Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Akik komolyak, hogy oldják...

Akik komolyak, hogy oldják kicsit mégis az életüket, témáikat? Arra gondolok, hogy nekem többnyire komoly, mély beszélgetésekre van igényem, és

Figyelt kérdés
néha ez már nekem is sok, viszont nemigen tudok kikapcsolni ebből. Lehet, hogy jó lenne fecsegni, vagy nem mindenbe belegondolni, felszínes beszélgetéseket folytatni, vagy könnyed szórakozásokat űzni, de nem tudom megtenni, valahogy nem találom a módját, vagy ötlettelen vagyok. Tud tok ilyet?
2023. szept. 16. 07:25
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Értem, amit írsz. Elfogadom. Csak én máshogy látom.

Nekem pont elég az, hogy "nincs sok". De ez azt jelenti, hogy van. A gondolkodásmód nagyon is számít.

Tudod, nem borotválnám le a fejem, csak mert kinéznek. Keresnék olyan közeget, akiknek van hajuk. Mert van. Csak meg kell találni.

De a legjobb, amikor elfogadjuk a másikat úgy, ahogy van. De ezt magas érzelmi intelligenciával lehet. Nekem ugyanúgy megfelel, ha valaki fossa a szót, mint az, ha komoly. Senki miatt nem változnék.

2023. szept. 16. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Igen, pont ilyen karót nyelt vagyok, ahogy írják. Valamennyit változtatnék ezen, ha kell, hogy elfogadhatóbb legyek, de szerintem olyan sokat nem. Értem, ez azzal jár, hogy kivet a társadalom. Mindenkinek magának kell tudni, neki mekkora kompromisszum vagy megalkuvás fér bele, én még nem vontam meg véglegesen a saját mérlegem.
2023. szept. 16. 08:41
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Mit érzel, mikor ilyen tevékenységet próbálsz folytatni? Nagyon nem mindegy, hogy egy könnyed baráti sörözésen (most csak mondtam valamit, nem az alkohol a lényeg) szimplán nem érzed jól magad mert nem a te világod, és unatkozol, vagy szorongsz, és nem tudsz feloldódni.
2023. szept. 16. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Hogy ez nekem nem elég, jó, jó, de nem erre vágyom. Külön a fecsegés, könnyed témák miatt nem fogok találkozót szervezni, vagy utazni valahová, pénzt, energiát tenni bele. Vagy kb úgy érzem magam, ha smalltalk van, hogy jó, jó, most ez oké, még két percig, de mikor jön már az igazi beszélgetés? Ami szól is valamiről, amikor gondolatokat osztunk meg egymással. Más emberek szerintem jól érzik magukat a "könnyed baráti sörözés"-en, én leginkább nem. Ilyenkor sóvárogva gondolok azokra a találkozásaimra, megtörtént beszélgetésekre, amik tartalmasak voltak.

A könnyedséget szerinted a téma adja? Szerintem igen. Mitől nevezel valamit könnyednek és mitől komolynak?

2023. szept. 16. 09:13
 15/16 anonim ***** válasza:
76%
Semmi gond nincs veled. Ezt kellene valahogy elfogadnod. A legtöbb ember sajnos, egész életében beszél, de soha nem mond semmit.
2023. szept. 16. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
74%
#14 Jó, tisztáztuk hogy nem mentális bajod van. Szerintem is az van, amit #15 ír. El kellene fogadnod, hogy te ilyen vagy, téged ez nem köt le, és ezzel semmi gond nincs. Rengeteg embernek már az is iszonyatosan mély beszélgetésnek számít, ha elmondja hogy fájt neki a válás a feleségével, akivel 15 éve együtt volt, és valószínűleg életében nem volt egy komolyabb beszélgetése sem. Más meg tök szívesen filozofál és vitat meg komoly témákat. Egyik csoporttal sincs gond. Ez teljesen egyénfüggő. Persze néha én is azt kívánom, hogy milyen jó lenne ha el tudnék menni egy buliba a haverokkal, szétcsapni magam és órákig boldogan, önfeledten táncolni, mint sokan mások. De tudom, hogy ez engem ez nem köt le, nem tesz boldoggá, mert "én nem vagyok olyan lány" :D De felesleges azt kívánni, bár csak mások lennénk, az csak felesleges önutálathoz és stresszhez vezet. Ennek a személyiségtípusnak is ugyanúgy megvannak az előnyei és hátrányai, mint a másiknak.
2023. szept. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!