 15. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
12%

3-as!

Hogy érted azt, hogy büszkén felvállalod, miért vagy büszke arra, hogy aspergeres vagy? Illetve ha büszke vagy rá, akkor miért nem beszélsz róla?

2023. szept. 15. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
48%

Olyan az ember titok nélkul,mint egy középkori vár kazamata nélkul.

Mindenkinek van titka és azért titok,mert nem osztja meg senkivel.Akkor ugyanis már nem titok !

És tudunk másokról is olyat sokszor,hogy ha azt elmondanánk,akkor tönkremenne a kapcsolata, kirúgnák a munkahelyéről.Ilyenkor jobb hallgatni róla.

2023. szept. 15. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
51%
Nekem olyan titkaim vannak, amiket még én se tudok.
2023. szept. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Tisztázzuk már, mi a titok. Az, hogy idegennel a villamoson nem akarok beszélni anyum haláláról, az titkolózás?
2023. szept. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

#1, Én meg pont erre voltam kíváncsi, hogy mennyire jellemző az emberekre.

#2, Nekem is vannak ilyesmi titkaim, amit nem szívesen hozok szóba, hacsak valahogy ki nem tudódik. Akkor persze már beszélek róla, de éreztetem az célszeméllyel, hogy nem szívesen teszem.

A haver besorolási szintű ismerőseim előtt pedig milliónyi olyan magánéleti ügyem van, amiket inkább elhallgatok különböző okokból kifolyólag.

#3, Én is így vagyok azzal a ténnyel, hogy pszichológushoz járok. Magamtól nyilván nem említeném meg, de ha véletlenül szóba kerül, akkor nyíltan vállalom.

#6, Én azt vallom, egy titkot addig simán lehet titoknak nevezni, míg létezik akár egyetlen olyan ember ezen a világon, aki nem tudja, és akinek nem akarják elmondani. Pl két embernek van egy titka egy harmadik személy előtt... a titok nem csak egyszemélyes lehet.

#8, Valószínűleg a legtöbben egyetértünk abban, hogy nem az. A szavazás kategóriáit nézd, az segít tájékozódni abban, hogy mit szándékoztam titok alatt érteni.

2023. szept. 16. 06:14

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!