Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nekem vagy a recepciós hölgyne...

Nekem vagy a recepciós hölgynek van igaza?

Figyelt kérdés

F/ vagyok. Megváltoztattam az utónevemet mert nem tetszett. Pl; Szűcs István voltam most Szűcs Csaba László vagyok...


Nos ha megyek orvosi kontrollra évente ezt írják a leletre:


Név: Szűcs Csaba László

Születési név: Szűcs István.


Mondtam a recepciós hölgynek, hogy a nevem megegyezik a születési nevemmel. És a hölgy mondta: Nem egyezik meg, mert most 21 éves hívnak Szűcs Csaba Lászlónak, de mikor megszülettem akkor Szűcs István nevet kaptam. Hiába hogy a nevem megváltoztattam de a születési nevem mindig az marad amit születéskor kaptam. Tehát a Születési nevem nem lehet az a név ami a jelenlegi megváltoztatott nevem.



Amikor ezt intéztem anyakönyvezetőnél be vonta a régi születési anyakönyvi kivonatomat! És mikor meglett a névváltoztatási határozat új születési anyakönyvi kivonatot kaptam amin ez áll:


Születési családi neve: Szűcs

Születési utóneve(i): Csaba László


Nos érdekes, hogy a recepciós hölgy azt mondta hogy a nevem bár más lett, de a születési nevem az marad amit akkor kaptam amikor megszülettem. Akkor miért áll az anyakönyvi kivonatban az hogy születési utóneve(i) Csaba, László?????


2023. szept. 16. 14:23
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
Nincs igaza a hölgynek. Nekem is volt születési névváltoztatásom, az anyakönyvi kivonatból újat készítenek amin új születési névként szerepel az új neved. Ez nem olyan névváltoztatás mit mikor valaki családi állapot miatt nevet változtat és marad a születési neve az ami az anyakönyv szerinti születési neve.
2023. szept. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
97%
De mi a kérdés? A születési nevedet vàltoztattad meg, tehát a hölgynek nincs igaza. Valószínűleg vagy az ő rendszerük nem tudja ezt kezelni, vagy rosszul rögzítette az új adataidat.
2023. szept. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
98%
Az sajnos rendszeres dolog, hogy az ilyen adminisztrátor hölgyek nem értik a különbséget és van akinek nagyon nagyon nehezen lehet elmagyarázni vagy a végén meg sem érti, egyszerűen csak bele kell nyugodnia, hogy születési névként is a jelenlegi nevedet írja be. Az, hogy nem érti, hogy miről van szó az már legyen az ő baja. A személyi adatokat mindenhol, egy egészségügyi intézményben is precízen a valóságnak megfelelően kell vezetni.
2023. szept. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
22%

Ez teljes katyvasz. Olvasd végig, hogy mit írtál.

Most akkor a születési neved Szűcs István, vagy Szűcs László?


És igen. A magyar törvények szerint a születési neved marad Szűcs István. Hiába változtatod akár Szűcs Piroskára.

2023. szept. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
83%
Utolsó pont olyan hülye mint a recepciós hölgy! 😁
2023. szept. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
97%
Hát igen. Úgy látszik a "születési névváltozás" egyesek szerint nem jár a születési név megváltozásával! :D
2023. szept. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!